Macedonia
This article was added by the user Anna. TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

ДУИ кампањата ја заврши во Гостивар | Нова ТВ

Нова ТВ - пред: 6 часа

ДУИ изборната кампања за локалните избори ја заврши со митинг во Гостивар, каде го претстави кандидатот за градоначалник на оваа општина Невзат Бејта и Листата на советници предводена од Африм Аручи.

Канал5 - пред: 6 часа

Гласајте за Невзат Бејта, тој е мисионер и ја остварува нашата мисија. Тој е вистинскиот избор за Гостивар. Со овие зборови лидерот на ДУИ Али Ахмети го побара гласот на гостиварци, а кандидатот за градоначалник вети дека функцијата ќе ја извршува ...

Gostivarpress.mk - пред: 5 часа

ДПА вечерва во Гостивар одржа завршен митинг, во рамки на кампањата за Локалните избори 2021. Во својот говор, кандидатката за градоначалник на Гостивар, Рената Елези нагласи дека Гостивар се соочува со многу проблеми, на кои им треба решение.

Gostivarpress.mk - пред: 6 часа

Демократската унија за интеграција ја заокружи предизборната кампања за Локалните избори вечерва со централен митинг во Гостивар, кој се одржа во спортската сала. Во своето обраќање, кандидатот за градоначалник од ДУИ, Невзат Бејта барајќи доверба ...

Фокус - пред: 9 часа

Денеска е последниот ден до локалните избори, кога кандидатите за градоначалници ќе имаат средби со граѓаните, претставувајќи им ги проектите што ги планираат во нивните општини. За Гостивар ќе се борат четворица кандидати – Алијанса за Албанците со ...

Телма - пред: 6 часа

Гласајте за Невзат Бејта, тој е мисионер и ја остварува нашата мисија. Тој е вистинскиот избор за Гостивар, со овие зборови лидерот на ДУИ Али Ахмети го побара гласот на гостиварци, а кандидатот за градоначалник вети дека функцијата ќе ја извршува ...

Press24 - пред: 6 часа

Гласајте за Невзат Бејта, тој е мисионер и ја остварува нашата мисија. Тој е вистинскиот избор за Гостивар, со овие зборови лидерот на ДУИ Али Ахмети го побара гласот на гостиварци, а кандидатот за градоначалник вети дека функцијата ќе ја извршува ...

Zoom - пред: 6 часа

Гласајте за Невзат Бејта, тој е мисионер и ја остварува нашата мисија. Тој е вистинскиот избор за Гостивар. Со овие зборови лидерот на ДУИ Али Ахмети го побара гласот на гостиварци, а кандидатот за градоначалник вети дека функцијата ќе ја извршува ...

Република - пред: 6 часа

Гласајте за Невзат Бејта, тој е мисионер и ја остварува нашата мисија. Тој е вистинскиот избор за Гостивар. Со овие зборови лидерот на ДУИ Али Ахмети го побара гласот на гостиварци, а кандидатот за градоначалник вети дека функцијата ќе ја извршува ...

Опсервер - пред: 6 часа

Гласајте за Невзат Бејта, тој е мисионер и ја остварува нашата мисија. Тој е вистинскиот избор за Гостивар, со овие зборови лидерот на ДУИ Али Ахмети го побара гласот на гостиварци, а кандидатот за градоначалник вети дека функцијата ќе ја извршува ...

360 степени - пред: 6 часа

Претседателот на Демократската унија за интеграција пред присутните на овој митинг рече дека Гостивар заслужува подобро, повеќе и пред се промени Демократската Унија за Интеграција (ДУИ), ја заврши кампањата за локалните избори со митингот што се ...

Локално - пред: 6 часа

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, пред присутните на завршниот митинг на партијата во Гостивар, рече дека градот го заслужува подоброто. -Гласајте за Невзат Бејта, тој е мисионер и ја остварува нашата мисија.

Lider - пред: 6 часа

Кандидатот за градоначалник Бејта го обвини неговиот противкандидат дека ја уназади хигиената во градот и дозволил да се создаваат диви депонии, да се отвораат казина и да се намножат бездомни кучиња.

