Macedonia

Кичеец бил повикан во полициска станица за „бомбата“ со Дака | Фокус

Фокус - пред: 16 мин

Осудениот за случајот „Рекет“, Зоран Милески-Кичеец денеска бил повикан на распит во полициската станица Карпош за „бомбата“ којашто се појави во јавноста на којашто се слуша како разговара со српскиот бизнисмен Дака.

24Инфо - пред: 1 час

Зоран Милевски Кичеец бил повикан во ПС Карпош, објави Курир . Според портаалот, Кичеец треба да даде исказ во врска со објавениот аудио разговор со црногорскиот бизнисмен Миодраг Давидовиќ Дака, во кој како што објавуваа медиумите се работи за ...

Мета - пред: 2 часа

Сѐ додека ВМРО-ДПМНЕ упорно го премолчува тврдењето на црногорскиот бизнисмен Дака дека не дал мито, а дека парите што ги дал на Кичеец ги дал во времето на Владата на Никола Груевски, партиското тврдење за наводна корупција на Заев за овој случај е ...

Република - пред: 1 час

Зоран Милески – Кичеец попладнево бил во полициската станица Карпош, каде бил повикан да даде изјава за снимките во кои тој зборува со црногорскиот бизнисмен Миодраг Дака Давидовиќ. Ова следува еден ден откако јавната обвинителка Вилма Русковска им ...

Курир - пред: 2 часа

Зоран Милевски – Кичеец повикан во ПС Карпош да даде исказ во случајот Дака. Кичеец треба да даде исказ во случајот со контраверзниот бизнисмен Дака, во кој како што објавуваа медиумите се работи за дадено мито на лидерот на СДСМ.

Локално - пред: 1 час

Зоран Милески – Кичеец попладнево е во полициската станица Карпош, каде бил повикан да даде изјава за снимките во кои тој зборува со црногорскиот бизнисмен Миодраг Дака Давидовиќ, пренесуваат дел од медиумите.

Нетпрес - пред: 18 часа

Шефицата на јавното обвинителство за организиран криминал и висока корупција, Вилма Русковска се прогласи за ненадлежна да го истражува дали има сторено кривично дело во разговорите од аудиоснимките кои го инволвираат екс премиерот и лидер на СДСМ, ...

Фокус - пред: 22 часа

Црногорскиот бизнисмен Миодраг Давидовиќ-Дака , кој стана актуелен по објавувањето на разговорот со Зоран Милески-Кичеец , се поврзува со две компании во земјава. Според податоците што ги обезбеди Фокус од Централниот регистар, двете компании се ...

Вечер - пред: 20 часа

Слушнавме деновите телефонски разговор помеѓу црногорскиот бизнисмен Миодраг Давидовиќ-Дака и Зоран Милески Кичеец во кој, изрично, Дака се жали од тогашниот премиер Зоран Заев и генералниот секретар на владата Драги Рашковски дека “ви дадов 300.000 ...

Интегрален текст од прес конференција на Наум Стоилковски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ „Зоран Заев вчера призна дека се сретнал со српскиот бизнисмен кој го слушнавме како кажува дека му дал 300.000 евра.

Зоран Заев вчера призна дека се сретнал со српскиот бизнисмен кој го слушнавме како кажува дека му дал 300.000 евра. Заев мора да собере храброст и да каже за што ги потрошил изрекетираните пари.

Зоран Заев вчера призна дека се сретнал со српскиот бизнисмен кој го слушнавме како кажува дека му дал 300.000 евра. Заев мора да собере храброст и да каже за што ги потрошил изрекетираните пари, истакна на денешната прес-конференција портпаролот на ...

Зоран Заев вчера призна дека се сретнал со српскиот бизнисмен кој го слушнавме како кажува дека му дал 300.000 евра. Заев мора да собере храброст и да каже за што ги потрошил изрекетираните пари.

Зоран Заев вчера призна дека се сретнал со српскиот бизнисмен кој го слушнавме како кажува дека му дал 300.000 евра. Заев мора да собере храброст и да каже за што ги потрошил изрекетираните пари.

Курир - пред: 23 часа

Со своето јавно признание дека платил 300 илјади евра за посредништво за деловни проекти кои сакал да ги реализира во Македонија црногорскиот тајкун Мирослав Давидовиќ Дака самиот се инкриминира во можен корупциски скандал што е причина за негово ...

