Macedonia

182 нови случаи на ковид 19 – оздравени се 33 пациенти – починати се 6 лица | Телма

Телма - пред: 16 мин

Во последните 24 часа се направени 1348 тестирање, а регистрирани се 182 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-107, Куманово-14, Штип-4, Тетово-23, Струга-5, Битола-2, Охрид-6, Гостивар-4, Струмица-1, Кочани-1, Берово-1, Ресен-13, Неготино-1.

Сакам да кажам - тукушто објавено

Во изминатите 24 часа Министерството за здравство регистрира шестмина полинати и 182 нови случаи на КОВИД-19. Направени се 1.348 тестирања. Починатите се двајца пациенти од Скопје, двајца од Куманово и двајца од Тетово.

Фактор - тукушто објавено

182 новозаразени лица со корона вирусот се регистрирани денеска, починаа шест пациенти. Скопје е главното жариште со 107 нови инфицирани. Следуваат Тетово 23, Куманово 14, Ресен 13, Охрид 6, Струга 5, Гостивар и Штип со по 4, Битола 2, и по еден нов ...

еМагазин - тукушто објавено

Министерство за здравство информира дека на Инфективната клиника во изминативе 24 часа примени се седум пациенти. „Вкупно се хоспитализирани 95 пациенти. На кислородна поддршка се 47 пациенти, нема пациенти на механичка вентилација.

еМагазин - тукушто објавено

Министерство за здравство информира дека починаaa шест нови пациенти од корона вирусот, двајца пациенти од Скопје, двајца од Куманово и двајца од Тетово. „Во ГОБ „8 септември“ починати се пет лица – двајца пациенти од Тетово, еден на возраст од 81 ...

еМагазин - тукушто објавено

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 33 оздравени пациенти од: Скопје-22, Дебар-1, Штип-1, Прилеп-1, Тетово-1, Велес-2, Битола-1, Кочани-2, Свети Николе-1, Кичево-1. Вкупната бројка на оздравени до сега 1.836.

Во последните 24 часа се направени 1391 тестирање, а регистрирани се 193 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 140 -Куманово 2 -Дебар 1 -Штип 6 -Тетово 19 -Струга 5 -Велес 2 -Охрид 11 -Гостивар 4 -Свети Николе 1 -Ресен 2 На Клиниката за инфективни ...

Во последните 24 часа се направени 1391 тестирање, а регистрирани се 193 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 140 -Куманово 2 -Дебар 1 -Штип 6 -Тетово 19 -Струга 5 -Велес 2 -Охрид 11 -Гостивар 4 -Свети Николе 1 -Ресен 2 На Клиниката за инфективни ...

Во последните 24 часа се направени 1391 тестирање, а регистрирани се 193 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 140 -Куманово 2 -Дебар 1 -Штип 6 -Тетово 19 -Струга 5 -Велес 2 -Охрид 11 -Гостивар 4 -Свети Николе 1 -Ресен 2 На Клиниката за инфективни ...

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1391 тестирање, а регистрирани се 193 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-140, Куманово-2, Дебар-1, Штип-6, Тетово-19, Струга-5, Велес-2, Охрид-11, Гостивар-4, Свети ...

Во последните 24 часа се направени 1391 тестирање, а регистрирани се 193 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 140 -Куманово 2 -Дебар 1 -Штип 6 -Тетово 19 -Струга 5 -Велес 2 -Охрид 11 -Гостивар 4 -Свети Николе 1 -Ресен 2 На Клиниката за инфективни ...

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1391 тестирање, а регистрирани се 193 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-140, Куманово-2, Дебар-1, Штип-6, Тетово-19, Струга-5, Велес-2, Охрид-11, Гостивар-4, Свети ...

Во последните 24 часа се направени 1391 тестирање, а регистрирани се 193 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 140 -Куманово 2 -Дебар 1 -Штип 6 -Тетово 19 -Струга 5 -Велес 2 -Охрид 11 -Гостивар 4 -Свети Николе 1 -Ресен 2 На Клиниката за инфективни ...

Во последните 24 часа се направени 1391 тестирање, а регистрирани се 193 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 140 -Куманово 2 -Дебар 1 -Штип 6 -Тетово 19 -Струга 5 -Велес 2 -Охрид 11 -Гостивар 4 -Свети Николе 1 -Ресен 2 На Клиниката за инфективни ...

Во последните 24 часа се направени 1.391 тестирање, а регистрирани се 193 нови случаи на COVID-19. -Скопје 140 -Куманово 2 -Дебар 1 -Штип 6 -Тетово 19 -Струга 5 -Велес 2 -Охрид 11 -Гостивар 4 -Свети Николе 1 -Ресен 2 На Клиниката за инфективни ...

Во последните 24 часа се направени 1391 тестирање, а регистрирани се 193 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 140 -Куманово 2 -Дебар 1 -Штип 6 -Тетово 19 -Струга 5 -Велес 2 -Охрид 11 -Гостивар 4 -Свети Николе 1 -Ресен 2 На Клиниката за инфективни ...

