Macedonia
This article was added by the user Anna. TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

(ВИДЕО) Наумовски: И владејачките и опозициските партии имаа здодевна кампања | 360 степени

360 степени - тукушто објавено

Политичките партии веројатно сè уште сметаат дека црната кампања може да им донесе повеќе гласови, но јас мислам дека токму црната кампања е причината поради која гласачите се помалку се одлучуваат да гласаат – ги одбива и ги демотивира да излезат, ...

Канал5 - пред: 4 часа

Партиите и кандидатите за градоначалници по три недели интензивни средби со граѓани и митинзи, вечерва ќе ги испратат и завршните пораки и ветувања.. Во центарот на Скопје е Андријана Лазова, за очекувањата на власта и ...

Призма - пред: 12 часа

Кавадарци како Чикаго, Прилеп како Дубаи, а Скопје како замислен футуристички град. Во последната недела од кампањата за локалните избори, на социјалните мрежи стана популарно да се споделуваат слики од спектакуларни светски дестинации или од ...

Слободен Печат - пред: 10 часа

Околу 11 милиони евра е износот што може да се очекува како цена на чинење на овие избори што ќе го плати државата. Вообичаено, изминативе години Министерството за финансии ѝ префрлало на Државната изборна комисија по околу 7 милиони евра за ...

Телма - пред: 9 часа

Последен ден од кампањата пред локалните избори в недела, партиите одржуваат последните прес-конференции и средби со граѓани, пред почетокот на молкот на полноќ. Утрово почна транспортот на доверливиот материјал, односно избирачките списоци, ...

Н.Македонија - пред: 10 часа

Дваесетдневната предизборна кампања завршува денеска, в недела граѓаните ќе одлучуваат кој ќе раководи со нивната општина. Дали во овие речиси три недели кампања нивната одлука ќе зависи од понудите на партиите и може ли кампањата да промени нешто? ...

Курир - пред: 14 часа

Во пресрет на денешниот последен ден од предизборната кампања за Локалните избори на 17 октомври, партиите ги продолжија активностите со средби со граѓаните ветувајќи, како што наведоа, издржани проекти според реални состојби, истакнувајќи дека ...

24Инфо - пред: 14 часа

Денеска е последниот ден од предизборната кампања за локалните избори што ќе се одржат в недела. Агенцијата за аудио и аудиовизуелните медиумски услуги известувa дека од утре заклучно со 19 часот на 17 октомври, важат правилата за изборен молк.

Локално - пред: 14 часа

Нови катни гаражи, паркови, градинки, киносали, игралишта, зеленило…се дел од ветувањата на партиите кои во изминативе денови ги слушавме на митинзите кои се организираа низ градовиве ширум земјава.

Република - пред: 14 часа

Во пресрет на денешниот последен ден од предизборната кампања за Локалните избори на 17 октомври, партиите ги продолжија активностите со средби со граѓаните ветувајќи, како што наведоа, издржани проекти според реални состојби, истакнувајќи дека ...

Нетпрес - пред: 13 часа

Во пресрет на денешниот последен ден од предизборната кампања за Локалните избори на 17 октомври, партиите ги продолжија активностите со средби со граѓаните ветувајќи, како што наведоа, издржани проекти според реални состојби, истакнувајќи дека ...

Lider - пред: 13 часа

Во пресрет на денешниот последен ден од предизборната кампања за Локалните избори на 17 октомври, партиите ги продолжија активностите со средби со граѓаните ветувајќи, како што наведоа, издржани проекти според реални состојби, истакнувајќи дека ...

Кумановски м. - пред: 12 часа

Во пресрет на денешниот последен ден од предизборната кампања за Локалните избори на 17 октомври, партиите ги продолжија активностите со средби со граѓаните ветувајќи, како што наведоа, издржани проекти според реални состојби, истакнувајќи дека ...

Gostivarpress.mk - пред: 14 часа

Денес е последен ден од кампањата за првиот круг на Локалните избори 2021. Вечерва на полноќ настапува изборен молк, кој ќе трае до 19 часот во недела (17 октомври). Учесниците во изборите, партии, коалиции и независни кандидати изминатите 20 дена ...

Скопско Ехо - пред: 13 часа

Денеска е последниот ден од предизборната кампања за локалните избори што ќе се одржат в недела. Агенцијата за аудио и аудиовизуелните медиумски услуги известувa дека од утре заклучно со 19 часот на 17 октомври, важат правилата за изборен молк.

Н.Македонија - пред: 13 часа

Денеска е последниот ден од предизборната кампања за локалните избори што ќе се одржат в недела. Агенцијата за аудио и аудиовизуелните медиумски услуги известува дека од утре заклучно со 19 часот на 17 октомври, важат правилата за изборен молк.

Точка - пред: 13 часа

Денеска е последниот ден од предизборната кампања за локалните избори што ќе се одржат в недела. Агенцијата за аудио и аудиовизуелните медиумски услуги известувa дека од утре заклучно со 19 часот на 17 октомври, важат правилата за изборен молк.

MTM - пред: 13 часа

Денеска е последниот ден од предизборната кампања за локалните избори што ќе се одржат в недела. Агенцијата за аудио и аудиовизуелните медиумски услуги известувa дека од утре заклучно со 19 часот на 17 октомври, важат правилата за изборен молк.

Deutsche Welle - пред: 13 часа

Каква беше кампањата за локалните избори? Македонски граѓани и аналитичари со различни оценки за канонадата од изборни ветувања. Започна на 27-ми септември, завршува вечерва на полноќ. Кандидатите денеска го трчаат последниот ден од што ќе се одржат ...

Centar - пред: 12 часа

Денеска е последниот ден од предизборната кампања за локалните избори што ќе се одржат в недела. Агенцијата за аудио и аудиовизуелните медиумски услуги известувa дека од утре заклучно со 19 часот на 17 октомври, важат правилата за изборен молк.

Скопје1 - пред: 12 часа

Денеска е последниот ден од предизборната кампања за локалните избори што ќе се одржат в недела. Агенцијата за аудио и аудиовизуелните медиумски услуги известувa дека од утре, заклучно со 19 часот на 17 октомври, важат правилата за изборен молк.

Либертас - пред: 11 часа

Каква беше кампањата за локалните избори? Македонски граѓани и аналитичари со различни оценки за канонадата од изборни ветувања. Започна на 27-ми септември, завршува вечерва на полноќ. Кандидатите денеска го трчаат последниот ден од кампањата за ...

Агенцијата за аудио и аудиовизуелните медиумски услуги известувa дека од 16 октомври, заклучно со 19 часот на 17 октомври, важат правилата за изборен молк. За време на молкот, медиумите продолжуваат да известуваат за изборниот процес, но ...