logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Macedonia

По Фетаи , и Стефанова јавно се огради од Катица Јанева | Канал5

Канал5 - тукушто објавено

По Фатиме Фетаи, денеска и обвинителката од редовите на СЈО Лиле Стефанова се огради од Катица Јанева. Вели дека од самиот старт била воздржана кон работата на Јанева и дека според неа, во моментов не е важно дали осомничениот е шеф или колега.

24 Вести - тукушто објавено

Шефицата во притвор, СЈО со врзани очи и раце. Специјалното обвинителство е известено за секоја финансиска промена на бизнисменот Орце Камчев, но по апсењето на Јанева никој не му го следи движењето.

ТВ21 - пред: 27 мин

Ова беше одговорот на специјалната обвинителка, Лиле Стефанова, на прашањето за нејзината шефица Катица Јанева, која е во притвор. Но, како е да се работи во институција со осомничена шефица, на која мандатот ѝ истекува на 15-ти септември? Стефанова ...

Сакам да кажам - пред: 2 часа

Не ќе може да продолжат да се водат истрагите за „Империја“, кај што првоосомничен е бизнисменот Орце Камчев кој ја пријави Специјалната обвинителка Катица Јанева дека го рекетирала за да биде ослободен, и „Поштенска банка“ за која обвинителите од ...

Алсат-М - пред: 2 часа

Никој не знае каде е бизнисменот Орце Камчев. Ваков одговор даде Катица Јанева уште при распитот кај Русковска, пред да заврши во притвор, а денеска речиси идентичен беше и одговорот на обвинителката Лиле Стефанова.

Телма - пред: 2 часа

СЈО не знае каде е Орце Камчев, но знае што прави нивниот осомничен во Империја, а сведок во случајот со рекетот. Се следат аукциите за продажба на негови фирми и гасна централа, повелкувањето од управниот одбор на Орка холдинг, фирма вплетката во ...

Глас на Америка - пред: 2 часа

Затоа е потребно веднаш да се донесе законот за Јавно обвинителство, за да не се загрозат или прекинат постапките кои се водат во моментов, рече обвинителката на СЈО СКОПЈЕ — Специјалното јавно обвинителство (СЈО) се наоѓа во најтешјка состојба од ...

Нова ТВ - пред: 3 часа

„Имаме известувања за сите дејствија кои ги презема Јордан Камчев како управител и член на управен одбор и преземаме законски дејствија кои можеме да ги преземаме во овој момент“, кажа обвинителката Лиле Стефанова која го води предметот „Империја“, ...

Р.С.Европа - пред: 3 часа

На новинарско прашање дали поради притворот на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева можат да паднат сите предмети на СЈО, обвинителката Лиле Стефанова, која го води предметот „Империја“, рече дека „таква можност не постои“.

Expres - пред: 2 часа

Универзитетскиот професор Гордан Калајџиев вели дека не може да продолжат истрагите на СЈО за „Империја“, во кој е осомничен Орце Камчев, и за „Поштенска банка“ кој го водат Лиле Стефанова и Бурим Рустеми кои трпеле влијание и мешање одКатица Јанева.

Сакам да кажам - пред: 5 часа

Обвинителката од Специјалното јавно обвинителство (СЈО) Лиле Стефанова, која го води предметот „Титаник“, побара веднаш да се донесе Законот за јавно обвинителство оти во спротивно се остава можност за криминал.

Фактор - пред: 2 часа

Oбвинителката Лиле Стефанова по судењето на „Титаник“, одговарајќи на новинарско прашање дали таа ќе ја замени специјалната јавна обвинителка Катица Јанева.која заврши во притвор за „Рекет“, кажа дека ниту претендира, ниту ќе конкурира за замена на ...

Нова ТВ - пред: 5 часа

Обвинителката од СЈО Лиле Стефанова која го води предметот за изборни нерегуларности „Титаник“ рече дека колегиумот на обвинители на СЈО ќе ги разгледа сериозните укажувања на адвокатите на обвинетите во предметот и ќе се произнесе за тоа дали по ...

Фокус - пред: 5 часа

Обвинителката Лиле Стефанова по денешното рочиште за случајот „Титаник“ истакна дека СЈО во моментот е во најтешкиот период. Таа истакна дека нема амбиција да ја завземе челната позиција во СЈО, а појасни и дека од стартот се оградувала од Катица ...

Алсат-М - пред: 5 часа

Обвинителката Лиле Стефанова по денешното рочиште за случајот „Титаник“ изјави дека таа од секогаш се оградувала од Катица Јанева и оти нема амбиции да ја преземе лидерската позиција во СЈО.

Вечер - пред: 4 часа

Јас никој пат не сум и се приближила на Катица, од самиот старт се оградувам. Денеска гледаме расчистување со криминалот и треба да бидеме горди со тоа, па дали ни бил шеф, колега или пријател, воопшто не е важно, изјави Стефанова.Во однос на ...

