Macedonia

Уште 2 лица заразени со коронавирус во Прилеп

 По вчерашниот ден без новозаболени, денеска во Прилеп се регистрирани два нови случаи на коронавирусот. Има дури шест случаи на оздравени лица. Со ова, во моментов во Прилеп активни се 59, од кои 39 се лекуваат во домашни услови а 20 лица се на болничко лекување.

На инфективното одделение во прилепската болница се 19 лица, од кои 16 се позитивни на коронавирусот. Во одделот за изолација се тројца пациенти, од кои двајца се негативни на Ковид-19, а на едно лице му е земен брис и се чекаат резултати. Во самоизолација се 158 лица.

Во изминатото деноноќие немало нарушувања на полицискиот час.

Football news:

Carvajal on 1-0 with Getafe: we Should have taken advantage of Barca's misfire. Everything depends on us
Gattuso on 0:2 with Atalanta: I'm furious. I didn't like the attitude of the players
The match between city and Liverpool in an empty stadium is a very strange feeling. Pep reacts to a reporter shouting, Gary Neville can be heard across the podium
Sterling scored for Liverpool in the Premier League for the first time. It took 9 matches and more than 11 hours of play
Pep Pro 4:0 with Liverpool: Manchester City could have scored more goals
Jurgen Klopp: Isn't it great that someone can become a champion when Manchester City are playing so well?
Sterling after 4-0 with Liverpool: The new season starts today. We did well