Czech Republic

Vlaky RegioJet budou od neděle jezdit z Prahy do Vídně a Budapešti

Brno - Pravidelnou vlakovou linku z Prahy přes Brno a Vídeň do Budapešti zahajuje v neděli soukromý dopravce RegioJet. Denně bude v každém směru vypravovat až do září tři spojení, poté dvě spojení denně. Dopravce o tom informoval v tiskové zprávě. Státní České dráhy sice nabízejí spojení do Vídně i do Budapešti, ale ne v jedné přímé lince.

"Spoje RegioJet zavádí v souvislosti s ukončováním opatření spojených s Covid 19, kdy ti, kdo mají očkování alespoň jednou dávkou, od které uběhlo 21 dnů, mohou do Maďarska a také například Rakouska cestovat bez omezení," uvedl mluvčí společnosti Aleš Ondrůj.

Na trati, kde pravidelně jezdí vlaky Českých drah, chce soukromý dopravce konkurovat cenou jízdenek i servisem. Kromě hlavních měst Rakouska a Maďarska budou vlaky zastavovat i maďarských městech Mosonmagyarovar či Györ, kde jsou oblíbené termální lázně. "Nyní vypravujeme v každém směru čtyři spojení mezi Prahou a Vídní, od neděle vždy dva z těchto spojů protáhneme až do nebo z Budapešti. Další spojení doplňuje sezonní linka do Chorvatska, která také umožňuje cestu z Prahy do Vídně a Budapešti," upřesnil Ondrůj. Po ukončení sezonní linky tedy bude možné projet trasu Praha, Brno, Vídeň Budapešť dvakrát denně v každém směru.

Maďarsko železnice firmy RegioJet

Football news:

Scotland coach Clarke: There were a lot of good moments during the group stage, but no points scored
England are the most boring group winners in history. Two goals were enough! And at the World Cup, the Italians once became the first even with one
Dalic - to the fans after reaching the Euro playoffs: You are our strength, and we will be your pride
Modric became the youngest and oldest goalscorer in Croatia at the Euro
Czech Republic coach Shilgava: We came out of the group and fought with England for the first place. We got what we wanted
Gareth Southgate: England wanted to win the group and continue to play at Wembley-and it succeeded
Luka Modric: When Croatia plays like this, we are dangerous for everyone