Czech Republic

Samková ovládla snowboardcross v Chiese a přidala tak svůj patnáctý triumf v SP

Po startu èeská reprezentantka zaostávala a mìl na èelo sekundovou ztrátu. Pøed cílovou rovinkou ale soupeøky podjela v pravotoèivé zatáèce a zvítìzila tìsnì pøed Amerièankou Faye Guliniovou a Julií Pereiraovou de Sousaovou z Francie.

„Je to nádherný pocit,“ øekla Samková v cílovém prostoru v televizním rozhovoru. „O tom je náš sport, to je na nìm nejhezèí. Jste ètvrtá po startu a první v cíli.“

Olympijská vítìzka ze Soèi triumfovala v závodu Svìtového poháru poprvé od prosince 2019, kdy byla nejrychlejší v rakouském Montafonu.

V osmifinále dojela Samková druhá a vyhrála ètvrtfinále i semifinále, i když v nìm jela na druhém mezièasu až na tøetí pozici.

Finálovou výhrou navázala na tøetí místo z úvodního závodu, který se jel v Chiese v sobotu a v nìmž naopak neudržela vedení po startu. „Pouèila jsem se z nìj,“ øekla Samková. Po dvou závodech je se 160 body v èele prùbìžného poøadí spolu s Guliniovou.

Zkrácený seriál SP by mìl mít už jen dvì zastávky. V bøeznu by se mìlo závodit v gruzínském Bakuriani a poté ve švýcarském Veyssonaz.

Dalším závodem pro Samkovou a spol. tak bude mistrovství svìta, které se od 11. do 13. února uskuteèní ve švédském støedisku Idre Fjäll.

Svìtový pohár ve snowboardingu

Chiesa (itálie)

Muži: 1. Hämmerle (Rak.) 2. Surget (Fr.), 3. Kearney (USA), 4. Vedder (USA), ...33. Kubièík (ÈR).
Prùbìžné poøadí SP (po 2 závodech): 1. De Blois (Niz.) 129, 2. Hämmerle 120, 3. Grondin (Kan.) 112.

Ženy: 1. Samková (ÈR), 2. Guliniová (USA), 3. Pereiraová de Sousaová (Fr.), 4. Moioliová (It.), ...v rozjížïkách 33. Hopjáková (ÈR).
Prùbìžné poøadí SP (po 2 závodech): 1. Samková 160, 2. Guliniová 160, 3. Moioliová 150.

Football news:

Manchester United will pay almost 5 million euros in bonuses for Bruno if he enters the top 3 of the Golden Ball or becomes the PFA Player of the Year
Arsenal reported a loss of 47.8 million pounds for the last reporting year
Carragher on replacing Salah against Chelsea: I thought it was strange
Liverpool are Interested in Coulibaly
Golovin - the best player of Monaco in February according to the fans
Man City is preparing for Zinchenko a contract for 5 years with a salary of 90 thousand pounds a week (Claret&Hugh)
Salah's agent put an end to the tweet after replacing the player in the 62nd minute of the match with Chelsea