Press24 - пред: 5 часа

Од старт се оградував од Јанева. Треба да бидеме горди на расчистувањето на криминалот. Ова денеска го истакна Лиле Стефанова по одлагањето на рочиштето за Титаник. - Денеска гледаме расчистување со криминалот и треба да бидеме горди на тоа.

А1 On - пред: 5 часа

„Од самиот старт се оградував од Јанева. Денеска гледаме расчистување со криминалот и треба да бидеме горди на тоа. Не е важно дали е осомничениот е шеф или колега“, рече обвинителката Лиле Стефанова по одлагањето на денешното судско рочиште за ...

365 - пред: 4 часа

„Не сум се ни доближила до Катица Јанева, од самиот старт се оградувам!“, изјави обвинителката од СЈО – Лиле Стефанова, пред новинарите по одложувањето на рочиштето за случајот „Титаник“ на нејзина иницијатива, откако одбраната на обвинетите ...

ММС - пред: 5 часа

Обвинителката Лиле Стефанова вели дека ниту се гледа, ниту има намера да конкурира за шефица на Специјалното јавно обвинителство. Таа денеска изјави дека уште од самиот старт се оградува од Катица Јанева, која веќе е третоосомничена во случајот ...

ТВ21 - пред: 5 часа

Обвинителката Лиле Стефанова денеска коментираше за Катица Јанева која од пред два дена е осомничена во случајот „Рекет“. На прашање дали се оградува од Јанева, таа одговори дека никогаш не се ни приближила до ...

Фактор - пред: 4 часа

„Шефот е осомничен за криминал од пред два дена, така да работа во институција со осомничен шеф не постои, денес гледаме расчистување со криминалот, па треба да сме горди на тоа, без разлика дали е наш шеф, колега или пријател воопшто не е важно“, ...

CivilMedia - пред: 5 часа

„Ниту претендирам, ниту ќе конкурирам за замена на Јанева“, одговори обвинителката Лиле Стефанова по судењето на „Титаник“, одговарајќи на новинарско прашање дали таа ќе ја замени Катица Јанева.

Либертас - тукушто објавено

Не ќе може да продолжат да се водат истрагите за „Империја“, кај што првоосомничен е бизнисменот Орце Камчев кој ја пријави Специјалната обвинителка Катица Јанева дека го рекетирала за да биде ослободен, и „Поштенска банка“ за која обвинителите од ...

Press24 - пред: 2 часа

Имаме известувања за сите дејствија кои ги презема Јордан Камчев како управител и член на управен одбор и преземаме законски дејствија кои можеме да ги преземаме во овој момент. Ова го кажа обвинителката Лиле Стефанова која го води предметот ...

Независен - пред: 5 часа

Фото. Б. Грданоски Обвинителката Лиле Стефанова по денешното рочиште за случајот „Титаник“ истакна дека СЈО во моментот е во најтешкиот период. Таа тврди дека нема амбиција да ја завземе челната позиција во СЈО.

Локално - пред: 4 часа

Специјалното јавно обвинителство во овој момент се наоѓа во една од најтешките состојби од своето основање и затоа апелирам политичарите и сите чинители во државата да седнат и да го донесат Законот за Јавно обвинителство за да немаме прекини на ...

Канал5 - пред: 4 часа

Истрагата за случајот „Империја" застана по донесувањето на начелното правно мислење и затоа е потребно што побрзо донесување на Законот за јавно обвинителство, изјави јавната обвинителка Лиле Стефанова. – Нема друго решение.

Скопје инфо - пред: 5 часа

Од старт се оградував од Јанева. Треба да бидеме горди на расчистувањето на криминалот. Ова денеска го истакна Лиле Стефанова по одлагањето на рочиштето за Титаник. - Денеска гледаме расчистување со криминалот и треба да бидеме горди на тоа.

Макфакс - пред: 5 часа

,,Од самиот старт се оградував од Јанева. Денеска гледаме расчистување со криминалот и треба да бидеме горди на тоа. Не е важно дали е осомничениот е шеф или колега”, рече обвинителката Лиле Стефанова по одложувањето на денешното судско рочиште за ...

+инфо - пред: 5 часа

Јас ниту сум се доближила до Катица Јанева, од самиот страт се оградувам, изјави обвинителката Лиле Стефанова по денешното рочиште за случајот „Титаник“, кое се одложи на нејзино барање откако одбраната побара да се прекине процесот додека не се ...

24Инфо - пред: 4 часа

Специјалното јавно обвинителство во овој момент се наоѓа во една од најтешките состојби од своето основање и затоа апелирам политичарите и сите чинители во државата да седнат и да го донесат Законот за Јавно обвинителство за да немаме прекини на ...

+инфо - пред: 4 часа

Има решение за поставување на вршители на должност, решение за поставување на обвинител кој го заменува отсутниот или спречениот јавен обвинител, вели Стефанова. – Нема друго решение. Само новите одредби кои ќе го вклопат СЈО и ќе му дадат право на ...

