logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Czech Republic

Schrek (ODS): Jsme schopni sestavit a nabídnout kvalitní, srozumitelný a reálný program

Vítězslav Schrek povede do krajských voleb na Vysočině společně ODS a Starosty pro občany.

Schrek (ODS): Jsme schopni sestavit a nabídnout kvalitní, srozumitelný a reálný program
Foto: ODS
Popisek: ODS

Zkušený komunální politik a manažer Vítězslav Schrek (ODS) podporovaný z druhého místa předsedou Starostů pro občany a starostou Police Karlem Janouškem povede do krajských voleb koaliční kandidátku ODS a Starostů pro občany.

„Na společné kandidátce ODS a Starostů pro občany jsme se domlouvali dlouho a důkladně a první výsledek se dostavil. Naše kandidátka je doslova nabita aktivními a pracovitými osobnostmi z měst i menších obcí. Zatímco Vítězslav Schrek je zkušený jihlavský zastupitel a radní, a kromě jiného například i finalista soutěže manažer roku, například Petr Bárta je starostou vesnice Vepříkov, která v loňském roce získala titul Vesnice Vysočiny. Navíc ODS i Starostové mají přístup ke krajské politice velmi podobný. Kraj má občanům sloužit, poskytovat servis a chránit svobodu i autonomii obcí a jejich obyvatel bez zbytečných regulací a příkazů,“ okomentoval podobu vzniklé kandidátky předseda regionu, senátor Miloš Vystrčil.

„Vést koaliční kandidátku ODS a Starostů pro občany v krajských volbách je pro mě ctí, ale samozřejmě i velkým závazkem. V posledních týdnech, kdy jsem se intenzivně setkával a diskutoval se členy ODS z celé Vysočiny, jsem se utvrdil v tom, že jsme schopni sestavit a nabídnout kvalitní, srozumitelný a reálný program, který bude ve spojení se zkušenostmi starostů obcí kvalitní nabídkou pro dobrý život obyvatel Vysočiny,“ byla první slova Vítězslava Schreka po jeho zvolení do čela krajské kandidátky ODS a Starostů pro občany.

„Hnutí Starostové pro občany (STO) vzniklo v roce 2012, od této doby úzce spolupracuje s ODS. Během této doby naše hnutí podpořilo a má nyní společné dva kandidáty v Senátu Jana Tecla a Miloše Vystrčila. Máme společné názory na krajskou politiku a její priority. 14 starostů a 1 místostarostka je na společné kandidátce do krajských voleb 2020. Naše kandidáty navrhli občané v našich obcích tím, že je zvolili už poněkolikáté do vedení jednotlivých obcí v komunálních volbách 2018. Starostové jsou v denním kontaktu s občany a velice dobře známe jejich potřeby. Tyto zkušenosti využíváme při řízení mikroregionů, místních akčních skupinách atd. Pro naše hnutí jsou prioritou občané a jejich život v jednotlivých obcích, městysech a městech, samozřejmě rodiny s dětmi, senioři, dále je pro nás důležité odvětví školství, životního prostředí a dopravy. Pokud se bude dobře žít občanům v našich obcích a ty se budou dále rozvíjet, bude se dařit i celému Kraji Vysočina,“ popsal vznik vzájemné spolupráce a společné kandidátky ODS a Starostů předseda STO a dvojka krajské kandidátky, starosta Police Karel Janoušek.

„Společná kandidátka ODS a Starostů pro občany zde na Vysočině je vyústěním dlouhodobé dobré spolupráce, která se v minulosti projevila v např. v senátních volbách. Vznik společné kandidátky ale není založen pouze na historické podpoře, ale především na společných programových prioritách i stejném ideovém zaměření. Jsem velice rád, že Starosty pro občany na naší společné kandidátce reprezentuje řada úspěšných starostů a komunálních politiků. Jsem přesvědčen, že kandidátka ODS a STO, vedená zkušeným komunálním politikem a úspěšným manažerem Vítězslavem Schrekem, má velkou šanci na úspěch a na to, aby po krajských volbách posunula Vysočinu kupředu,“ ohodnotil koaliční kandidátku předseda ODS Petr Fiala.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV
Themes
ICO