logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Macedonia

Боки 13 вратен во Шутка, неизвесно дали денеска ќе има одлука за притворот | Фокус

Фокус - тукушто објавено

Првоосомничениот за случајот „Рекет“, Бојан Јовановски познат во јавноста како Боки 13 вчера бил вратен од болницата „8-ми Септември“ во затворот во Шутка, потврдуваат од затворот за „Фокус“.

24Инфо - тукушто објавено

Првоосомничените во „Случајот Рекет“, Бојан Јовановски – „Боки 13“ денеска е најевено дека ќе ја напушти болницата „8 Септември“ по неколкудневната хоспитализација поради влошената здравстевна состојаба и ќе се врати во затоврот „Шутка“, каде ќе го ...

Канал5 - пред: 1 час

Во пресрет на утрешното прво рочиште од судскиот случај ,,Рекет“ за денеска е најавено пуштање од болница на Боки 13 кој претходните неколку дена беше хоспитализиран поради неговата здравствена состојба.

Фактор - пред: 41 мин

Бојан Јовановски, првообвинет во случајот „Рекет“, денеска треба да излезе од болницата „8 Септември“ по неколкудневен престој пред утрешното прво рочиште во кое обвинети се уште и Катица Јанева и Зоран Милевски.

Курир - пред: 19 мин

Првообвинетиот во случајот „Рекет“ Бојан Јовановски денеска треба да биде пуштен од Градската општа болница „8-ми Септември“ каде што беше хоспитализиран минатата недела поради контролни прегледи со упат издаден од доктор во ординацијата во КПВ Шуто ...

Во понеделник, Апелација ќе донесе одлука дали Бојан Јовановски, првообвинет во случајот „Рекет“, ќе остане во притвор во истражниот затворот Шуто Оризари. Во овој суд, мислењето на обвинителството пристигна вчера, но сè уште нема информации дали е ...

Во понеделник, Апелација ќе решава за тоа дали Бојан Јовановски, ќе остане во притвор во затворот во Шутка, објави Телма. Боки 13 вопонеделник најдоцна, треба да биде пуштен од Градската болница „8 септември“ каде беше хоспитализиран пред неколку ...

Вечер - пред: 52 мин

Во пресрет на утрешното прво рочиште од судскиот случај ,,Рекет“ за денеска е најавено пуштање од болница на Боки 13 кој претходните неколку дена беше хоспитализиран поради неговата здравствена состојба.

А1 On - пред: 17 мин

Првообвинетиот во случајот „Рекет“ Бојан Јовановски денеска треба да биде испуштен од Градската општа болница „8-ми Септември“ каде што беше хоспитализиран минатата недела поради контролни прегледи со упат издаден од доктор во ординацијата во КПВ ...

Канал5 - пред: 17 мин

Во пресрет на утрешното прво рочиште од судскиот случај ,,Рекет“ за денеска е најавено пуштање од болница на Боки 13 кој претходните неколку дена беше хоспитализиран поради неговата здравствена состојба.

Скопје1 - пред: 17 мин

Во пресрет на утрешното прво рочиште од судскиот случај ,,Рекет“ за денеска е најавено пуштање од болница на Боки 13 кој претходните неколку дена беше хоспитализиран поради неговата здравствена состојба.

Република - пред: 17 мин

Првообвинетиот во случајот „Рекет“ Бојан Јовановски денеска треба да биде испуштен од Градската општа болница „8-ми Септември“ каде што беше хоспитализиран минатата недела поради контролни прегледи со упат издаден од доктор во ординацијата во КПВ ...

+инфо - пред: 16 мин

Првообвинетиот во случајот „Рекет“ Бојан Јовановски денеска треба да биде испуштен од Градската општа болница „8-ми Септември“ каде што беше хоспитализиран минатата недела поради контролни прегледи со упат издаден од доктор во ординацијата во КПВ ...

Сител - пред: 16 мин

Првообвинетиот во случајот „Рекет“ Бојан Јовановски денеска треба да биде испуштен од Градската општа болница „8-ми Септември“ каде што беше хоспитализиран минатата недела поради контролни прегледи со упат издаден од доктор во ординацијата во КПВ ...

Слободен Печат - пред: 16 мин

Бојан Јовановски е првообвинет во случајот „Рекет" чиј старт е закажан за утре во Кривичниот суд во Скопје. Првообвинетиот во случајот „Рекет” Бојан Јовановски денеска треба да биде испуштен од Градската општа болница „8 Септември” каде што беше ...

Press24 - тукушто објавено

Во пресрет на утрешното прво рочиште од судскиот случај ,,Рекет“ за денеска е најавено пуштање од болница на Боки 13 кој претходните неколку дена беше хоспитализиран поради неговата здравствена состојба.

Либертас - тукушто објавено

Првообвинетиот во случајот „Рекет“ Бојан Јовановски денеска треба да биде испуштен од Градската општа болница „8-ми Септември“ каде што беше хоспитализиран минатата недела поради контролни прегледи со упат издаден од доктор во ординацијата во КПВ ...

Локално - тукушто објавено

Првообвинетиот во случајот „Рекет“ Бојан Јовановски денеска треба да биде испуштен од Градската општа болница „8-ми Септември“ каде што беше хоспитализиран минатата недела поради контролни прегледи со упат издаден од доктор во ординацијата во КПВ ...

Алсат-М - тукушто објавено

Првообвинетиот во случајот „Рекет“ Бојан Јовановски денеска треба да биде испуштен од Градската општа болница „8-ми Септември“ каде што беше хоспитализиран минатата недела поради контролни прегледи со упат издаден од доктор во ординацијата во КПВ ...

Нетпрес - тукушто објавено

Првообвинетиот во случајот „Рекет” Бојан Јовановски денеска треба да биде испуштен од Градската општа болница „8 Септември” каде што беше хоспитализиран минатата недела поради контролни прегледи со упат издаден од доктор во ординацијата во КПВ Шуто ...

iPortal - тукушто објавено

Првообвинетиот во случајот „Рекет“ Бојан Јовановски денеска треба да биде испуштен од Градската општа болница „8-ми Септември“ каде што беше хоспитализиран минатата недела поради контролни прегледи со упат издаден од доктор во ординацијата во КПВ ...

Themes
ICO