Czech Republic

Prodejci hlásí vyšší zájem o vybavení na bojové sporty, vítězí box

Praha - Češi podle vybraných prodejců více kupují vybavení na bojové sporty, vítězí u nich box, jehož obliba vzrůstá i mezi ženami. Poptávku podpořila pandemie koronaviru, kdy lidé musejí více času trávit doma. Vybavili se tak pomůckami pro domácí cvičení. Zvýšený zájem o bojové sporty zaznamenávají i televizní operátoři. Vyplývá to z ankety ČTK mezi vybranými obchodníky a zástupci digitálních televizí.

Společnost EGO Combat, která vyrábí a prodává pomůcky pro bojové sporty, letos sleduje o 50 procent vyšší prodeje vybavení pro domácí cvičení, uvedl majitel firmy Robert Káža. Lidé podle něj kupují hlavně boxovací pytle. Za loňský rok eviduje největší zájem o boxerské rukavice. Tradiční bojová umění jako karate, judo nebo aikido z hlediska prodejů vybavení mírně klesají v porovnání s MMA (Mixed Martial Art - smíšená bojová umění), uvedl dále Káža.

E-shop Mall.cz podle své mluvčí Pavly Hobíkové rostoucí oblibu bojových sportů sleduje dlouhodobě, rozmach se podle ní projevil loni v souvislosti s koronavirem. Zákazníci Mallu dávají podle Hobíkové v 95 procentech případů přednost boxu. "V posledním roce zaznamenaly největší nárůsty prodejů nastavitelné boxovací trenažery, boxovací hrušky a také boxovací pytle. Zájem byl také o nafukovací skládací žíněnky, které jsou vhodné pro judo a karate," řekla Hobíková. Prodeje loni meziročně vzrostly o polovinu, lidé na Mall.cz podle Hobíkové nakoupili zboží pro trénink bojových sportů za jednotky milionů korun.

Nejenže se Češi bojovým sportům aktivně věnují, ale nenechávají si ujít ani přenosy zápasů profesionálních sportovců. Duely MMA podle marketingového manažera televize Telly Jana Schöppela ve statistikách svou sledovaností atakují nejzajímavější fotbalové zápasy jako například derby Realu Madrid a Barcelony. Podobný zájem o televizní přenosy bojových sportů potvrdil také David Solnař z konkurenční O2TV.

Fitness centa a posilovny kvůli vládním opatřením v boji proti koronaviru nesměla mezi 9. říjnem a 10. lednem fungovat 79 dní. Kvůli špatné epidemické situaci je jejich provoz dál zakázán.

kondice trh média koronavirus

Football news:

Police conducted searches at the office of Barcelona. This is due to the scandal with criticism of the players in social networks
The modern top-match of the Premier League is a pressing battle (but not a show). Tuhelj and Solskjaer again proved it
Manchester United will ask for Lingard 20+ million pounds. He may be included in the transfer of Rice
Manchester United and Leeds are Interested in 30-year-old defender Torino Nkulu
The only time he got mad at me was when I put the kettle whistle on the tailpipe of his car. English coach Glen Roeder has died
Mark Clattenburg: I am amazed that Manchester United were not allowed to kick a penalty for an obvious play by the hand of Hudson-Odoi. How not appointed after VAR-a mystery
Lucas Vazquez asks to increase his salary by 15%, Real Madrid wants to reduce it by 10%