Во последните 24 часа се направени 1391 тестирање, а регистрирани се 193 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 140 -Куманово 2 -Дебар 1 -Штип 6 -Тетово 19 -Струга 5 -Велес 2 -Охрид 11 -Гостивар 4 -Свети Николе 1 -Ресен 2 На Клиниката за инфективни ...

Фото: Б. Грданоски Во последните 24 часа се направени 1.391 тестирање, а регистрирани се 193 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 140 -Куманово 2 -Дебар 1 -Штип 6 -Тетово 19 -Струга 5 -Велес 2 -Охрид 11 -Гостивар 4 -Свети Николе 1 -Ресен 2 На ...

Во последните 24 часа се направени 1391 тестирање, а регистрирани се 193 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 140 -Куманово 2 -Дебар 1 -Штип 6 -Тетово 19 -Струга 5 -Велес 2 -Охрид 11 -Гостивар 4 -Свети Николе 1 -Ресен 2 На Клиниката за инфективни ...

Уште девет пациенти починаа од Ковид 19, информираа од министерството за здравство. На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби починаа три лица од Скопје на возраст од 78 и 47 години хоспитализирани на 4 односно 7 јуни и пациентка на 85 ...

Во последните 24 часа се направени 1391 тестирање, а регистрирани се 193 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 140 -Куманово 2 -Дебар 1 -Штип 6 -Тетово 19 -Струга 5 -Велес 2 -Охрид 11 -Гостивар 4 -Свети Николе 1 -Ресен 2 Ова е втор највисок биланс на ...

Во последните 24 часа се направени 1391 тестирање, а регистрирани се 193 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 140 -Куманово 2 -Дебар 1 -Штип 6 -Тетово 19 -Струга 5 -Велес 2 -Охрид 11 -Гостивар 4 -Свети Николе 1 -Ресен 2 На Клиниката за инфективни ...

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1391 тестирање, а регистрирани се 193 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-140, Куманово-2, Дебар-1, Штип-6, Тетово-19, Струга-5, Велес-2, Охрид-11, Гостивар-4, Свети ...

Министерството за здравство (МЗ) денеска информираше дека се потврдени 193 нови случаи на Ковид-19, односно, регистрирани се 140 случаи во Скопје, 19 во Тетово, 11 во Охрид, шест во Штип, пет во Струга, четири во Гостивар, по два во Куманово, Велес ...

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 4482 бројката на оздравени пациенти е 1803, на починати е 210, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 2469 Починати се 9 лица, пет од ...

Во последните 24 часа се направени 1391 тестирање, а регистрирани се 193 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 140 -Куманово 2 -Дебар 1 -Штип 6 -Тетово 19 -Струга 5 -Велес 2 -Охрид 11 -Гостивар 4 -Свети Николе 1 -Ресен 2 На Клиниката за инфективни ...

Во последните 24 часа се направени 1.391 тестирање, а регистрирани се 193 нови случаи на Ковид-19, најмногу во Скопје, информира Министерството за здравство. Денеска се починати дури девет пациенти.

Сто деведесет и три случаи на заболени од ковид-19 се регистрирани во последните 24 часа. Како што соопшти Министерството за здравство направени се 1.391 тестирање, а од новорегистрираните случаи најголем број се во Скопје, 140.

Министерството за здравство информира во средата информираше дека во последните 24 часа се направени 1.391 тестирање од кои 193 се позитивни нови случаи на короанвирусот, а во истиот период се потврдени уште девет смртни исходи кај пациенти од ...

Во последните 24 часа се направени 1391 тестирање, а регистрирани се 193 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 140 -Куманово 2 -Дебар 1 -Штип 6 -Тетово 19 -Струга 5 -Велес 2 -Охрид 11 -Гостивар 4 -Свети Николе 1 -Ресен 2 На Клиниката за инфективни ...

Во последните 24 часа се направени 1391 тестирање, а регистрирани се 193 нови случаи на ковид-19, соопшти Министерството за здравство. По региони: -Скопје 140 -Куманово 2 -Дебар 1 -Штип 6 -Тетово 19 -Струга 5 -Велес 2 -Охрид 11 -Гостивар 4 (Општина ...

Центарот за јавно здравје Куманово во изминатото деноноќие регистрира вкупно два нови случаи на коронавирус. Како што информираше директорот на ЦЈЗ Куманово Ариф Љатифи, еден од случаите е од Општина Куманово, а вториот од Општина Липково.

Во последните 24 часа се направени 1391 тестирање на ниво на целата држава, а во Центарот за јавно здравје во Куманово се регистрирани 2 нови случаи. По еден од Куманово и Липково, а починати се пациенти од Опае и Куманово.

Во последните 24 часа се направени 1391 тестирање, а регистрирани се 193 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 140 -Куманово 2 -Дебар 1 -Штип 6 -Тетово 19 -Струга 5 -Велес 2 -Охрид 11 -Гостивар 4 -Свети Николе 1 -Ресен 2 На Клиниката за инфективни ...

Министерот за здравство соопшти дека во последните 24 часа се направени 1391 тестирање, а регистрирани се 193 нови случаи на ковид-19. На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби починаа три лица од Скопје на возраст од 78 и 47 години ...