Нетпрес - пред: 23 часа

Со своето јавно признание дека платил 300 илјади евра за посредништво за деловни проекти кои сакал да ги реализира во Македонија црногорскиот тајкун Мирослав Давидовиќ Дака самиот се инкриминира во можен корупциски скандал што е причина за негово ...

Опсервер - пред: 23 часа

Со своето јавно признание дека платил 300 илјади евра за посредништво за деловни проекти кои сакал да ги реализира во Македонија црногорскиот тајкун Мирослав Давидовиќ Дака самиот се инкриминира во можен корупциски скандал што е причина за негово ...

Република - пред: 23 часа

Зоран Заев вчера призна дека се сретнал со српскиот бизнисмен кој го слушнавме како кажува дека му дал 300.000 евра. Заев мора да собере храброст и да каже за што ги потрошил изрекетираните пари.Иако имаме признание од Заев дека остварил контакт со ...

Република - пред: 23 часа

Со своето јавно признание дека платил 300 илјади евра за посредништво за деловни проекти кои сакал да ги реализира во Македонија црногорскиот тајкун, Миодраг Давидовиќ-Дака, самиот се инкриминира во можен корупциски скандал што е причина за негово ...

Вечер - пред: 23 часа

Со своето јавно признание дека платил 300 илјади евра за посредништво за деловни проекти кои сакал да ги реализира во Македонија црногорскиот тајкун, Миодраг Давидовиќ-Дака, самиот се инкриминира во можен корупциски скандал што е причина за негово ...

Нетпрес - пред: 2 часа

Зоран Милевски – Кичеец повикан во ПС Карпош да даде исказ во случајот со контроверзниот црногоско-спрски бизнисмен Мирослав Давидовиќ Дака. Кичеец треба да даде исказ во случајот со контраверзниот бизнисите со Дака, во кој како што објавуваа ...

Пулс24 - пред: 2 часа

Зоран Милевски – Кичеец повикан во ПС Карпош да даде исказ во случајот Дака. Кичеец треба да даде исказ во случајот со контраверзниот бизнисмен Дака, во кој како што објавуваа медиумите се работи за дадено мито на лидерот на СДСМ.

Вечер - пред: 1 час

Зоран Милески – Кичеец попладнево бил во полициската станица Карпош, каде бил повикан да даде изјава за снимките во кои тој зборува со црногорскиот бизнисмен Миодраг Дака Давидовиќ. Ова следува еден ден откако јавната обвинителка Вилма Русковска им ...

Expres - пред: 1 ден

Со своето јавно признание дека платил 300 илјади евра за посредништво за деловни проекти кои сакал да ги реализира во Македонија црногорскиот тајкун Мирослав Давидовиќ Дака самиот се инкриминира во можен корупциски скандал што е причина за негово ...

Му дадов 300.000 евра на Кичеец уште кога Груевски беше премиер, но тоа не беше мито, туку за консалтинг, напиша црногорскиот бизнисмен Миоград Дака Давидовиќ во писмо до македонската јавност во кое го објаснува разговорот од објавената аудио снимка ...

Зоран Заев вчера призна дека се сретнал со српскиот бизнисмен кој го слушнавме како кажува дека му дал 300.000 евра. Заев мора да собере храброст и да каже за што ги потрошил изрекетираните пари.

Обвинителката Вилма Рускоска коментирајќи ја снимката со црногорскиот бизнисмен Миодраг Давидовиќ Дака рече дека полицијата треба да одлучи дали и како ќе постапува по снимките. изјави Рускоска на прашање на „Република“.

Football news:

Ronaldo spoke of wanting to move to PSG after the Juventus-Loko match in the Champions League (France Football)
Matteus on Hennessy's words about Borussia: Bayern want to win the Champions League every year, but it's normal for them to take the Cup every two years
Safonov is the best player of Krasnodar in the 2019/20 season
Depay before Juve: If Lyon makes it to 1/4, it will be a serious bid
Adebayor on the city-real match: Madrid would be the favorite with Ronaldo in the line-up. This is a goalscoring machine
Lovren will make his debut for Zenit in the match against Loko, Lunev will not play due to injury
Real buy players if we sell Bale (ESPN)