Czech Republic

Systém eŽádanek má výpadek. Zbrzdilo to příjem na odběrových místech

„Mùžu potvrdit, že systém eŽádanek má centrální vıpadek. V tuto chvíli to øešíme. Nelze vystavit novou žádanku na odbìr, ale lidé budou na odbìrovıch místech odebráni,“ øekla pro iDNES.cz mluvèí ministerstva zdravotnictví Renata Povolná.

Žádanka testu covid-19

Zkušenosti z terénu jsou ale trochu jiné. „Stojím ve frontì na test na covid pøed odbìrovım stanem na Kladnì a už pøes 30 minut se fronta nehne a neberou nikoho nového,“ sdìlil iDNES.cz svìdek, kterı vykazuje pøíznaky nákazy koronavirem.

„Teï nám ostraha oznámila, že by se mìlo jednat o celorepublikovı vıpadek systému,“ dodal.

Elektronická nebo normální žádanka na vyšetøení, zda je èlovìk pozitivní, zajišuje provedení testu na odbìrovém místì. Navazuje na jednoduchou žádanku indikujícího lékaøe. Zavedení systému si vyžádalo ministerstvo zdravotnictví a Všeobecná zdravotní pojišovna v diskusi se zástupci praktickıch lékaøù.

Football news:

Bartomeu responded to Pique: it is not True that Barcelona spent money on criticizing players in social networks. The audit confirms this
Rafael Leau on 3-3 with Roma: Milan did everything to win, I'm disappointed. Ibra is an example for all of us
Son Heung-Min led the Premier League Goalscorers with 8 goals in 6 games. 7 of them are from Kane's passes
Conte on Shakhtar's level: You can't accidentally score three goals for Real Madrid. This is a strong team
Barca fans believed in the early departure of Bartomeu (due to disputes over the date of the referendum). In vain: there were no thoughts of retirement, the trophies are somewhere near
Josep Bartomeu: I had no intention of resigning. Barca will have trophies this season
Zinedine Zidane: Hazard is ready. We are happy, this is good news