Czech Republic

Piráti: Poslanci interpelovali ministry online na sociálních sítích

I když nouzový stav a omezení provozu postihly i Poslaneckou sněmovnu, Piráti se ani v takových chvílích nevzdávají své opoziční práce. S poslaneckým klubem Starostů a nezávislých se proto včera, v pravidelný den pro interpelace, rozhodli obrátit se svými dotazy na členy vlády online. Otázky opozičních poslanců nahrané na video putovaly k ministrům prostřednictvím jejich účtů na sociálních sítích a interpelující poslanci touto cestou žádají členy vlády o odpovědi.

Piráti: Poslanci interpelovali ministry online na sociálních sítích
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Pirátská vlajka
reklama

Mezi těmi, kdo se rozhodli touto formou na ministry obrátit, nechyběli předseda Pirátů Ivan Bartoš nebo poslanci Mikuláš Ferjenčík, Lukáš Kolářík, Tomáš Martínek či například Ondřej Profant. Z klubu Starostů interpelovali například předseda strany Vít Rakušan či poslanci Petr Gazdík a Věra Kovářová.

Předsedu Pirátů například zajímalo, proč se vláda rozhodla projednat kontroverzní a odborníky i širokou veřejností kritizovaný návrh stavebního zákona v době nouzového stavu. Podle Bartoše nemá svolávání mimořádné schůze logické opodstatnění, a to i proto, že se se zavedením novely do praxe nepočítá v tomto volebním období.

Anketa

Zaslouží si herec Josef Dvořák státní vyznamenání?

hlasovalo: 5924 lidí

Poslanec Ondřej Profant, specialista na oblast IT a digitalizace, premiérovi doporučil inspirovat se ohledně koronaviru komunikací německé vlády o přijatých opatřeních a jejich zdůvodňování. V druhé interpelaci se dotázal nově jmenovaného ministra zdravotnictví Jana Blatného na probíhající hygienické kontroly v nemocnicích a také na problematiku špatného trasování.

Pirátský poslanec Lukáš Kolářík se tázal ministryně financí Aleny Schillerové, zda vláda řeší, jak dostat vyřazenou IT techniku ze státních úřadů do škol.

Poslanec Mikuláš Ferjenčík se premiéra Andreje Babiše zeptal, jak je možné, že ke zrušení superhrubé mzdy předložilo jeden návrh hnutí ANO, jeden ČSSD a jeden KSČM? Koalice už neexistuje?

Poslanec Tomáš Martínek se obrátil na nového ministra zdravotnictví s dotazem, v čem jsou nebezpečnější venkovní farmářské trhy než supermarkety. Proč omezení počtu lidí neplatí pro supermarkety?

Úplný přehled interpelačních videí naleznete ZDE

Psali jsme:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama autor: PV

Football news:

Van Dijk - best Central defender of 2020, Trent-right, Robertson-left (ESPN)
Massimiliano Allegri: Ronaldo is a top player in terms of mentality. He has a new goal every year
Borussia Dortmund presented a collection with Spongebob as part of a deal with Nickelodeon
Woodward on Manchester United and trophies: there is a lot of work Ahead to achieve the stability needed
Neuer - best goaltender in 2020, Alisson-2nd, Oblak-3rd (ESPN)
Liverpool are Interested in 21-year-old Leipzig defender Konate
Niko Kovac: I'm Waiting for Golovin to return. But it might be better to wait another week or two