logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Macedonia

МЗ демантира: Не е отворена јавна набавка за мамографи, се разгледуваат предлози од 4 оператори | +инфо

+инфо - тукушто објавено

Во ова фаза на постапката (технички дијалог), 4 (четири) економски оператори доставија коментари и предлози во однос на тендерската документација и истите се разгледуваат од страна на стручни ...

1tv - пред: 30 мин

Министерството за здравство најостро реагира за денешната прес-конференција на политичката партија ВМРО-ДПМНЕ, во која се изнесени бројни невистини. Во однос на обвинувањата дека во Министерството за здравство има сомнителни набавки, сакаме да ги ...

Курир - пред: 1 час

Двете години од раководење со здравството од страна на Венко Филипче и СДСМ може да се сумираат и да се каже дека поминуваат единствено во најблаго речено криминални тендери. Скандалозен тендер за раегенси и централизирани лабораторатории, ...

Локално - пред: 30 мин

Министерството за здравство најостро реагира за денешната прес-конференција на политичката партија ВМРО-ДПМНЕ, во која се изнесени бројни невистини. „Во однос на обвинувањата дека во Министерството за здравство има сомнителни набавки, сакаме да ги ...

Нетпрес - пред: 1 час

Двете години од раководење со здравството од страна на Венко Филипче и СДСМ може да се сумираат и да се каже дека поминуваат единствено во најблаго речено криминални тендери. Скандалозен тендер за раегенси и централизирани лабораторатории, ...

А1 On - пред: 1 час

На повидок е нов скандалозен тендер за набавка на мамографи обвинуваат од ВМРО-ДПМНЕ. Двете години од раководење со здравството од страна на Венко Филипче и СДСМ може да се сумираат и да се каже дека поминуваат единствено во најблаго речено ...

МКД - пред: 1 час

Двете години од раководење со здравството од страна на Венко Филипче и СДСМ може да се сумираат и да се каже дека поминуваат единствено во најблаго речено криминални тендери, обвини денеска ВМРО-ДПМНЕ.

Локално - пред: 30 мин

„Во јавноста има информации за набавка на осум нови мамографи и тоа по цена од 85 милиони денари! Официјалните податоци пак говорат дека во минатото шест мамографи се набавувале во вредност од 35 милиони денари.

Макфакс - пред: 1 час

,,Двете години од раководење со здравството од страна на Венко Филипче и СДСМ може да се сумираат и да се каже дека поминуваат единствено во најблаго речено криминални тендери. Скандалозен тендер за раегенси и централизирани лабораторатории, ...

Сител - пред: 49 мин

Двете години од раководење со здравството од страна на Венко Филипче и СДСМ може да се сумираат и да се каже дека поминуваат единствено во најблаго речено криминални тендери. Скандалозен тендер за раегенси и централизирани лабораторатории, ...

Канал5 - пред: 35 мин

Двете години од раководење со здравството од страна на Венко Филипче и СДСМ може да се сумираат и да се каже дека поминуваат единствено во најблаго речено криминални тендери. Скандалозен тендер за раегенси и централизирани лабораторатории, ...

1tv - пред: 35 мин

– Двете години од раководење со здравството од страна на Венко Филипче и СДСМ може да се сумираат и да се каже дека поминуваат единствено во најблаго речено криминални тендери. Скандалозен тендер за раегенси и централизирани лабораторатории, ...

Скопје1 - пред: 27 мин

Двете години од раководење со здравството од страна на Венко Филипче и СДСМ може да се сумираат и да се каже дека поминуваат единствено во најблаго речено криминални тендери, изјави Марија Андоновска од ВМРО-ДПМНЕ.

Press24 - пред: 24 мин

Андоновска од ВМРО-ДПМНЕ денеска обивни за нов скандал во Министерството за здравство. - Двете години од раководење со здравството од страна на Венко Филипче и СДСМ може да се сумираат и да се каже дека поминуваат единствено во најблаго речено ...

А1 On - пред: 21 мин

Министерството за здравство најостро реагира за денешната прес-конференција на политичката партија ВМРО-ДПМНЕ , за која велат се изнесени бројни невистини. „Во однос на обвинувањата дека во Министерството за здравство има сомнителни набавки, сакаме ...

+инфо - пред: 21 мин

Двете години од раководење со здравството од страна на Венко Филипче и СДСМ може да се сумираат и да се каже дека поминуваат единствено во, најблаго речено. криминални тендери, изјави Марија Андоновска од ВМРО-ДПМНЕ на денешната прес-конференција.

Слободен Печат - пред: 21 мин

Во однос на обвинувањата дека во Министерството за здравство има сомнителни набавки, сакаме да ги потсетиме ВМРО-ДПМНЕ за одлуката на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, во која се вели дека нема место за ...

Слободен Печат - пред: 21 мин

Сите се свесни за напредокот на технологијата, но во околности кога министерот се поврзува со толку многу криминални тендери, со толку многу лаги, тешко е дури и да се помисли за искрени намери, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

Денешен - пред: 20 мин

Почитувани, Министерството за здравство најостро реагира за денешната прес-конференција на политичката партија ВМРО-ДПМНЕ, во која се изнесени бројни невистини. Во однос на обвинувањата дека во Министерството за здравство има сомнителни набавки, ...

Денешен - пред: 20 мин

Двете години од раководење со здравството од страна на Венко Филипче и СДСМ може да се сумираат и да се каже дека поминуваат единствено во најблаго речено криминални тендери. Скандалозен тендер за раегенси и централизирани лабораторатории, ...

24Инфо - тукушто објавено

Министерството за здравство најостро реагира за денешната прес-конференција на политичката партија ВМРО-ДПМНЕ, во која се изнесени бројни невистини. -Во однос на обвинувањата дека во Министерството за здравство има сомнителни набавки, сакаме да ги ...

24Инфо - тукушто објавено

,,Двете години од раководење со здравството од страна на Венко Филипче и СДСМ може да се сумираат и да се каже дека поминуваат единствено во најблаго речено криминални тендери. Скандалозен тендер за раегенси и централизирани лабораторатории, ...

Нетпрес - тукушто објавено

Министерството за здравство најостро реагира за денешната прес-конференција на политичката партија ВМРО-ДПМНЕ, во која се изнесени бројни невистини, се вели во реакцијата на наводите од опозицијата.

МКД - тукушто објавено

Министерството за здравство најостро реагира за денешната прес-конференција на ВМРО-ДПМНЕ , во која, како што велат, се изнесени бројни невистини. „Во однос на обвинувањата дека во Министерството за здравство има сомнителни набавки, сакаме да ги ...

All rights and copyright belongs to author:
Themes
ICO