Czech Republic

Útočník pobodal u bývalé redakce Charlie Hebdo dva lidi, policie ho dopadla

Při útoku nedaleko bývalé redakce satirického týdeníku Charlie Hebdo v Paříži byli zranění dva lidé a zranění obou jsou vážná. Původně se hovořilo o čtyřech zraněných a dvou útočnících, nyní pařížská policie oznámila, že byl jenom jeden útočník a dva zranění. Podezřelého útočníka policie chytila. Podle francouzských médií použil sekeru nebo mačetu.

"Byl jsem ve své kanceláři, na ulici jsem uslyšel výkřiky. Podíval jsem se z okna a uviděl ženu jak leží na zemi a do obličeje dostala ránu něčím, co vypadalo jako mačeta," cituje Reuters jednoho svědka.

Útočník nejprve uprchl do metra. Policie metro v oblasti uzavřela a vyzvala obyvatele, aby se jí vyhnuli. Později útočníka zadržela u operního domu Opera Bastila, informují francouzská média. 

Podle agentury Reuters francouzská policie našla nedaleko redakce podezřelý balíček a bezpečnostní složky kolem něj utvořily bezpečnostní koridor. Žádnou výbušninu v něm ale policisté nenašli.

Ministerstvo vnitra vytvořilo krizovou skupinu a do úřadu v rychlosti přišel ministr Gérald Darmanin. Na schůzku míří také premiér Jean Castex. 

Úřady uzavřely školy v širším okolí útoku a děti nesmějí ven. Týká se to několika tisíc dětí.

List Le Figaro napsal, že zranění jsou jenom dva lidé, oba potřebovali naléhavě ošetření, ale jejich životy nejsou v ohrožení. Zadržený podezřelý měl na oblečení krev. 

Zda útok souvisí s děním kolem Charlie Hebdo, zatím není jisté. Redakce časopisu se stala v roce 2015 terčem teroristického útoku, při kterém zahynulo 12 lidí.

Na počátku září začal v Paříži proces se skupinou 14 lidí obžalovaných z podílu na tomto atentátu a na souvisejícím teroristickém útoku na židovský obchod s potravinami. Satirický časopis v den začátku procesu znovu otiskl karikatury proroka Mohameda, které jako první v roce 2005 zveřejnil dánský deník Jyllands-Posten.

Ředitelka personálního oddělní Charlie Hebdo Marika Bretová dostala nyní nové výhrůžky, kvůli kterým musela odejít z domova do úkrytu.

Football news:

La Liga President on Messi's departure: It won't be a drama for us. And his reputation will suffer
Ronaldo is a fan of the UFC. Rooting for Khabib, training with Conor, signed up for all the top fighters
Only Milan have not lost points this season in the top 5 of the European leagues. Aston Villa lost 0:3 in the
🎮 We made a game about Khabib - fight for him and try to fill up Geiji
Tebas about klasiko: the Game of the best teams in the world. The most important match of club football
Leeds forward Bamford scored a hat-trick. He has 6 goals in 6 Premier League games
Moyes on the spectators in the stadiums: People watch matches in cinemas, why can't they do it on the street?