Macedonia

„Заев ако те сакала Катица вистински ќе ти се врати„: Tвитер за “новото СЈО“ кое ќе го води Вилма Русковска | еМагазин

еМагазин - пред: 24 мин

Премиерот Зоран Заев најави дека со нов Закон за јавното обвинителство сегашното Специјално јавно обвинителство (СЈО) ќе се интегрира во Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и висока корупција.

Фокус - пред: 17 часа

Премиерот, Зоран Заев, денеска на прес конференција истакна дека Владата наредната недела до Собранието ќе предложи нов закон за трансформација на СЈО, а како наследник на Катица Јанева ја предлага обвинителката Вилма Русковска.

Канал5 - пред: 17 часа

Се уште се вештачи одземениот мобилен телефон од јавниот обвинител за да се утврди дали е вмешан во случајот со рекетот, велат од обвинителството за организиран криминал и корупција. Мобилниот телефон на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева ...

+инфо - пред: 13 часа

Сѐ уште е прерано за било каков коментар, одговори обвинителката Вилма Русковска за „Фокус“ откако денеска премиерот Зоран Заев предложи таа да го води новото одделение во обвинителство за гонење организиран криминал и висока корупција.

Канал5 - пред: 17 часа

Владата нема да прифати ултиматуми кои имаат за цел да кријат криминал- вака премиерот Заев на прес конференција го коментира одбивањето на ВМРО-ДПМНЕ да партиципира на лидерска средба. Наредната недела рече Заев ќе понудиме нов текст на Закон за ...

24Инфо - пред: 18 часа

Владата денеска до Собранието ќе достави предлог закон за јавното обвинителство според кое СЈО ќе се интегрира во ОЈО за гонење на организиран криминал и висока корупција, најави премиерот Зоран Заев на прес-конференцијата во Владата.

Expres - пред: 16 часа

Нелогичноста и очигледната правна неконзистентност на објаснувањето за тоа кој, кога и како го пријавил криминалот на Боки 13 најдобро се објаснети во едно единствено прашање поставено на социјалните мрежи.

iPortal - пред: 18 часа

Изјавата на Вилма Русковска дека премиерот Зоран Заев прв го пријавил „РЕКЕТОТ“ врз поранешниот бизнисмен Орце Камчев кај неа и републичкиот јавен обвинител Љубомир Јовески дава сосема поинакво светло на случајот во кој поради криминал и корупција ...

Премиерот Заев бил првиот кој во јавното обвинителство и обвинителството за организиран криминал и корупцоија го пријавил случајот рекет. Од јавното обвинителство за Сител потврдуваат дека премиерот ги контактирал обвинителите Јовески и Русковска во ...

Бизнисменото Орце Камчев првата помош ја побарал од премиерот Зоран Заев, односно кај него се пожалил дека е рекетиран, а потоа премиерот ги известил републичкиот јавен обвинител Љубомир Јовески и шефицата на организиран криминал, Вилма Русковска, ...

Премиерот Зоран Заев прв ме извести дека бизнисмени му се пожалиле оти се уценувани, вели шефицата на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, Вилма Русковска.

Премиерот Зоран Заев прв ме извести дека бизнисмени му се пожалиле оти се уценувани. Ова денеска го изјави обвинителката Вилма Рускоска за Независен весник. – Премиерот усно нè извести мене и јавниот обвинител притоа изразувајќи подготвеност да ...

Премиерот Зоран Заев на вчерашната прес-конференција изјави дека бизнисмени му се пожалиле оти се уценувани и дека тој тоа го пријавил. По ова, се огласи и шефицата на обвинителството за организиран криминал и корупција, Вилма Русковска, која за ...

Премиерот усно нè извести мене и јавниот обвинител на Љубомир Јовески, за случајот „Рекет“, вели за Независен весник, обвинителката за гонење организиран криминал и корупција Вилма Рускоска.

Обвинителството за гонење организиран криминал го потврди она што премиерот на вчерашната прес-конференција го навести – дека тој лично го пријавил случајот откако бизнисмен, чие име не сакаше да го наведе, му се пожалил дека е рекетиран, односно ...

Со признанието на Зоран Заев дека Јордан Камчев отишол кај него да пријави кривично дело рекетирање, а не во обвинителството, го отвора сомнежот за договор во случајот Рекет. Одговор мора да има зошто Јордан Камчев ја згрешил адресата и наместо во ...

