Macedonia

Фрчковски предложен за амбасадор во Обединетите Нации, Талат Џафери потврди дека тој е предлог за дипломат во Њујорк | Телма

Телма - тукушто објавено

Претседателот на Собранието Талат Џафери денеска во одговор на новинарско прашање соопшти дек во парламентот стигнало известување од Министерството за надворешни работи дека Љубомир Фрчковски ќе биде амбасадор на Северна Македонија во седиштето на ...

360 степени - пред: 49 мин

„360 степени“ во март годинава објави дека Фрчкоски ќе замине на амбасадорска позиција во Њујорк откако претходно информациите беа дека тој ќе се пресели во Вашингтон како амбасадор на земјава во Соединетите Американски Држави.

Р.С.Европа - пред: 40 мин

Поранешниот министер за внатрешни и за надворешни работи, професорот по меѓународно право Љубомир Фрчкоски е предложен за македонски амбасадор во седиштето на Обединетите нации во Њујорк. Ова денеска одговарајќи на новинарско прашање го потврди ...

Либертас - пред: 21 мин

Во Собранието е пристигнат предлот од МНР за професорот Љубомир Фрчкоски да биде амбасадор во Обединетите нации во САД, потврди денеска претседателот на Собранието, Талат Џафери на прес-конференција.

Фактор - пред: 58 мин

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, денеска потврди дека во законодавниот дом е пристигнат предлог од Министерството за надворешни работи за професорот Љубомир Фрчкоски да биде амбасадор на Македонија во Обединетите нации во САД.

Република - пред: 49 мин

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, денеска потврди дека во законодавниот дом е пристигнат предлог од Министерството за надворешни работи за професорот Љубомир Фрчкоски да биде амбасадор на Македонија во Обединетите нации во САД.

Курир - пред: 45 мин

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, денеска потврди дека во законодавниот дом е пристигнат предлог од Министерството за надворешни работи за професорот Љубомир Фрчкоски да биде амбасадор на Македонија во Обединетите нации во САД.

Алсат-М - пред: 35 мин

Поранешниот министер за внатрешни и за надворешни работи, професорот по меѓународно право Љубомир Фрчкоски е предложен за македонски амбасадор во седиштето на Обединетите нации во Њујорк. Ова денеска одговарајќи на новинарско прашање го потврди ...

Фокус - пред: 31 мин

Поранешниот министер за внатрешни и за надворешни работи, професорот по меѓународно право Љубомир Фрчкоски е предложен за македонски амбасадор во седиштето на Обединетите нации во Њујорк. Ова денеска одговарајќи на новинарско прашање го потврди ...

МКД - пред: 31 мин

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, денеска на брифинг со новинарите потврди дека во законодавниот дом е пристигнат предлог од Министерството за надворешни работи, професорот Љубомир Фрчкоски да биде амбасадор на Македонија во Обединетите ...

Локално - пред: 29 мин

Професорот Љубомир Фрчкоски е предложен за македонски амбасадор во седиштето на Обединетите нации во Њујорк. Ова денеска одговарајќи на новинарско прашање го потврди претседателот на Собранието Талат Џафери.

4NEWS - пред: 28 мин

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, денеска потврди дека во законодавниот дом е пристигнат предлог од Министерството за надворешни работи за професорот Љубомир Фрчкоски да биде амбасадор на Македонија во Обединетите нации во САД.

Frontline - пред: 28 мин

Поранешниот министер за внатрешни и за надворешни работи, професорот по меѓународно право Љубомир Фрчкоски е предложен за македонски амбасадор во седиштето на Обединетите нации во Њујорк. Ова денеска одговарајќи на новинарско прашање го потврди ...

Lider - пред: 23 мин

„360 степени“ во март годинава објави дека Фрчкоски ќе замине на амбасадорска позиција во Њујорк откако претходно информациите беа дека тој ќе се пресели во Вашингтон како амбасадор на земјава во Соединетите Американски Држави.

Независен - пред: 21 мин

Претседателот на Собранието Талат Џафери денеска потврди дека професорот по меѓународно право Љубомир Фрчкоски е предложен за амбасадор во Обединетите нации во Њујорк. На денешната средба со медиумите, а потоа и во изјава, Џафери рече дека ...

Press24 - пред: 21 мин

Во Собранието е пристигнат предлот од МНР за професорот Љубомир Фрчкоски да биде амбасадор во Обединетите нации во САД, потврди денеска претседателот на Собранието, Талат Џафери на прес-конференција.

