logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Macedonia

Обвинителот од СЈО, Рустеми, денеска треба да даде исказ за „Рекет“ | Алсат-М

Алсат-М - тукушто објавено

Обвинителот Бурим Рустеми од Специјалното јавно обвинителство денеска треба да даде исказ во Обвинителството за организиран криминал за случајот „Рекет”. Тој требаше да сведочи вчера, но сослушувањето беше одложено поради рочиштето за предметот ...

Фокус - пред: 42 мин

Обвинителот Бурим Рустеми од Специјалното јавно обвинителство денеска треба да даде исказ во Обвинителството за организиран криминал за случајот „Рекет”. Тој всушност требаше да сведочи вчера, но неговото сослушување беше одложено поради рочиштето ...

Н.Македонија - пред: 20 мин

Обвинителот Бурим Рустеми од Специјалното јавно обвинителство денеска треба да даде исказ во Обвинителството за организиран криминал за случајот „Рекет”, откако неговото сослушување вчера беше одложено поради рочиштето за предметот „ТНТ”, каде што ...

еМагазин - пред: 2 часа

Во серијал еМагазин ќе Ви пренесе каков имот пријавиле до Државната комисија за спречување на корупција, обвинителите кои деновиве сведочат за случајот „Рекет“ кај колегите од Јавното обвинителство.

Сител - пред: 18 часа

Бурим Рустеми, обвинителот од СЈО, наместо денеска утре ќе се појави на распит во Јавното обвинителство за организиран криминал во врска со случајот “Рекет”. Наместо него, Јавното обвинителство денеска го посети шефицата на кабинетот на Катица ...

1tv - пред: 21 часа

Поради денешното рочиште за случајот на СЈО „ТНТ“, обвинителот Бурим Рустеми го одложи за утре сведочењето за случајот „Рекет“ во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција.

Н.Македонија - пред: 22 часа

Се одложи сведочењето на јавниот обвинител од Специјалното јавно обвинителство, Бурим Рустеми, кој денеска требаше да даде исказ за случајот „Рекет“ во Јавното обвинителство за организиран криминал.

24 Вести - пред: 23 часа

Јавниот обвинител од Специјалното јавно обвинителство, Бурим Рустеми требаше денеска да даде исказ во Јавното обвинителство за организиран криминал за случајот „Рекет". Најверојатно планираниот распит ќе се случи утре, а одложувањето е поради ...

Канал5 - пред: 23 часа

Обвинителот од СЈО Бурим Рустеми сепак денеска нема да даде исказ во обвинителството за организиран криминал за случајот „Рекет", иако првично беше најавено негово сведочење. Одложувањето на распитот, кој најверојатно ќе се случи утре, се должи на ...

Фактор - пред: 21 часа

Бурим Рустеми не се појави на сослушување. Најверојатно причината за непојавување на обвинителот од СЈО, и одложување на распитот е рочиштето за случајот „ТНТ“ кое денеска се одржува а за кое Рустеми е надлежен.

Мета - пред: 23 часа

Одложено е сведочењето на Бурим Рустеми од Специјалното јавно обвинителство, Бурим Рустеми, кое требаше да се случи денеска во Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција (ОЈО-ГОКК).

Скопје1 - тукушто објавено

Обвинителот Бурим Рустеми од Специјалното јавно обвинителство денеска треба да даде исказ во Обвинителството за организиран криминал за случајот „Рекет”. Тој требаше да сведочи вчера, но сослушувањето беше одложено поради рочиштето за предметот ...

Либертас - пред: 30 мин

Обвинителот Бурим Рустеми од Специјалното јавно обвинителство денеска треба да даде исказ во Обвинителството за организиран криминал за случајот „Рекет”. Тој всушност требаше да сведочи вчера, но неговото сослушување беше одложено поради рочиштето ...

Обвинителот Бурим Рустем од Специјалното јавно обвинителство денеска треба да даде исказ во Обвинителството за организиран криминал за случајот „Рекет“. Рустеми беше повикан да сведочи во ЈО вчера, но неговото сослушување беше одложено поради ...

По, Елизабета Јосифовска, Лиле Стефанова, Обвинителство за организиран криминал утре продолжува со испрашување на обвинителот Бурим Рустеми од СЈО. Иако списокот на повикани обвинители кои треба да даваат одговори поврзани со милионот во скапата ...

Обвинителот Бурим Рустеми од Специјалното јавно обвинителство е следниот кој е повикан да даде исказ во Обвинителството за организиран криминал за случајот „Рекет“, потврдуваат од обвинителството.

