Czech Republic

Sebereflexe nula. Vytáčí se, vytáčí. Fendrych nakládal Prymulovi, který prý rozhodně není spasitel

Žurnalista Martin Fendrych okomentoval kauzu kolem Romana Prymuly a Jaroslava Faltýnka. Prý se takto chovají lepšolidi. Má jít o další oslabení důvěry veřejnosti ve vládu. „Půjde to bez Prymuly? Když vyvoláte falešný pocit, že je tu jeden zachránce, jeden spasitel, máte malér, jakmile odpadne. Podstata tkví v tom, že Prymula není spasitel,“ soudí Fendrych.

Sebereflexe nula. Vytáčí se, vytáčí. Fendrych nakládal Prymulovi, který prý rozhodně není spasitel
Foto: Repro ČT24
Popisek: Roman Prymula v přímém přenosu odmítá rezignaci
reklama

Novinář Martin Fendrych glosoval na webu Aktuálně kauzu kolem ministra Prymuly. Ten měl nabourat snahu vlády si získat důvěru veřejnosti v boji s koronavirem. Novináři Blesku nachytali Prymulu, jak porušuje, co sám lidu nařídil. Kromě Prymuly porušil pravidla i Jaroslav Faltýnek.

Celý článek ZDE

Anketa

Prymula byl přistižen v zavřené restauraci. Má Babišova vláda odstoupit?

hlasovalo: 5487 lidí

„Miloš Zeman má pro takové osoby název ‚lepšolidi‘ (sám mezi ně patří). Prymula prosí o dodržování pravidel, a kašle na ně. Když se ho Respekt v pátek dopoledne ptal, jak událost proběhla, dělal, že se nic moc nestalo: ‚S plnou vážností říkám, že jsem nic neporušil.‘ Dál: ‚Jestli jsem něco porušil, tak jedině, že jsem tu roušku neměl, když jsem nasedal do auta.‘ Otevřená hospoda: ‚Já jsem byl v salonku, nevěděl jsem.‘ Odstoupí? ‚Jestli si to veřejnost přeje, tak já klidně rezignuju.‘ Sebereflexe nula. Jestli si to veřejnost přeje, tak odstoupí. Vůbec nechápe, jakou hraje roli,“ psal Fendrych.

Prý jde o další těžkou ránu vládním krokům. Prý něco jiného je, když na Staroměstském náměstí protestují antirouškaři, kteří z místa dělají bojiště, a o jejichž intelektu si můžeme myslet cokoliv, a pokud tu jde o ministra Prymulu. Ten je prý generál, který má jít příkladem. „Když nejde, končí. Vytáčí se, jak jinak, i Faltýnek. Tvrdí, že schůzka proběhla na jeho žádost,“ pokračoval novinář v glose.

Ten, kdo zareagoval správně, tak je Babiš, jenž oznámil, že ministra požádal o rezignaci, a pokud ten ji nepodá, tak ho odvolá. Prý mu je jedno, co tam s Faltýnkem dělali, ale jde o neomluvitelnou věc. Prezident Zeman však má prý k Prymulovi blízko, a měl mít též výhrady k odvolání ministra.

„Babiš, který se rád řídí veřejným míněním, chápe dobře: ‚Tahle chyba přišla v ten nejhorší čas.‘ Slyšeli jsme od něj i větu: ‚Nikdo není nenahraditelný, ani já.‘ V tom se nemýlí,“ pokračoval Fendrych. Kvůli tomu, co se stalo, tak velmi silně oslabila důvěra lidí v kabinet.

Ašak ani Babiš, ani Prymula, podle Fendrycha, nejsou těmi středy, kolem nichž se otáčí koronavirus; těmi středy jsme prý my sami. „Značná část veřejnosti však potřebuje vidět, že se ti nahoře, lepšolidi, nepovyšují, že v tom jedou s námi. Nejedou. Půjde to bez Prymuly? Když vyvoláte falešný pocit, že je tu jeden zachránce, jeden spasitel, máte malér, jakmile odpadne. Podstata tkví v tom, že Prymula není spasitel,“ usoudil Fendrych.

Psali jsme:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama autor: tle

Jinde na netu:

Další články z rubriky

Podpora Prymulovi od Jiřiny Šiklové: Snaha oddělat schopného člověka, a ještě z Blesku

V této době přepřahat koně nevidím jako něco prozíravého. Prymula je schopný šéf. To řekla Parlament…

Football news:

Ajax overloaded the young Williams and was sharper before Onana's mistake. Liverpool were helped by Klopp's original half-time decisions
Messi was fined 600 euros for a shirt in memory of Maradona, Barca-350 euros
Zidane will not be sacked. Real Madrid have full confidence in him (As)
Zidane's future at Real Madrid is in question. The coach is not as confident as before (Marca)
Marcel Villas-Boas has snapped a record 13-game losing streak in the Champions League. And for the first time I scored in this draw
Queiroz dismissed as coach of the national team of Colombia
Klopp on goalkeeper Kelleher's game with Ajax: Top, top, top, top