logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Macedonia

Мицкоски: Каде беа правните експерти да го критикуваат Црвенковски за тоа како ги добил материјалите од „Големото уво“ | 360 степени

360 степени - тукушто објавено

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во интервју за емисијата „360 Степени“, зборуваше за изјавата дека поседува материјали од истрагата за случајот „Рекет“ доставени од свиркачи и реакциите на оваа негова изјава.

Фокус - пред: 2 часа

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашното интервју на телевизија Алсат М рече дека тој не смета дека со поседувањето на исказите и наредбите од истрагата „Рекет“ ги обесхрабрува оние кои можеби можат да помогнат во истрагата да ...

+инфо - пред: 2 часа

Зошто во еден момент господинот Заев рече вие сакате да ме потрупате со предмети? Јас ако сум чист верувам во својата честитост и законско работење нема да имам потреба да се плашам од ништо, рече Мицкоски.

360 степени - пред: 2 часа

Во првото издание од новата шеста сезона на „360 Степени“ на ТВ Алсат (13.9.2019 г.): – интервју со Христијан Мицкоски, претседател на најголемата опозициска партија, ВМРО-ДПМНЕ – теми на разговор се актуелните преговори за судбината на СЈО, аферата ...

Либертас - пред: 2 часа

Во првото издание од новата шеста сезона на „ 360 Степени “ на ТВ Алсат (13.9.2019 г.): – интервју со Христијан Мицкоски, претседател на најголемата опозициска партија, ВМРО-ДПМНЕ – теми на разговор се актуелните преговори за судбината на СЈО, ...

Нетпрес - пред: 2 часа

Голем број правни експерти се вознемирија кога реков дека имам документи, кои се тие материјали, што се и слично. А истите тие кога беше аферата Големото уво и кога Бранко Црвенковски рече дека му се оставени пред врата, никој не реагираше, рече ...

24Инфо - пред: 2 часа

Груевизмот кој зрачи од Мицкоски потврдува дека ВМРО-ДПМНЕ единствено сака да се заташка криминалот на режимот. Ништо друго не е важно за нив. Тие бараат предметите на СЈО дојдат под нивна контрола за да запрат.

Фокус - пред: 5 часа

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во интервју за неделникот „Фокус“, вели дека доколку во моментот има предвремени парламентарни избори, ВМРО-ДПМНЕ ќе победи со убедлива разлика. ФОКУС: Инсистирате на предвремени избори, дури и таа тема ...

Република - пред: 1 час

Ние сме еве веќе трета година од мандатот на СДСМ и Зоран Заев. Тој вели дека води на анкетите, но според објективните и нашите анкети ние сме силно уверени во предноста на ВМРО-ДПМНЕ која во евентуалните предвремени избори би биле најмалку 100 ...

Република - пред: 1 час

Сакаме да одиме во странство, вела најмалку половина од нашите дипломци на прашањето што планираш за понатаму. Трагично е што дури како опција гледаат и да завршат во некој ресторан, без да бидат искористени нивните знаења, рече лидерот на ...

Сакам да кажам - пред: 6 часа

1 Ова што сега ни се случува, сигурно ќе биде опеано во некое идно народно творештво. Ќе се пеат песни што го величаат отпорот на Македонецот да направи вистинска држава. Дваесет и осум години збориме дека сакаме да влеземе во клубот на сериозни ...

Република - пред: 2 часа

ВМРО ДПМНЕ ќе коалицира со партијата чија програма ѝ е блиска, најави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во неговото гостување во емисијата 360 степени на телевизијата „Алсат“.

Курир - пред: 2 часа

Околу темата за предвремени избори и директната врска со евентуалниот договор за законот за јавното обвинителство, Христијан Мицкоски претседател на најголемата опозициска партија, ВМРО-ДПМНЕ во вечерашната емисија “360 степени” на АлсатМ изјави ...

Магазин - пред: 2 часа

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во неговото гостување во 360 степени на Алсат Телевизија, изјави дека јавен обвинител по предлог на опозицијата мора да има за да може Јавното обвинителство да се тргне од прегратките на Заев и од ...

Курир - пред: 2 часа

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во неговото гостување во емисијата 360 степени на Алсат Телевизија вели дека наместо принципот на коалиција за власт, победник со победник тој би преферирал принципот програма со програма.

Курир - пред: 2 часа

Најмалку половина од нашите дипломци на прашањето што планираш за понатаму велат сакаме да одиме во странство, трагично е што дури како опција гледаат и да завршат во некој ресторан, без да бидат искористени нивните знаења, рече лидерот на ...

Курир - пред: 2 часа

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во неговото гостување во 360 степени на Алсат Телевизија изјави дека на СДСМ не им одговара да има договор за јавното обвинителство за да можат случаите на СЈО да ги спроведуваат со Рекет и за да Зоран ...