Уште еден обвинител од СЈО ќе дава исказ за случајот „Рекет“. По Стефанова и Јосифовска, следен на листата сведоци е Бурим Рустеми. „Обвинтелот Рустеми е повикан да даде исказ за слуачјот „Рекет“, но поради утрешното судење за „ТНТ“ каде тој го ...

Тимот што ја води истрагата за „Рекет“ го повикал и предметниот обвинител на истрагата „Поштенска банка“ Бурим Рустеми од СЈО да даде исказ, потврдија за САКАМДАКАЖАМ.МК извори од ова обвинителство. Рустеми треба да сведочи утре или задутре.

Обвинителот од СЈО, Бурим Рустеми, во текот на утрешниот ден треба да се појави во просториите на Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција и да сведочи за случајот „Рекет“.

Обвинителот Бурим Рустем од Специјалното јавно обвинителство е повикан да даде исказ во Обвинителството за организиран криминал за случајот „Рекет". Од Јавното обвинителство за МИА потврдија дека обвинителот Рустеми е повикан, но поради утрешното ...

Нов обвинител на СЈО повикан да даде исказ во Обвинителството за организиран криминал за случајот „Рекет“. По Елизабета Јосифовска и Лиле Стефанова, сега со Вилма Рускоска следен ќе треба да се соочи Бурим Рустеми.

По еден месец по претресите во „Рекет“, обвинителството се уште ги чека вештачењата од компјутерите и мобилните телефони на Бојан Јовановски и Зоран Кичеец. Шефицата Вилма Русковска денеска се врати од одмор.

Обвинителката Вилма Рускоска се врати од годишен одмор, продолжува една од најголемите истраги покренати од ОЈО наречена „Рекет.“ Од обвинителството за гонење на криминал и висока корупција велат дека во наредниот период поради обемната истрага нема ...

Обвинителот од СЈО, Бурим Рустеми е третиот од тимот на Катица Јанева кој ќе сведочи за случајот „Рекет“ во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција, дознава „ Фокус “ .

Обвинителот Бурим Рустеми од СЈО добил покана да се јави на распит во Обвинителството за организиран криминал и корупција за случајот „Рекет“. Тој ја потврди информацијата за „360 степени“.

Уште еден обвинител од СЈО е повикан на разговор во ОЈО за „Рекет“. Обвинителот Бурим Рустеми од СЈО добил покана да се јави на распит во Обвинителството за организиран криминал и корупција.

И обвинителот од СЈО, Бурим Рустеми, добил покана во текот на утрешниот ден да се појави во просториите на Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција и да сведочи за случајот „Рекет“, дознава „ Фокус “ од доброупатени извори.

4NEWS - пред: 18 часа

Бурим Рустеми, обвинителот од СЈО, наместо денеска утре ќе се појави на распит во Јавното обвинителство за организиран криминал во врска со случајот “Рекет”. Наместо него, Јавното обвинителство денеска го посети шефицата на кабинетот на Катица ...

Скопје1 - пред: 21 часа

Се одложи сведочењето на јавниот обвинител од Специјалното јавно обвинителство, Бурим Рустеми, кој денеска требаше да даде исказ за случајот „Рекет“ во Јавното обвинителство за организиран криминал.

Курир - пред: 23 часа

Обвинителот од СЈО Бурим Рустеми сепак денеска нема да даде исказ во обвинителството за организиран криминал за случајот „Рекет”, иако првично беше најавено негово сведочење. Одложувањето на распитот, кој најверојатно ќе се случи утре, се должи на ...

Обвинителот Бурим Рустем од Специјалното јавно обвинителство денеска треба да даде исказ во Обвинителството за организиран криминал за случајот „Рекет“. Рустеми беше повикан да сведочи во ЈО вчера, но неговото сослушување беше одложено поради ...

По, Елизабета Јосифовска, Лиле Стефанова, Обвинителство за организиран криминал денекса продолжува со испрашување на обвинителот Бурим Рустеми од СЈО. Иако списокот на повикани обвинители кои треба да даваат одговори поврзани со милионот во скапата ...

По сведочењата на обвинителките Елизабета Јосифовска и Лиле Стефанова, следен обвинител кој ќе ќе треба да даде исказ за случајот „Рекет“ е Бурим Рустеми. Тој е повикан за исказ во Обвинителството за организиран криминал и корупција, но поради ...