Денешен - пред: 1 ден

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1.391 тестирање, а регистрирани се 193 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-140, Куманово-2, Дебар-1, Штип-6, Тетово-19, Струга-5, Велес-2, Охрид-11, Гостивар-4, Свети ...

ТВ21 - пред: 1 ден

Раст на бројот на заболени од коронавирусот бележат и земјите во нашиот регион. По еден пик на број на новозаболени од почетокот на пандемијата вчера имаа и Бугарија – 112, Албанија – 62, Косово – 141, Босна и Херцеговина – 45 и Србија – 59.

Сител - пред: 1 ден

Раст на бројот на заболени од коронавирусот бележат и земјите во нашиот регион. По еден пик на број на новозаболени од почетокот на пандемијата вчера имаа и Бугарија – 112, Албанија – 62, Косово – 141, Босна и Херцеговина – 45 и Србија – 59.

Опсервер - пред: 1 ден

Скопје, 17 јуни 2020 () – Раст на бројот на заболени од коронавирусот бележат и земјите во нашиот регион. По еден пик на број на новозаболени од почетокот на пандемијата вчера имаа и Бугарија – 112, Албанија – 62, Косово – 141, Босна и Херцеговина – ...

А1 On - пред: 1 ден

Центарот за јавно здравје Куманово последниве 24 часа регистрира двајца новозаболени пациенти од Ковид 19, по еден во Општина Куманово и во Општина Липково, информираа надлежните од јавната здравствена установа.

Локално - пред: 1 ден

Центарот за јавно здравје Куманово последниве 24 часа регистрира двајца новозаболени пациенти од Ковид 19, по еден во Општина Куманово и во Општина Липково, информираа надлежните од јавната здравствена установа.

24Инфо - пред: 1 ден

Раст на бројот на заболени од коронавирусот бележат и земјите во нашиот регион. По еден пик на број на новозаболени од почетокот на пандемијата вчера имаа и Бугарија – 112, Албанија – 62, Косово – 141, Босна и Херцеговина – 45 и Србија – 59.

Независен - пред: 1 ден

Фото: Б. Грданоски Раст на бројот на заболени од коронавирусот бележат и земјите во нашиот регион. По еден пик на број на новозаболени од почетокот на пандемијата вчера имаа и Бугарија – 112, Албанија – 62, Косово – 141, Босна и Херцеговина – 45 и ...

Press24 - пред: 1 ден

Центарот за јавно здравје Куманово последниве 24 часа регистрира двајца новозаболени пациенти од Ковид 19, по еден во Општина Куманово и во Општина Липково, информираа надлежните од јавната здравствена установа.

Press24 - пред: 1 ден

Раст на бројот на заболени од коронавирусот бележат и земјите во нашиот регион. По еден пик на број на новозаболени од почетокот на пандемијата вчера имаа и Бугарија – 112, Албанија – 62, Косово – 141, Босна и Херцеговина – 45 и Србија – 59.

Слободен Печат - пред: 1 ден

Според соопштението од Министерството за здравство, еден пациент на возраст од 81 година, примен во болница на 3 јуни, починал во Општата болница Куманово, а во ГОБ „8 Септември” починала пациентка на 67 години.

Либертас - пред: 23 часа

Раст на бројот на заболени од коронавирусот бележат и земјите во нашиот регион. По еден пик на број на новозаболени од почетокот на пандемијата вчера имаа и Бугарија – 112, Албанија – 62, Косово – 141, Босна и Херцеговина – 45 и Србија – 59, истакна ...

+инфо - пред: 23 часа

Во последните 24 часа во земјава направени се 1.391 тестирање, регистрирани се 193 нови случаи, од кои најмногу во Скопје 140, Куманово двајца пациенти, Дебар еден, Штип шест, Тетово 19, Струга 5, Велес двајца, Охрид 11, Гостивар 4, Свети Николе 1 и ...

еМагазин - пред: 23 часа

Центарот за јавно здравје Куманово последниве 24 часа регистрира двајца новозаболени пациенти од Ковид 19, по еден во Општина Куманово и во Општина Липково, информираа надлежните од јавната здравствена установа.

24 Вести - пред: 23 часа

Раст на бројот на заболени од коронавирусот бележат и земјите во нашиот регион. По еден пик на број на новозаболени од почетокот на пандемијата вчера имаа и Бугарија – 112, Албанија – 62, Косово – 141, Босна и Херцеговина – 45 и Србија – 59.

Football news:

Zinedine Zidane: if the referee gives a penalty, it means it is a penalty
Lizard on the criticism of VAR: In Real life, they don't pay attention to conversations outside the team
Real need to score 5 points in 3 rounds to win La Liga
Gasperini about the 1/4 final of the Champions League: the Match with Juventus is an imitation of the games with PSG
Courtois played 18 dry games in the La Liga season. Real's record is one game away
Real Madrid won the 8th victory in a row and does not miss 5 matches
There was hardly any contact, and even outside the penalty area. Ex-member of Barca's Board of Directors about real's penalty