logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Macedonia

Руските комичари кои го вознемирија Балканот обвинети дека се од тајната служба | Слободен Печат

Слободен Печат - пред: 19 мин

Ниту францускиот претседател, Емануел Макрон или турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган, не можеле да се спасат Двајцата руски пранкери кои го имитираат поранешниот украински претседател Петро Порошенко, и кои ги повикуваат и лажат политичарите и ...

А1 On - пред: 53 мин

Срамот кој што Заев и го приреди на Македонија е меѓународен. Од позиција на премиер го урна достоинството и угледот на државата и кон соседите и кон Европа и кон Украина. Тој во разговорот со лажниот Порошенко крајно недипломатски, како на селска ...

Вечер - пред: 3 часа

Премиерот Зоран Заев во интервју за ТВ Клан изјави дека еден од руските пранкери му пишал порака откако тој имаше прес-конференција во врска со разговорот со него и уште еден руски комичар, верувајќи дека зборува со поранешниот украински претседател ...

PressingTV - пред: 16 часа

Што се случува меѓу премиерот Зоран Заев и министерот за надворешни работи Никола Димитров? Оваа дилема се појави по последната изјава за медиумите на првиот дипломат во која повеќе филозофски, а помалку дипломатски даде на знаење дека е на различна ...

Владата и МНР со спротивставени ставови. Премиерот Зоран Заев вели дека неговиот тим секојдневно води белешки за сите негови официјални средби и телефонски разговори. За Димитров, пак тоа било практика од минатиот век.

Курир - пред: 50 мин

Срамот кој што Заев и го приреди на Македонија е меѓународен. Од позиција на премиер го урна достоинството и угледот на државата и кон соседите и кон Европа и кон Украина. Тој во разговорот со лажниот Порошенко крајно недипломатски, како на селска ...

Фактор - пред: 2 часа

Ми пишуваше истиот тој лажен човек, една порака дека храбро сум се борел против моите непријатели на прес-конференција, изјави премиерот Зоран Заев за ТВ Клан откако еден од руските пранкери му пишал порака.

Двајцата лидери зборувале 20 минути за напорите да се стави крај на конфликтот меѓу Киев и проруските сепаратисти во источниот дел на Украина ВАШИНГТОН — Рускиот и украинскиот претседател Владимир Путин и Володимир Зеленски го направија првиот ...

24Инфо - пред: 27 мин

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски го обвини премерот Зоран Заев го урна достоинството и угледот на државата и кон соседите и кон Европа и кон Украина, а срамот кој што Заев и го приреди на Македонија е меѓународен.

Нетпрес - пред: 38 мин

Срамот кој што Заев и го приреди на Македонија е меѓународен. Од позиција на премиер го урна достоинството и угледот на државата и кон соседите и кон Европа и кон Украина. Тој во разговорот со лажниот Порошенко крајно недипломатски, како на селска ...

Макфакс - тукушто објавено

Срамот кој што Заев и го приреди на Македонија е меѓународен. Од позиција на премиер го урна достоинството и угледот на државата и кон соседите и кон Европа и кон Украина.Тој во разговорот со лажниот Порошенко крајно недипломатски, како на селска ...

All rights and copyright belongs to author:
Themes
ICO