Уште еден обвинител од СЈО ќе дава исказ за случајот „Рекет“. По Стефанова и Јосифовска, следен на листата сведоци е Бурим Рустеми. „Обвинтелот Рустеми е повикан да даде исказ за слуачјот „Рекет“, но поради утрешното судење за „ТНТ“ каде тој го ...

+инфо - пред: 20 часа

Шефицата на кабинетот на Катица Јанева денеска дала исказ за случајот „Рекет“ во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција. Денеска требаше да сведочи и обвинителот од СЈО, Бурим Рустеми, но неговото сослушување се одложи за утре ...

Обвинителот Бурим Рустем од Специјалното јавно обвинителство е повикан да даде исказ во Обвинителството за организиран криминал за случајот „Рекет“. Од Јавното обвинителство потврдија дека обвинителот Рустеми е повикан, но поради утрешното судење за ...

Нов обвинител на СЈО повикан да даде исказ во Обвинителството за организиран криминал за случајот „Рекет“. По Елизабета Јосифовска и Лиле Стефанова, сега со Вилма Рускоска следен ќе треба да се соочи Бурим Рустеми.

Обвинителката Вилма Рускоска се врати од годишен одмор, продолжува една од најголемите истраги покренати од ОЈО насловена како „Рекет.“ Од обвинителството за гонење на криминал и висока корупција велат дека во наредниот период поради обемната ...

И обвинителот од СЈО, Бурим Рустеми, добил покана во текот на утрешниот ден да се појави во просториите на Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција и да сведочи за случајот „Рекет“, дознава „ Фокус “ од доброупатени извори.

Нетпрес - пред: 23 часа

Обвинителот од СЈО Бурим Рустеми сепак денеска нема да даде исказ во обвинителството за организиран криминал за случајот „Рекет”, иако првично беше најавено негово сведочење. Одложувањето на распитот, кој најверојатно ќе се случи утре, се должи на ...

Обвинителот Бурим Рустем од Специјалното јавно обвинителство денеска треба да даде исказ во Обвинителството за организиран криминал за случајот „Рекет“. Рустеми беше повикан да сведочи во ЈО вчера, но неговото сослушување беше одложено поради ...

Уште еден обвинител од СЈО ќе дава исказ за случајот „Рекет“. По Стефанова и Јосифовска, следен на листата сведоци е Бурим Рустеми. Од обвинителството за гонење организиран криминал и корупција не откриваат кога Рустеми ќе ја даде својата изјава.

Обвинителот Бурим Рустем од Специјалното јавно обвинителство е повикан да даде исказ во Обвинителството за организиран криминал за случајот „Рекет“. Од Јавното обвинителство за МИА потврдија дека обвинителот Рустеми е повикан, но поради утрешното ...

Обвинителката Вилма Рускоска се врати од годишен одмор, продолжува една од најголемите истраги покренати од ОЈО наречена „Рекет.“ Од обвинителството за гонење на криминал и висока корупција велат дека во наредниот период поради обемната истрага нема ...

И обвинителот од СЈО, Бурим Рустеми, добил покана во текот на утрешниот ден да се појави во просториите на Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција и да сведочи за случајот „Рекет“, дознава „Фокус“ од доброупатени извори.

24Инфо - пред: 23 часа

Обвинителот од СЈО Бурим Рустеми сепак денеска нема да даде исказ во обвинителството за организиран криминал за случајот „Рекет”, иако првично беше најавено негово сведочење, дознава Канал5 .

Обвинителот Бурим Рустеми ќе даде исказ за „Рекет” во ОЈО Обвинителот Бурим Рустем од Специјалното јавно обвинителство денеска треба да даде исказ во Обвинителството за организиран криминал за случајот „Рекет”, откако од почетокот на неделава искази ...

Уште еден обвинител од СЈО ќе дава исказ за случајот „Рекет“. По Стефанова и Јосифовска, следен на листата сведоци е Бурим Рустеми. Од обвинителството за гонење организиран криминал и корупција не откриваат кога Рустеми ќе ја даде својата изјава.

Обвинителот Бурим Рустем од Специјалното јавно обвинителство е повикан да даде исказ во Обвинителството за организиран криминал за случајот „Рекет“. Од Јавното обвинителство за МИА потврдија дека обвинителот Рустеми е повикан, но поради утрешното ...

И обвинителот од СЈО, Бурим Рустеми, добил покана во текот на утрешниот ден да се појави во просториите на Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција и да сведочи за случајот „Рекет“, објви „ Фокус “ повикувјќи се н доброупатени ...

All rights and copyright belongs to author:
Themes
ICO