Czech Republic

Záhadný kvádr z Utahu měl v Rumunsku dvojče - anebo skoro dvojče

Bukurešť - Na jednom kopci v Rumunsku se objevil kovový objekt. Než zase zmizel, pobavil sociální sítě. Stejně jako v případě záhadného lesklého kvádru, který se načas objevil v poušti na západě Spojených států, zůstává tajemství kovového útvaru na rumunském kopci zatím neodhaleno.

Snímky čtyřmetrového trojbokého hranolu poprvé zveřejnila minulý týden místní média v regionu Neamt na severovýchodě Rumunska. "Byli jsme přinejmenším překvapeni, když jsme objevili kovovou konstrukci pokrytou spirálovými vzory," uvedla na svém webu rozhlasová stanice Jurnal FM, jejíž reportéři se minulý čtvrtek k záhadnému objektu vydali.

Bez precedentu z Utahu, kde se v polovině listopadu v odlehlé poušti našel třpytivý hranol, by informace pravděpodobně zůstala bez povšimnutí, řekl agentuře AFP rozhlasový reportér Ciprian Solomon. "Existuje spousta nezodpovězených otázek: Proč v Neamtu? Proč právě teď?" připustil.

Pokud se rumunský tisk o celou záležitost moc nezajímal, sociální sítě to víc než vynahradily. "Ve skutečnosti je to jen staré haraburdí, které tu někdo vyklopil," vtipkoval jeden z uživatelů facebooku na účet sloupu, který popsal jako vulgární reprodukci kvádru z Utahu. "Nejsme ani schopni vyrobit správnou kopii," rozhořčil se Alexandru, zatímco další uživatelé poukazovali na zjevné stopy svarů.

Ale stejně jako v Utahu, i hranol v Neamtu zmizel v pondělí, a to "stejně záhadně, jako se objevil", konstatoval Jurnal FM.

Úřady v Utahu o nálezu informovaly na počátku minulého týdne poté, co 3,6 metru vysoký kovový kvádr 18. listopadu objevila posádka vrtulníku při sčítání ovcí tlustorohých. Informace o tajemném objektu okamžitě vyvolala rozruch a řadu spekulací o tom, kde se objekt vzal. Podle některých mohli objekt umístit do pouště návštěvníci z vesmíru, podle jiných to mohl být fanoušek sci-fi filmu 2001: Vesmírná odysea Stanleyho Kubricka, ve kterém se objevují podobné černé předměty vytvořené neznámým mimozemšťanem.

Americké úřady sice přesné místo, kde se objekt nacházel, neprozradily, nadšencům se však podařilo místo odhalit a na sociálních sítích se objevila řada fotek lidí se záhadným kvádrem dvakrát vyšším než průměrný dospělý člověk. Nyní však zmizel a zdá se, že nikdo neví kam. Na internetu se okamžitě spustila řada spekulací o tom, co se mohlo stát. Podle jedné osoby se "vesmírní mimozemšťané vrátili, aby ho odstranili".

Umělecký svět spekuloval, že objekt mohl být dílem sochaře Johna McCrackena, který zemřel v roce 2011. Jeho syn Patrick McCracken listu The New York Times řekl, že jeho otec mu v roce 2002 řekl, že by rád zanechal své umělecké dílo na odlehlém místě, kde by bylo objeveno později.

Rumunsko USA výtvarné příroda zajímavosti

Football news:

Udinese sign Fernando Llorente, Cutrone and sell Lasagna to Verona for 10 million euros
Monaco have re-loaned Onyekuru to Galatasaray
Karavaev on the Eredivisie: The fans are used to goals. Even if the team lost 2:3, they are happy
Mourinho on Lampard's resignation: Football is cruel, especially modern
Dzeko denied West Ham. Striker wants to leave Roma in the winter
Milan wants to sign Porto midfielder Otavio for free in the summer
Manchester United may loan Lingard to West Ham