Macedonia

Четири хороскопски знаци кои важат за најљубоморни

Мала доза на љубомора во врската, па и во пријателствата, е нормална. Но, постојат луѓе кои љубомората може многу да ги опседне, без разлика на тоа дали станува збор за љубов или пријателство.

Посесивните луѓе се несигурни во врската, сакаат да доминираат и да го контролираат својот партнер.

Кои се најљубоморните хороскопски знаци?

Бик

Биковите сакаат сигурна и стабилна врска. Кога ќе чувствуваат дека го немаат тоа со нивниот партнер, Биковите стануваат посесивни и љубоморни. Сакаат да имаат контрола над нивниот партнер. Му изразуваат љубов и наклонетост, но кога ќе се почувствуваат несигурно – стануваат посесивни и дрски.

Скорпија

Припадниците на овој хороскопски знак се љубоморни, но не го признаваат тоа. Тие се плашат дека нивниот партнер може да ги напушти, па затоа сакаат да го контролираат.

Лав

Горди се и со многу силно его. Лавовите се грижат да не бидат изневерени и понекогаш го прават ова малку поопсесивно. Доколку почувствуваат дека некој не е искрен, не можат да поминат преку тоа. Неверството го доживуваат како нешто што го нарушува нивниот углед. Знаат да реагираат многу бурно.

Рак

Раковите се многу чувствителни, а тоа ги прави да бидат и посесивни. Тоа нема да го покажат никогаш пред другите, но го чувствуваат длабоко во себе.

Football news:

UEFA President: Look at Bayern: they have no debt, and they won the Champions League. Rummenigge, Watzke and Al-Khelaifi helped me a lot
Manchester United fans held a protest against the Glazers, blocking the entrances to the club's base: We decide when you play
Perez and Agnelli are sure that 90 minutes is a lot for matches. Three years ago, we officially wanted to play for an hour, but with time stops
Ceferin about the Super League: Barcelona was the least disappointing. Laporta is a cunning negotiator and has found an exit strategy
Perez on Ramos' contract: I love Sergio like a son, but we haven't reached an agreement yet. Real Madrid president Florentino Perez has clarified the situation with the contracts of defender Sergio Ramos and midfielder Luka Modric
Fernandinho: No one who loves the game has supported the Super League. Football won
In response to the threat of the Super League, the Champions League was created 30 years ago. Reformers chose the lesser evil - so super clubs appeared