Macedonia

Хаверц со два гола го предводеше Баер до три бода и си ја зголеми цената за неколку милиони (ВИДЕО)

Фудбалот во најголемиот дел од Европа мирува, па сите очи се вперени кон Германија, каде се игра второто коло од ре-стартот на сезоната. Младите фудбалери кои се мета на многу гиганти успеаја да покажат зошто се барани.

Каи Хаверц, кој е желба на Ливерпул, Манчестер јунајтед, Манчестер Сити, Тотнем, Челси, Барса и ПСЖ, беше брилијантен против Борусија Менхенгладбах и со два гола го предводеше Баер Леверкузен до триумф од 1-3.

На мечот помеѓу Волфзбург и Борусија Дортмунд, Џејдон Санчо испиша историја и стана првиот играч на „милионерите“ кој забележал 16 асистенции во Бундеслигата (од сезоната 2004/05 кога Опта води ваква стастика). Англичанецот исто така е следен од Ливерпул, Манчестер јунајтед и останатите погореспоменати клубови.

Покрај Санчо, на теренот блескаше и Ашраф Хакими со продори по десната страна и гол во победата од 0-2. Десниот бек е во сопственост на Реал Мадрид, но има многу клубови кои се подготвени да тргнат во офанзива доколку за него нема место на Бернабеу.

На останатите натпревари од 15:30 часот, Падербон и Хофенхајм одиграа 1-1, а Вердер Бремен освои три големи бода на гостувањето кај Фрајбург со триумф од 0-1.

Football news:

The championship conducted 1014 tests for coronavirus and identified two cases of infection. Both are in hull
Is this really happening? Fernandinho on returning to training
Ivan samorano: I Guarantee that Lautaro is the future of Inter. Barca has financial problems
Benitez wants to return to Newcastle and sign Stones and Barkley
Mario was an amazing talent. I hope he finds a club. Schweinsteiger about the departure of Gotze from Dortmund
Italian sports Minister: we are Working on resuming Serie A on June 13 or 20
Manchester City do not want to exchange Cancela for Semeda (Marca)