Gostivarpress.mk - пред: 18 часа

Движењето БЕСА вчеравечер одржа централен митинг во Гостивар, на кој беа претставени кандидатите од советничката листа и кандидатот за градоначалник Фадиљ Зендели. „Кандидатот за градоначалник од ДУИ се кандидира по петти пат и ќе загуби и на овие ...

4NEWS - пред: 19 часа

Кандидатот на албанската опозиција и актуелен градоначалник на Гостивар, Арбен Таравари, на централниот митинг во Гостивар изјави дека на 17 октомври ќе биде испратена пораката дека знаеме да управуваме и дека заслужуваме да управуваме уште четири ...

Lider - пред: 19 часа

Кандидатот на албанската опозиција и актуелен градоначалник на Гостивар, Арбен Таравари, на централниот митинг во Гостивар изјави дека на 17 октомври ќе биде испратена пораката дека знаеме да управуваме и дека заслужуваме да управуваме уште четири ...

Потребна ни е чиста победа, како во Гостивар за да нема повеќе општини со кои ќе раководи ДУИ и за победа на коалицијата Алијанса-Алтернатива на претстојните парламентарни избори. Тоа го порачаа лидерите на Алијансата за Албанците Зијадин Села и на ...

Премиерот и лидер на владејачката СДСМ, Зоран Заев на денешниот митинг во Гостивар вети поддршка преку ЕБРД за чистење на дивите депонии и комплетно регулирање на регуларна регионална депонија за Гостивар, Теотово и за целиот Полошки Регион.

Во преполната спротска сала во Гостивар вечерва се одржа централниот митинг на коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива, на кој беше промовиран кандидатот за градоначалник на Гостивар Арбен Таравари.

Потребна ни е чиста победа, како во Гостивар за да нема повеќе општини со кои ќе раководи ДУИ и за победа на коалицијата Алијанса-Алтернатива на претстојните парламентарни избори. Тоа го порачаа лидерите на Алијансата за Албанците Зијадин Села и на ...

„Како централна власт покажавме дека не ги делиме општините на мали и големи или според тоа кој е градоначалник. Доказ за тоа е Гостивар и бројните проекти во кои инвестиравме. Таравари не знае да ги наброи сите тие, а не пак да ги реализира во ...

„Како централна власт покажавме дека не ги делиме општините на мали и големи или според тоа кој е градоначалник. Доказ за тоа е Гостивар и бројните проекти во кои инвестиравме. Таравари не знае да ги наброи сите тие, а не пак да ги реализира во ...

Премиерот и лидер на владејачката СДСМ, Зоран Заев на денешниот митинг во Гостивар вети поддршка преку ЕБРД за чистење на дивите депонии и комплетно регулирање на регуларна регионална депонија за Гостивар, Теотово и за целиот Полошки Регион.

Потребна ни е чиста победа, како во Гостивар за да нема повеќе општини со кои ќе раководи ДУИ и за победа на коалицијата Алијанса-Алтернатива на претстојните парламентарни избори. Тоа го порачаа лидерите на Алијансата за Албанците Зијадин Села и на ...

Потребна ни е чиста победа, како во Гостивар за да нема повеќе општини со кои ќе раководи ДУИ и за победа на коалицијата Алијанса-Алтернатива на претстојните парламентарни избори, порачаа лидерите на Алијансата за Албанците Зијадин Села и на ...

Потребна ни е чиста победа, како во Гостивар за да нема повеќе општини со кои ќе раководи ДУИ и за победа на коалицијата Алијанса-Алтернатива на претстојните парламентарни избори, порачаа лидерите на Алијансата за Албанците Зијадин Села и на ...

Локално - пред: 21 часа

Потребна ни е чиста победа, како во Гостивар за да нема повеќе општини со кои ќе раководи ДУИ и за победа на коалицијата Алијанса-Алтернатива на претстојните парламентарни избори. оа го порачаа лидерите на Алијансата за Албанците Зијадин Села и на ...