Czech Republic

Štěpánová (STAN): Když má kraj 20 let

Zamyšlení Hany Štěpánové, radní Pardubického kraje zodpovědné za regionální rozvoj, evropské fondy a inovace

Štěpánová (STAN): Když má kraj 20 let
Foto: STAN
Popisek: Hana Štěpánová (STAN)
reklama

Když je člověku 20 let, tak je podle zákona už 2 roky dospělý, dva roky může řídit automobil, je již 5 let trestně odpovědný, často je v tomto věku téměř soběstačný, děti dnes většinou ještě nemá. Jeho věk je záviděníhodný. A co takový dvacetiletý kraj? Je mladý, či starý? To je otázka, na kterou se dá těžko odpovědět.

Na co se však dá odpovědět je to, co má krajská samospráva na starosti. Zdálo by se nadbytečné o tom psát po dvaceti letech, ale dostávám takové otázky často. Tak tedy Pardubický kraj se – zjednodušeně řečeno – na svém území stará o střední školy, o nemocnice, o sociální služby, o silnice 2. a 3. třídy, o kulturní a historické stavby, shání peníze z EU na opravy a modernizace toho všeho, zajišťuje dopravní obslužnost v území, organizuje a podporuje sportovní akce, koordinuje záležitosti mezi státem a obcemi například v územním plánování. Pomáhá městům a obcím, zemědělcům a různým organizacím i finančně, shání a poskytuje občanům třeba takzvané kotlíkové dotace... A kdo to všechno dělá? V čele Pardubického kraje stojí pětačtyřicet zastupitelů, z nichž devět tvoří Radu kraje v čele s hejtmanem. Každý radní se stará o svou gesci a zároveň všichni musíme spolupracovat. Tak to je krajská samospráva ve zkratce. Jsem ráda, že se čtyři roky podílím na rozvoji kraje jako radní. Z devíti členů rady jsem jediná žena.

Každopádně, za uplynulé dvacetileté období je za Pardubickým krajem ať starým, či mladým, vidět spousta práce. Má také mnoho plánů a připravuje investiční i jiné akce do dalších let. Je tedy na místě to řádně oslavit festivalem k  20. výročí založení Pardubického kraje. Navštívila jsem zahájení oslav v Moravské Třebové. Bylo nádherné počasí, jak jinak, když se slaví narozeniny.

Hana Štěpánová, (STAN) radní Pardubického kraje zodpovědná za regionální rozvoj, evropské fondy a inovace

Psali jsme:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama autor: PV

Jinde na netu:

Další články z rubriky

Zdeněk Somr (ODA): Svoboda není samozřejmost

Ministr zahraničí USA Mike Pompeo v Plzni řekl: „Principy, za které bojovali odvážní Češi a Slováci …

Football news:

Andy Robertson: everybody was saying that we will never get around the city. Last season we proved everything
Manchester City will pay around 50 million euros for Sevilla defender Kunde
English clubs doubt that you need to get down on one knee before every match. They believe that this action loses its meaning
Gundogan about the APL: It's hard to score 100 or 98 points every year, but we need to if we want to fight for all the titles
Havertz on Klopp: a Great coach. He has achieved a lot at Liverpool, but is hungry to win and wants to win even more
Zinedine Zidane: Real Madrid will have a chance to win trophies if we play as we did after the quarantine
Solskjaer on penalty: Tough decision. De Gea made an incredible save, but the rules are the rules