Република - пред: 2 часа

Јавен обвинител по предлог на опозицијата мора да има за да може Јавното обвинителство да се тргне од прегратките на Заев и од криминалниот клан и конечно да почне да си ја врши функцијата за која што е овластено, а тоа е гонење на криминалот, ...

Република - пред: 2 часа

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во своето гостување во емисијата „360 степени“ на телевизија Алсат, рече дека го интересира само вистината, додека за истрагата „Рекет“ има доста симптоматични моменти.

Курир - пред: 2 часа

-Ќе напишам писмо до сите наши сестрински партии, до претседателот Дол на Европската Народна Партија, со молба да не ги казнуваат граѓаните, поради тоа што имаме ние арамии на власт. Ние како држава конечно заслужуваме да добиеме датум за преговори, ...

Курир - пред: 2 часа

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во своето гостување во емисијата 360 степени на телевизија Алсат, рече дека го интересира само вистината, додека за истрагата „Рекет“ има доста симптоматични моменти.

iPortal - пред: 4 часа

Помошник државниот секретар на САД, Вес Мичел, му испратил писмо на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во кое му порачува дека САД се разочарани од позициите на челниците на оваа партија, вклучувајќи го и него лично.

Република - пред: 2 часа

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва во 360 степени го повтори ставот на неговата партија дека случајите покренати од СЈО до 30 јули 2017 година треба да продолжат да се работат од онаа фаза до којашто се стигнати предметите.

Либертас - пред: 5 часа

Ви пренесуваме дел од колумната на Горан Михајловски за СДК: Кога Заев излегуваше на прес конференции за да ги пушта прислушуваните разговори за кои велеше дека се обезбедени од свиркач во УБК имаше спремено папки и ги делеше на јавноста.

Република - пред: 2 часа

Вилма Русковска дозволи власта да ја манипулира, изјави Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО ДПМНЕ вечерва на гостувањето на емисијата „360 степени“ на телевизијата „Алсат“. Кога велиме обвинителство Русковска, мислиме на сегашниот начин на ...

Курир - пред: 3 часа

Се согласувам јас со вас и немам дилема. Ќе се согласам значи со вас дека, во Рекет само една изјава не ги прави сите криминалци, исто како што со еден исказ не требаше за 27 април да ги судат по 17 години и мислам дека треба да се согласите со мене.

Курир - пред: 3 часа

Вечерва на Алсат ТВ во првото издание на новата сезона на емисијата „360 Степени“, Христијан Мицкоски претседател на најголемата опозициска партија, ВМРО-ДПМНЕ истакна дека јавен обвинител по предлог на опозицијата мора да има за да може Јавното ...

Курир - пред: 3 часа

Во времето на Заев, Русковска и Кацарска ништо нема да ме зачуди. Кога велам Русковска обвинителство, Кацарска судство мислам на сегашното функционирање на институциите. А и самите рековте сите дека голем број правни експерти се вознемирија кога ...

Фокус - пред: 10 часа

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во интервју за најновиот број на неделникот „Фокус“, зборува и за неговиот претходник Никола Груевски. Тврди дека не се сретнал со него откако избегал во Унгарија, а избегнува директно да одговори на ...

Канал5 - пред: 10 часа

Ако навистина некој обвинител го уценувал врвот на ВМРО-ДПМНЕ како што тврдат, зошто во белиот дворец молчеле 3 и повеќе години? Ако е вистина дека биле уценувани, зошто тоа не го пријавиле веднаш? Сега ли им текна, откако е јасно дека не им успеа ...

365 - пред: 7 часа

„Ако навистина некој обвинител го уценувал врвот на ВМРО-ДПМНЕ како што тврдат, зошто во белиот дворец молчеле 3 и повеќе години? Ако е вистина дека биле уценувани, зошто тоа не го пријавиле веднаш? Сега ли им текна, откако е јасно дека не им успеа ...

Deutsche Welle - пред: 13 часа

Дали Заев страхува од решеноста на Мицкоски да му ја „исече“ главата, макар платил и со сопствената? Дали Мицкоски има информации и валканици за таков потфат? Дали, како одговор на тоа, се заканува нов авторитарен ужас? Последната рудна преговори ...

А1 On - пред: 9 часа

Ако навистина некој обвинител го уценувал врвот на ВМРО-ДПМНЕ како што тврдат, зошто во белиот дворец молчеле 3 и повеќе години? Ако е вистина дека биле уценувани, зошто тоа не го пријавиле веднаш? Сега ли им текна, откако е јасно дека не им успеа ...

Макфакс - пред: 10 часа

„Ако навистина некој обвинител го уценувал врвот на ВМРО-ДПМНЕ како што тврдат, зошто во белиот дворец молчеле 3 и повеќе години?“ Вака владејачкиот СДСМ ја коментира прес-конференцијата на Игор Јанушев.

