Macedonia

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски со лаги и манипулации ја покриваат својата безидејност

„Деманти добиваат од сите страни, граѓаните ги препознаваат нивните лаги, ООН ги демантира и ги обвинува дека лажат, а тие и понатаму со лажни вести сакаат да ја прикријат својата неспособност и безидејност.

Во обид да го минимизираат успехот на државата, деновиве ВМРО-ДПМНЕ ги таргетираше двете министерства клучни во макотрпната работа за денес нашата земја да биде членка на НАТО и да отпочне преговори со Европската Унија, а сега и клучни министерства во борбата против коронавирусот.

Со нивната смислена пропаганда отидоа до таму што сакаа граѓаните да им поверуваат дека двајцата министри, Радмила Шекеринска и Никола Димитров трошеле пари на патувања во време на светска пандемија и затворен аеродром. 

Но, ВМРО-ДПМНЕ забораваат дека Владата предводена од СДСМ сите трошоци на министрите јавно ги објавува, за разлика од нивната Влада која ги направи класифицирани и тие беа најголема тајна за граѓаните.

На ВМРО ДПМНЕ, на сеачите на страв и паника, ништо не им успева! Тие се поразени“, се вели во реакцијата на СДСМ.

Football news:

Wife of Ukrainian football player Morozyuk: It's a lie that men are polygamous and women are not. This society imposes
Kylian Mbappe: Winning the Champions League with PSG is something special. Personal awards will be a bonus
Lothar Matteus: flick is a bit like Heynckes and Hitzfeld. He can work with the stars
The President of Rennes expects Kalavinka will not go away in the summer. The midfielder wants to buy real
Agent Musacchio: MATEO is happy in Milan. We want a new contract offer
Athletes are outraged by the death of African-American George Floyd
Valencia can replace Ferran Torres with Porto's Otavio midfielder