Czech Republic

V Trevíru najelo auto do pěší zóny; řidič byl zadržen, na místě jsou mrtví a zranění

Několik mrtvých a zraněných si zřejmě vyžádal incident v západoněmeckém Trevíru, kde auto vjelo na pěší zónu. Řidiče policisté zadrželi a auto zajistili, další nebezpečí nepředpokládají.

Auto značky Range Rover vjelo velkou rychlostí na pěší zónu v historické části města ležícího nedaleko hranic s Lucemburskem,. podle svědků šlo o záměrný čin. Oblast poblíž Trevírského dómu a římské brány Porta Nigra, které jsou na seznamu památek UNESCO, policisté odpoledne uzavřeli, nad městem kroužily vrtulníky. Zásah odpoledne skončil, policie nepředpokládá další nebezpečí a ani to, že by pachatel měl komplice.

Původně policie potvrdila dva mrtvé, později napsala, že na místě je několik mrtvých a zraněných. Mrtví jsou nejméně dva, z toho jedno dítě.

Zadrženým řidičem je 51letý Němce z okresu Trier-Saarburg. Případný motiv zatím jasný není. Podle trevírského primátora Wolframa Leibeho jde o čin šíleného řidiče, v pěší zóně to podle jeho slov vypadalo "jako po válce". Do Trevíru se vydala Malu Dreyerová, premiérka spolkové země Porýní-Falc, kde město leží.

Mluvčí německé vlády Steffen Seibert a vyjádřil soustrast příbuzným obětí. "To, co se stalo v Trevíru, je otřesné," napsal na twitteru.

Football news:

Mueller congratulated Brady, who reached his 10th Super Bowl at the age of 43: You are a hero and an inspiration!
Neville compared Liverpool to Coventry after Manchester United's win. Probably because of the color of the uniform
Vladimir Gazzaev held the first training session with Siena
Alessandro Costacurta: Inter are the favourites for both the Milan derby and the Scudetto
The Valencia player tested positive for antigens. Yesterday was a match with Atletico
Tottenham topped the rating of the most eco-friendly clubs in the Premier League. Manchester United, Arsenal, Brighton and Man City-in the top 5, Liverpool-7th
Manchester United and Liverpool put on a show in the cup. The sponsor of the entertainment is the bold positions of Trent and Rashford (United have better realized this advantage)