logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Macedonia

Тричковски отпадна од комбинација за Полска, „виси“ и Адеми

Македонија утре во Варшава игра нов значаен меч во квалификациите за Европското првенство, „црвено-жолтите“ на мегдан ќе излезат со Полска, лидерот во нашата група. 

По триумфот над Словенија, атмосферата е на високо ниво, но селекторот Игор Ангеловски се соочува со одредени проблеми. 

Иван Тричковски дефинитивно отпадна од комбинација, напаѓачот има повреда и нема да може да помогне. Под голем знак прашалник е и Аријан Адеми. Фудбалерот од средниот ред не тренира два дена и се прават напори тој да биде оспособен за големата пресметка.

Од претходно поради повреда во комбинација за настап не се Енис Барди и Дарко Велковски.

Themes
ICO