Macedonia
An article was changed on the original website An article was changed on the original website

Мицкоски: За само пет месеци откако бев избран за лидер, направивме народен собир на кој граѓаните му кажаа НЕ на Заев | Фокус

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашното гостување на вестите на телевизија Сител рече дека не е изненаден од коментарите на СДСМ дека тој само ги продолжува политиките на Никола Груевски.

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во неговото гостување на Дневникот на Сител телевизија потенцираше дека секоја подарена власт нема долго да трае и од таквата судбина нема да избега ни Зоран Заев.

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на вечерашното гостување во Дневникот на „Сител“ ТВ посочи дека роденденот на партијата ќе биде симболично и работно одбележен на 16 и 17 јуни во градот на конзулите, Битола.

Ако продолжи вака да се осиромашува и да се влече назад Република Македонија, само еден е биде губитник – народот на Република Македонија. Јас не би сакал тоа да се случи, и токму поради тоа, многу јасно, многу гласно, многу прецизно бараме ...

Во гостувањето во централниот Дневник на Телевизија Сител, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кажа дека има само една причина поради која државата оди назад. -Таа причина има и свое име и презиме и се вика Зоран Заев.

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кој вечрва гостива во вестите на Сител, неколку дена по првиот митинг откако е на чело на партијата, не е изненаден од коментароте на СДСМ дека не слушнале ништо ново на митингот и дека тој, како нов ...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски гостуваше во Дневникот на Сител телевизија каде даде свој коментар по масовниот антивладин собир кој партијата го одржа во саботата. Не очекувам дека СДСМ ќе излезе со комплименти и со некакви позитивни ...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вечерва во 19 часот ќе биде гостин во централниот дневник на телевизија Сител. Мицкоски преку својот Фесјбук профил ги повика граѓаните да го следат неговото гостување.

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ; Христијан Мицкоски вечерва ќе гостува во Дневникот на ТВ Сител. По големиот митинг што се оддржа во саботата, Мицкоски впечатоците ќе ги сподели со гледачите на Сител во 19 ...

Изминаа 12 месеци откако со државата раководи власта предводена од Зоран Заев. Христијан Мицкоски на прв голем митинг на ВМРО-ДПМНЕ како лидер. Кои беа пораките кои ги испрати Мицкоски, а што и недостасува на Владата? Излезен ли е новиот лидер ...

пишува: Историјата ќе покаже – да го парафразирам Мицкоски – дали, со педантното продолжување на политиката на Груевски, ВМРО-ДПМНЕ може во догледна иднина да се надева на враќање на власт во државата.

Манипулација е и спинување ако ветувања на една политичка партија дадени за до крајот на мандатот, друга политичка партија и ги предочува како неисполнети во рок од една година од преземањето на власта. А, Мицкоски го прави токму тоа.

Дејан Гавровски објави јасен, силен и прецизен статус на фејсбук кој што го привлече нашето внимание. Па затоа го пренесуваме во целост: – Никогаш не сум ги обвинувал политичарите, тие си имаат стратегија, цел,план, и си ја остваруваат Дури и повеќе ...

Изгледа познато, одново некој ја става Македонија во опасност, и одново ВМРО-ДПМНЕ се нуди да ја спаси државата од уништување. Христијан Мицкоски продолжува од таму каде што запре Никола Груевски.

Вицепремиерот за економски прашања, Кочо Анѓушев одговори на обвинувањата на опозицијата. Работа на опозицијата е да критикува – некогаш и неаргументирано, јас одговорив со агрументи, ги повикувам да седнеме на маса и да разговараме со факти.

Огнен и гласен, Мицкоски во говорот мораше да употреби 40 извичници впишани во говорот. Извичници имаше повеќе отколку Македонија и македонски, кои лидерот на ВМРО-ДПМНЕ ги кажа 38 пати. Само двапати беше употребено уставното име, Република ...

Три клучни пораки од синоќешниот протест на ВМРО-ДПМНЕ пред Владата препознаваат политичките аналитичари. Првата е дека масовнота посетеност е е силна опомена за работата на владејачката гарнитура по само една година власт и по победата на СДСМ на ...

„Човекот кој математички прецизно ќе ја демонтира власта на Заев“ – вака Мицкоски беше најавен пред владата да им се обрати на неговите поддржувачи. Наредната година опозицискиот лидер очекува предвремени парламентарни избори заедно со ...

Во гостувањето во централниот Дневник на Телевизија Сител, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кажа дека има само една причина поради која државата оди назад. -Таа причина има и свое име и презиме и се вика Зоран Заев.

Презимето на премиерот Зоран Заев бил најупотребуван збор во синоќешниот говор на Христија Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, на анти-владиниот митинг пред зградата на Влада на РМ во Скопје, објави „Телма“.

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски гостуваше во Дневникот на Сител телевизија каде даде свој коментар по масовниот антивладин собир кој партијата го одржа во саботата. Не очекувам дека СДСМ ќе излезе со комплименти и со некакви позитивни ...

По долго време и промена на лидер доскорешната владејачка партија ВМРО ДПМНЕ ги повика луѓето на улица, овојпат не за да покажат надмоќ, туку пркос. „Многу сме“, извикуваа тие заедно со партискиот лидер Христијан Мицкоски пред зградата на Владата.

Со видна возбуда и енергија, со идеја да се покаже и докаже како лидер на голема партија, што сѐ уште не ја изгубила својата моќ, како првото излегување пред „неговиот“ народ да е и последно или во најмала рака, одлучувачко за судбината на ...

Само неколку часа по масовниот протест во организација на ВМРО-ДПМНЕ пред Владата на РМ, медиумите од регионот на големо пишуваат за истиот. Србија, Хрватска, Словенија велат дека Македонија е повторно на нозе, а илјадници граѓани заедно со ...