Сител - пред: 19 мин

Претседателот на Собранието Талат Џафери денеска потврди дека професорот по меѓународно право Љубомир Фрчковски е предложен за амбасадор во Обединетите нации во Њујорк. На денешната средба со медиумите, а потоа и во изјава, Џафери рече дека ...

Слободен Печат - пред: 19 мин

Професорот по меѓународно право Љубомир Фрчкоски и поранешен министер за внатрешни и за надворешни работи е предложен за македонски амбасадор во седиштето на Обединетите нации во Њујорк, потврди денеска претседателот на Собранието, Талат Џафери на ...

Бриф - тукушто објавено

Претседателот на Собранието Талат Џафери денеска потврди дека професорот по меѓународно право Љубомир Фрчковски е предложен за амбасадор во Обединетите нации во Њујорк. На денешната средба со медиумите, а потоа и во изјава, Џафери рече дека ...

Денешен - тукушто објавено

Претседателот на Собранието Талат Џафери денеска потврди дека професорот по меѓународно право Љубомир Фрчковски е предложен за амбасадор во Обединетите нации во Њујорк. На денешната средба со медиумите, а потоа и во изјава, Џафери рече дека ...

24Инфо - тукушто објавено

Претседателот на Собранието Талат Џафери денеска потврди дека професорот по меѓународно право Љубомир Фрчковски е предложен за амбасадор во Обединетите нации во Њујорк. На денешната средба со медиумите, а потоа и во изјава, Џафери рече дека ...

365 - тукушто објавено

Претседателот на Собранието – Талат Џафери, денеска потврди дека професорот по меѓународно право Љубомир Фрчковски е предложен за амбасадор во Обединетите нации во Њујорк. На денешната средба со медиумите, а потоа и во изјава, Џафери рече дека ...

Вечер Прес - тукушто објавено

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, денеска потврди дека во законодавниот дом е пристигнат предлог од Министерството за надворешни работи за професорот Љубомир Фрчкоски да биде амбасадор на Македонија во Обединетите нации во САД.

ММС - тукушто објавено

Претседателот на Собранието Талат Џафери денеска потврди дека професорот по меѓународно право Љубомир Фрчковски е предложен за амбасадор во Обединетите нации во Њујорк. На денешната средба со медиумите, а потоа и во изјава, Џафери рече дека ...

+инфо - тукушто објавено

На денешната средба со медиумите, а потоа и во изјава, собранискиот спикер Талат Џафери рече дека пристигнати се материјалите за Фрчковски, а кога ќе биде свикана седница на собраниската Комисија за надворешни работи зависи од претседателот на ...

ТВ21 - тукушто објавено

Претседателот на Собранието Талат Џафери денеска потврди дека професорот по меѓународно право Љубомир Фрчковски е предложен за амбасадор во Обединетите нации во Њујорк. На денешната средба со медиумите, а потоа и во изјава, Џафери рече дека ...

Скопско Ехо - тукушто објавено

Шпекулациите што кружеа во јавноста дека Љубомир Фрчковски ќе биде иден амбасадор, а кои СДСМ ги негираше, се покажаа точни. Претседателот на Собранието, Талат Џафери, денеска на брифинг со новинарите потврди дека во Законодавниот дом пристигнат ...

еМагазин - тукушто објавено

Претседателот на Собранието, денеска потврди дека професорот по меѓународно право е предложен за амбасадор во Обединетите нации во Њујорк. На денешната средба со медиумите, а потоа и во изјава, Џафери рече дека пристигнати се материјалите за ...

Опсервер - тукушто објавено

– Претседателот на Собранието Талат Џафери денеска потврди дека професорот по меѓународно право Љубомир Фрчковски е предложен за амбасадор во Обединетите нации во Њујорк. На денешната средба со медиумите, а потоа и во изјава, Џафери рече дека ...

Football news:

Icardi will not play with Leipzig in the Champions League today. He feels bad because of the breakup with Wanda
Sergio Aguero: When Pique and others started talking to me about the 10th number, I already asked for the 19th. Barcelona striker Sergio Aguero explained why he refused the 10th number in the Catalan club after the departure of Lionel Messi, and also told why he took the 19th number
The sheriff - the leader of group D - goes to Inter. Will he be able to create another sensation and win?
Sulscher on the situation at Manchester United: Of course, the situation is not cheerful. But progress is visible
We want to make a Peregrine falcon out of a steam locomotive. Lokomotiv explained the Ranknik's status, how to find and sell players, why Zorn is on the bench
Wenger proposes to introduce a mandatory rest period for players and make breaks for national team matches less often, but longer
Lester Duck's striker played in the African wilderness 5 years ago. He was found by a Zambian Galician (half Russian!), Who sold Lunga to the Urals