Бизнисменот Орце Камчев, кој во случајот „Империја“ на Специјалното јавно обвинителство е осомничен, а во најновиот случај на редовното обвинителство е сведок, заканите за рекет прво му ги пријавил на премиерот Зоран Заев.

Обвинителката Вилма Русковска денеска изјави дека премиерот Зоран Заев пријавил за случајот со бизнисмените кои биле уценувани. „Премиерот усно нè извести мене и јавниот обвинител на РСМ, притоа изразувајќи подготвеност да дојде и да поднесе ...

„ Се обратиле бизнисмени до мене кои не се од Скопје дека биле уценувани и се знае, како што постапува секој граѓанин така постапува и премиерот – го пријавил тоа. Потенцирам, премиерот тоа го пријавил , рече Заев вчера на прес-конференција ...

Либертас - пред: 16 часа

Премиерот, Зоран Заев, денеска на прес конференција истакна дека Владата наредната недела до Собранието ќе предложи нов закон за трансформација на СЈО, а како наследник на Катица Јанева ја предлага обвинителката Вилма Русковска.

24Инфо - пред: 17 часа

Јасно е дека Катица Јанева е далеку од човек на СДСМ, Заев прв го пријавил рекетот Изјавата на Вилма Русковска дека премиерот Зоран Заев прв го пријавил „РЕКЕТОТ“ врз поранешниот бизнисмен Орце Камчев кај неа и републичкиот јавен обвинител Љубомир ...

Бизнисменот Орце Камчев првата помош ја побарал од премиерот Зоран Заев, односно кај него се пожалил дека е рекетиран, а потоа премиерот ги известил републичкиот јавен обвинител Љубомир Јовески и шефицата на организиран криминал, Вилма Русковска, ...

– Премиерот Зоран Заев прв ме извести дека бизнисмени му се пожалиле оти се уценувани, вели шефицата на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, Вилма Русковска.

Премиерот Зоран Заев прв ме извести дека бизнисмени му се пожалиле оти се уценувани. Ова денеска го изјави обвинителката Вилма Рускоска за Независен весник. – Премиерот усно нè извести мене и јавниот обвинител притоа изразувајќи подготвеност да ...

Премиерот Зоран Заев на вчерашната прес-конференција изјави дека бизнисмени му се пожалиле оти се уценувани и дека тој тоа го пријавил. По изјавата на Заев шефицата на обвинителството за организиран криминал и корупција, Вилма Русковска за ...

Со признанието на Зоран Заев дека Јордан Камчев отишол кај него да пријави кривично дело рекетирање, а не во обвинителството, го отвора сомнежот за договор во случајот Рекет. Одговор мора да има зошто Јордан Камчев ја згрешил адресата и наместо во ...

Бизнисменот Орце Камчев, кој во случајот „Империја“ на Специјалното јавно обвинителство е осомничен, а во најновиот случај на редовното обвинителство е сведок, заканите за рекет прво му ги пријавил на премиерот Зоран Заев.

24Инфо - пред: 16 часа

Шефицата на Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција, Вилма Русковска, за Фокус вели дека сѐ уште е прерано за било каков коментар дали би прифатила да застане на чело на новото СЈО.

Centar - пред: 14 часа

Изјавата на шефицата Вилма Русковска дека премиерот Зоран Заев прв го пријавил „РЕКЕТОТ“ врз поранешниот бизнисмен Орце Камчев кај неа и републичкиот јавен обвинител Љубомир Јовески дава сосема поинакво светло на случајот во кој поради криминал и ...

Орце Камчев прв го известил премиерот Зоран Заев, дека е рекетиран, а потоа премиерот ги известил републичкиот јавен обвинител Љубомир Јовески и шефицата на организиран криминал и корупција, Вилма Русковска, дознава „Фокус“.

Бизнисменото Орце Камчев првата помош ја побарал од премиерот Зоран Заев, односно кај него се пожалил дека е рекетиран, а потоа премиерот ги известил републичкиот јавен обвинител Љубомир Јовески и шефицата на организиран криминал, Вилма Русковска, ...