Н.Македонија - пред: 5 часа

Од самиот старт се оградував од Јанева. Денеска гледаме расчистување со криминалот и треба да бидеме горди на тоа. Не е важно дали е осомничениот е шеф или колега, рече обвинителката Лиле Стефанова по одложувањето на денешното судско рочиште за ...

Скопје1 - пред: 3 часа

Обвинителката Лиле Стефанова по денешното рочиште за случајот „Титаник“ истакна дека СЈО во моментот е во најтешкиот период. Стефанова кажа дека нема амбиција да ја завземе челната позиција во СЈО.

Слободен Печат - пред: 5 часа

Од старт се оградував од Јанева и треба да бидеме горди на расчистувањето на криминалот истакна обвинителката Лиле Стефанова. Јавната обвинителка Лиле Стефанова смета дека има овластување да ја води постапката по предметот „Титаник”, но и дека треба ...

Независен - пред: 4 часа

Истрагата за случајот „Империја“ застана по донесувањето на начелното правно мислење и затоа е потребно што побрзо донесување на Законот за јавно обвинителство, изјави јавната обвинителка Лиле Стефанова. „ Нема друго решение.

Р.С.Европа - пред: 5 часа

Денеска гледаме расчистување со криминалот и треба да бидеме горди на тоа. Не е важно дали е осомничениот е шеф или колега. Јас од самиот старт се оградував од Јанева, изјави денеска обвинителката од СЈО, Лиле Стефанова, по одложувањето на денешното ...

Вечер - пред: 5 часа

Од самиот старт се оградував од Јанева. Денеска гледаме расчистување со криминалот и треба да бидеме горди на тоа. Не е важно дали е осомничениот е шеф или колега“, рече обвинителката Лиле Стефанова по одлагањето на денешното судско рочиште за ...

Фокус - пред: 4 часа

Истрагата за случајот „Империја“, во кој меѓу обвинетите е и бизнисменот Орце Камчев, застана по донесувањето на начелното правно мислење и затоа е потребно што побрзо донесување на Законот за јавно обвинителство, изјави јавната обвинителка Лиле ...

Курир - пред: 5 часа

Од самиот старт се оградував од Јанева. Денеска гледаме расчистување со криминалот и треба да бидеме горди на тоа. Не е важно дали е осомничениот е шеф или колега“, рече обвинителката Лиле Стефанова по одлагањето на денешното судско рочиште за ...

Локално - пред: 4 часа

Истрагата за случајот „Империја“ застана по донесувањето на начелното правно мислење и затоа е потребно што побрзо донесување на Законот за јавно обвинителство, изјави јавната обвинителка Лиле Стефанова. – Нема друго решение.

Нетпрес - пред: 4 часа

Од самиот старт се оградував од Јанева. Денеска гледаме расчистување со криминалот и треба да бидеме горди на тоа. Не е важно дали е осомничениот е шеф или колега“, рече обвинителката Лиле Стефанова по одлагањето на денешното судско рочиште за ...

24Инфо - пред: 4 часа

Истрагата за случајот „Империја” застана по донесувањето на начелното правно мислење и затоа е потребно што побрзо донесување на Законот за јавно обвинителство, изјави јавната обвинителка Лиле Стефанова. – Нема друго решение.

Точка - пред: 3 часа

,,Од самиот старт се оградував од Јанева. Денеска гледаме расчистување со криминалот и треба да бидеме горди на тоа. Не е важно дали е осомничениот е шеф или колега”, рече обвинителката Лиле Стефанова по одложувањето на денешното судско рочиште за ...

МКД - пред: 4 часа

Истрагата за случајот „Империја" застана по донесувањето на начелното правно мислење и затоа е потребно што побрзо донесување на Законот за јавно обвинителство, изјави денеска јавната обвинителка Лиле Стефанова.

Сител - пред: 4 часа

Специјалното јавно обвинителство во овој момент се наоѓа во една од најтешките состојби од своето основање и затоа апелирам политичарите и сите чинители во државата да седнат и да го донесат Законот за Јавно обвинителство за да немаме прекини на ...

Денешен - пред: 4 часа

Истрагата за случајот „Империја“ застана по донесувањето на начелното правно мислење и затоа е потребно што побрзо донесување на Законот за јавно обвинителство, изјави јавната обвинителка Лиле Стефанова. – Нема друго решение.

24 Вести - пред: 3 часа

Специјалното јавно обвинителство во овој момент се наоѓа во една од најтешките состојби од своето основање и затоа апелирам политичарите и сите чинители во државата да седнат и да го донесат Законот за Јавно обвинителство за да немаме прекини на ...

еМагазин - пред: 4 часа

Истрагата за случајот „Империја“ застана по донесувањето на начелното правно мислење и затоа е потребно што побрзо донесување на Законот за јавно обвинителство, изјави јавната обвинителка Лиле Стефанова. – Нема друго решение.

All rights and copyright belongs to author:
Themes
ICO