Czech Republic

Tisíce malých obchodů jsou otevřené, rozčílil se Babiš. Opozice všeho zneužívá

Bude se rozvolňovat? Podle premiéra Andreje Babiše to závisí na číslech. Jeho poradce Roman Prymula otevírat příliš nechce. Opatření tady máme, podle premiéra, stejná jako v Rakousku. Babiš prý těžko zabrání ČSSD v odchodu z koalice. ODS tehdy neměla odvahu. A zda setrvá v politice?

Tisíce malých obchodů jsou otevřené, rozčílil se Babiš. Opozice všeho zneužívá
Foto: reprofoto: vysílání ČT24
Popisek: Andrej Babiš.
reklama

Anketa

Jste pro otevření obchodů a restaurací?

hlasovalo: 12697 lidí

„Když čísla nebudou dobrá, tak obchody otevřené nebudou. Nemůžeme si dovolit riskovat třetí vlnu,“ řekl premiér před klíčovým nedělním jednáním vlády v rozhovoru pro sobotní Právo.

„Bohužel čísla neklesají tak rychle, což je dáno poměrně vysokou mobilitou, ochotou dodržovat opatření i tím, že lidé se nechtějí nechat testovat nebo jim to znemožňují zaměstnavatelé,“ prohlásil.

S odvoláním na informace od ministra zdravotnictví Jana Blatného premiér řekl, že do Vánoc se dostaneme na stupeň 3 podle tabulky epidemiologických opatření PES, ale lepší to pravděpodobně nebude.

Babišův poradce Roman Prymula, přitom v Lidových novinách vládě radí, aby otevřela od příštího týdne jen malé obchody, zatímco restaurace a služby ne.

„Nezavírali jsme obchody podle velikosti, ale podle sortimentu. Ano, nejvíce jsou vidět hypermarkety, ale otevřené jsou rovněž tisíce malých potravin, pekáren, lahůdek, uzenářství nebo vesnických koloniálů. To jen opozice všeho zneužívá ke své prezentaci a stále se ptá, proč tyto obchody jsou otevřené, a tyto ne, a proč je to nastaveno tak, a ne jinak. Opatření, která děláme, jsou stejná jako třeba v Rakousku,“ rozpálil se Babiš.

Premiér se vyjádřil i k sporům o daně a rozpočet s koaličním partnerem, tedy s ČSSD. Pro návrh piráta Ferjenčíka na zvýšení slevy na dani z 24.840 korun do výše průměrné měsíční mzdy – podle Babiše sociální demokraté hlasovali jen proto, aby zničili snahu ANO snížit daň z příjmu zaměstnancům na 15 %.

„Z vlády je nikdo nevyhazuje, takže ať se rozhodnou sami. Nejdřív tím sociální demokracie hrozila kvůli panu Šmardovi, nedávno kvůli panu Prymulovi a teď zase kvůli daním. Když budou chtít odejít, těžko jim v tom zabráním. Pokud by skončili, tak bych se sebral, vzal s sebou na Hrad pět jmen a vláda by pokračovala,“ prohlásil Babiš ostře směrem k soc. dem.

Hlasování spolu s ODS o snížení daní Babiš okomentoval následovně: „Jen jsme společně zrušili daň z nabytí nemovitosti a teď superhrubou mzdu. Škoda, že k tomu ODS nenašla odvahu, když vládla.“

Otázku, zda by zůstal v politice i po prohraných volbách, pak označil Babiš za předčasnou.

Psali jsme:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Článek obsahuje štítky

Babiš , ČSSD , iDNES , ODS , opatření , pes , Právo , Prymula , Blatný , COVID-19 , rozvolňování

autor: AZy

Jinde na netu:

Další články z rubriky

Repete spacákové revoluce po dvaceti letech. Míří na likvidaci Babiše. Kuriozní funkcionář z TOP 09. Petr Žantovský odkryl důkazy o plánované akci

Repete spacákové revoluce po dvaceti letech. Míří na likvidaci Babiše. Kuriozní funkcionář z TOP 09. Petr Žantovský odkryl důkazy o plánované akci

TÝDEN V MÉDIÍCH Aktivitou ve spřátelených médiích hýří v posledních dnech generální ředitel České te…

Football news:

Barcelona's presidential election is scheduled to take place on March 7
Sir Alex Ferguson: Fortunately, I was retired when I watched Liverpool play in the last two years
Well, Wayne Rooney is now a coach. It's great that we saw his career - and now we can remember everything
Neymar: There is a lot of envy and hatred in social networks. The real Neymar is known by friends, family and colleagues
Neymar: Thank God for the charisma. I have a gift to be different from the rest
Wayne Rooney: It's time to lead the younger generation. I had a great career
Lineker on Rooney: One of our greatest players. England would have won Euro 2004 had he not been injured