Синоќешниот масовен протест пред Владата на Република Македонија беше јасна порака до Зоран Заев и СДСМ. Околу 60.000 граѓани од сите градови во Македонија го изразија своето незадоволство од работата на власта.

Верувам дека повеќето од нас ја имаат видено професионалната фотографија на Христијан Мицковски на која позира додека ги држи очилата потспуштени и заводнички гледа над нив. Јас барем ја паметам, таа е единствена впечатлива фотографија од него на ...

Само неколку часа по масовниот протест во организација на ВМРО-ДПМНЕ пред Владата на РМ, медиумите од регионот на големо пишуваат за истиот. Србија, Хрватска, Словенија велат дека Македонија е повторно на нозе, а илјадници граѓани заедно со ...

МАКЕДОНСКИОТ НАРОД СЕ ОСЛОБОДИ ОД ПРАНГИТЕ И ДОЈДЕ ПО СВОЕТО! Оваа порака ја напиша новинарот Бобан Нонковиќ по синоќешниот масовен протест на ВМРО-ДПМНЕ. -Ова беше силна, моќна порака од Македонците дека не може никој да им ја земе честа и ...

„2 јуни е почеток на крајот на ова неславно владеење. Пренесете ја пораката по градовите и селата дека Македонија се буди “... Со овие зборови лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во обраќањето на првиот голем протест откако партијата премина ...

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО ДПМНЕ на синоќешниот митинг пред Владата каде што побара предвемени парламентарни избори, испрати порака и до неговите два сина. – – рече синоќа Мицкоски.

Ми паѓа тешко како власта си игра со достоинството на сите и ја распродава честа како на пазар, она што е на сите го продава многу евтино иако тоа е бесценето, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Предвремени парламентарни избори мора да има заедно со претседателските побара лидерот на опозицијата, Христијан Мицскоски. Ајде да избереме претседател на ДИК кој ќе го предложи опозицијата. Ајде да формираме техничка влада 100 дена пред изборите.

Го одржа првиот митинг-протест како партиски лидер, ги доби првите овации на отворено, и најчесто во уста на Христијан Мицкоски му беше Зоран Заев, на кого му порача дека му е доволно една година власт и го предизвика на предвремени избори.

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски пред насобраниот народ на протестот пред Влада рече дека ова се историски мигови за Македонија за кои е потребно сила, договорност, одлучност.

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски придружуван од потпретседателите Митко Јанчев, Влади Мисајловски и Александар Николоски, како и поголемиот дел од пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ во првите редови го слушаат говорот на актерот Тони ...

Унгарскиот премиер, Виктор Орбан преку видео обраќање даде поддршка на Христијан Мицкоски и опозициската ВМРО-ДПМНЕ. -Лидерите на ВМРО имаа храброст, мудрост и сила да ги заштитат Македонците, Унгарците и, со тоа, и Европејците.

ВМРО-ДПМНЕ нема да поддржи промена на устав за промена на уставното име, беше една од главните поенти на лидерот на партијата Христијан Мицковски во вечерашното обраќање на митингот кој штотуку заврши пред владата на Република Македонија.

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на протестот пред Влада побара предвремени парламентарни избори заедно со претседателските, следната година. Тој порача дека 2 јуни е почеток на крајот на, како што рече, неславното владеење на СДСМ.

Македонија се буди. Македонија денес се разбуди. Македонија е на нозе и ќе истрае. Денеска е почеток на крајот на ова неславно управување со Македонија, порача на вечерашниот антивладин протест Христијан Мицкоски, претседателот на најголемата ...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вечерва во 19 часот ќе биде гостин во централниот дневник на телевизија Сител. Мицкоски преку својот Фесјбук профил ги повика граѓаните да го следат неговото гостување.

Предвремени парламентарни избори кои би се одржале заедно со претседателските на пролет побара претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на вечерашниов протест пред Владата. Пред насобраните тој ја критикуваше владата за лоша политика во сите ...

Предвремени парламентарни избори заедно со претседателските следната година, побара лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, пред неколку десетици илјади граѓани кои го поддржа анти-владиниот протест.

Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од вечерашниот митинг пред Владата на Република Македонија побара одржување предвремени парламентарни избори заедно со претседателските.

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски побара заедно со претседателските избори следната година да се одржат и предвремени парламентарни избори на вечерашниот антивладин собир пред Владата.

Премиерот на Унгарија, Виктор Орбан, преку видео порака се обрати на протестот на ВМРО-ДПМНЕ пред Владата. „Во тешки времиња потребни се храбри лидери. Ви честитам што успеавте да ја обновите партијата. Можете секогаш да сметате на нас“, рече Орбан.

,,Јас Христијан Мицкоски стојам овде пред вас со име и со чест и ви велам, ќе победиме. Ќе победиме! Ќе победиме заеднички сложно, и обединето, народот ќе триумфира над неправдата, над темнината, понижувањата и сите тие име и презиме.

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на антивладиниот протест кој се одржува пред Владата на Република Македонија рече дека ова се историски мигови за нашата татковина, моменти кога е потребна сила, одгворност и одлучност.

Football news:

Lampard on 3-2 with crystal Palace: Chelsea should have killed the intrigue in the match. Willian and Pulisic were excellent
39-year-old belezoglu is the first player in the history of the Turkish championship to score in four decades
Watch your language when you talk about Florence. The poor are also robbed. Fiorentina fans responded to Ribery
Manchester United and Manchester City will compete for Coulibaly and Skrinjara
Juventus and Manchester City are the leaders in the fight for Adam Traore
Pep Guardiola: I Want Messi to stay in Barcelona
Kike Of Setian: Of course, we can win the championship. This is evidenced by facts and mathematics