24Инфо - пред: 10 часа

„Ако навистина некој обвинител го уценувал врвот на ВМРО-ДПМНЕ како што тврдат, зошто во белиот дворец молчеле 3 и повеќе години?“ Вака владејачкиот СДСМ ја коментира прес-конференцијата на Игор Јанушев.

+инфо - пред: 13 часа

Кој е овде луд, а кој збунет? Сево ова кажува дека нешто не се поклопува во шупливата приказна на власта за скандалите што ја потресуваат. Неспособни да наметнат сопствен пропаганден наратив во стилот на најлошото ВМРО, луѓето од власта испаѓаат ...

24Инфо - пред: 10 часа

Ако навистина некој обвинител го уценувал врвот на ВМРО-ДПМНЕ како што тврдат, зошто во белиот дворец молчеле 3 и повеќе години? Ако е вистина дека биле уценувани, зошто тоа не го пријавиле веднаш? Сега ли им текна, откако е јасно дека не им успеа ...

Денешен - пред: 9 часа

Правната држава е спасена, колку и тоа да не им се допаѓа на Мицкоски и неговото ВМРО-ДПМНЕ, соопшти денеска СДСМ. – Ако навистина некој обвинител го уценувал врвот на ВМРО-ДПМНЕ како што тврдат, зошто во белиот дворец молчеле 3 и повеќе години? Ако ...

360 степени - пред: 11 часа

Вечерва, со почеток од 22 часот на Алсат ТВ, почнува новата сезона на емисијата „360 Степени“. Во нашето прво издание ќе можете да проследите интервју со Христијан Мицкоски, претседател на најголемата опозициска партија, ВМРО-ДПМНЕ.

CivilMedia - пред: 10 часа

„Ако навистина некој обвинител го уценувал врвот на ВМРО-ДПМНЕ како што тврдат, зошто во белиот дворец молчеле 3 и повеќе години? Ако е вистина дека биле уценувани, зошто тоа не го пријавиле веднаш? Сега ли им текна, откако е јасно дека не им успеа ...

iPortal - пред: 10 часа

Ако навистина некој обвинител го уценувал врвот на ВМРО-ДПМНЕ како што тврдат, зошто во белиот дворец молчеле три и повеќе години? Ова го велат денеска од СДСМ. – Ако е вистина дека биле уценувани, зошто тоа не го пријавиле веднаш? Сега ли им текна, ...

Press24 - пред: 15 часа

Мицкоски не верува дека истрагата за случајот „Рекет“, во кој осомничени се Бојан Јовановски – Боки 13, Зоран Милевски – Кичеец и Катица Јанева, е објективна. -Јас ви гарантирам ако истрагата е објективна, а до сега гледаме дека е се само не е ...

Независен - пред: 15 часа

Се мајтапи ли лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски со јавноста мавтајќи со празни листови хартија или навистина поседува џокер-искази од тајната истрага за случајот „Рекет“, кои, наводно, му ги доставил свиркач, како што самиот се пофали на ...

Магазин - пред: 9 часа

Во интервју за неделникот Фокус лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, одговара искрено на прашања поврзани со претходниот лидер на партијата и поранешен премиер Никола Груевски.

Скопје1 - пред: 11 часа

Единствена Македонија, македонскиот народ и државјаните на Република Македонија се силно вознемирени од жестоката битка меѓу странските пиони на НАТО, Христијан Мицкоски и Зоран Заев, кој да го постави новиот шеф во обвинителството за организиран ...

Република - пред: 11 часа

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва гостува во телевизија „Алсат“. Со интервјуто со Мицкоски почнува новата сезона на емисијата „360 Степени“. Интервјуто на лидерот на опозицијата гледајте го во 22 часот.

Курир - пред: 10 часа

Вечерва во 22 часот гостувам во емисијата „360 степени“ на ТВ Алсат, напиша на Фејсбук, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан ...

Република - пред: 12 часа

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервју за неделникот „Фокус“ одговараше на прашања за актуелната политичка ситуација во Македонија. На прашањето на неделникот за предвремени избори Мицкоски одговори дека анкетите на партијата, ...

Курир - пред: 14 часа

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за „Фокус“ вели дека на нашиот правосуден систем му треба сериозна реформа. ФОКУС: Откако СДСМ дојде на власт во Судскиот совет, Совет за обвинители, судството, обвинителството, се истите ...

Република - пред: 16 часа

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервју за неделникот Фокус одговараше на прашања за актуелната политичка ситуација во Македонија. Тој беше запрашан за датумот за преговори и ФЕДИС на Виктор Орбан.

All rights and copyright belongs to author:
Themes
ICO