Премиерот Заев вчера на прес-конференција информира дека кај него се обратиле бизнисмени кои не се од Скопје, а кои му се пожалиле дека биле уценувани. Премиерот Зоран Заев прв ме извести дека бизнисмени му се пожалиле оти се уценувани, вели ...

Рускоска Заев во април ни каже дека Камчев бил рекетиран Обвинителката Вилма Рускоска за Независен весник.изјави дека премиерот Зоран Заев прв ја известил дека бизнисмени му се пожалиле дека биле уценувани „Премиерот усно нè извести мене и јавниот ...

Премиерот Зоран Заев на вчерашната прес-конференција изјави дека бизнисмени му се пожалиле оти се уценувани и дека тој тоа го пријавил. По ова, се огласи и шефицата на обвинителството за организиран криминал и корупција, Вилма Русковска, која за ...

Бизнисменот Орце Камчев, кој во случајот „Империја“ на Специјалното јавно обвинителство е осомничен, а во најновиот случај на редовното обвинителство е сведок, заканите за рекет прво му ги пријавил на премиерот Зоран Заев кој потоа тоа го пријавил ...

Бизнисменот Орце Камчев, кој во случајот „Империја“ на Специјалното јавно обвинителство е осомничен, а во најновиот случај на редовното обвинителство е сведок, заканите за рекет прво му ги пријавил на премиерот Зоран Заев.

PressingTV - пред: 16 часа

Се уште е прерано за било каков коментар. Кога ќе биде усвоен законот, тогаш би можела да кажам став. Вака е беспредметно, бидејќи може законот да претрпи измени“, изјави за „Фокус“ шефицата на Обвинителството за гонење на организиран криминал и ...

Премиерот Зоран Заев прв ме извести дека бизнисмени му се пожалиле оти се уценувани, вели шефицата на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, Вилма Русковска.

Бизнисменот Орце Камчев, кој во случајот „Империја“ на Специјалното јавно обвинителство е осомничен, а во најновиот случај на редовното обвинителство е сведок, заканите за рекет прво му ги пријавил на премиерот Зоран Заев.

Курир - пред: 16 часа

Премиерот, Зоран Заев, денеска на прес конференција истакна дека Владата наредната недела до Собранието ќе предложи нов закон за трансформација на СЈО, а како наследник на Катица Јанева ја предлага обвинителката Вилма Русковска.

Премиерот Зоран Заев прв ме извести дека бизнисмени му се пожалиле оти се уценувани, вели шефицата на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, Вилма Русковска.

Бизнисменот Орце Камчев, кој во случајот „Империја“ на Специјалното јавно обвинителство е осомничен, а во најновиот случај на редовното обвинителство е сведок, заканите за рекет прво му ги пријавил на премиерот Зоран Заев.

Press24 - пред: 16 часа

Премиерот, Зоран Заев, денеска на прес конференција истакна дека Владата наредната недела до Собранието ќе предложи нов закон за трансформација на СЈО, а како наследник на Катица Јанева ја предлага обвинителката Вилма Русковска.

Премиерот Зоран Заев прв ме извести дека бизнисмени му се пожалиле оти се уценувани, вели шефицата на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, Вилма Русковска.

Фактор - пред: 13 часа

Кога ќе биде усвоен Законот, тогаш би можела да кажам став, вака е беспредметно, бидејќи може законот да претрпи измени, вели обвинителката Вилма Русковска за „ Фокус “, која додава дека изјавата на премиерот Зоран Заев ја не ја слушнала во целост, ...

Премиерот Зоран Заев прв ме извести дека бизнисмени му се пожалиле оти се уценувани , вели шефицата на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, Вилма Русковска.

-Премиерот усно нè извести мене и јавниот обвинител на Република Северна Македонија, притоа изразувајќи подготвеност да дојде и да поднесе кривична пријава на записник. Но ние му советувавме сведокот да дојде во Обвинителство и да пријави, посочува ...

Премиерот Зоран Заев прв ме извести дека бизнисмени му се пожалиле оти се уценувани, вели шефицата на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, Вилма Русковска.

Премиерот Зоран Заев прв ме извести дека бизнисмени му се пожалиле оти се уценувани, вели шефицата на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, Вилма Русковска.

Премиерот Зоран Заев прв ме извести дека бизнисмени му се пожалиле оти се уценувани, вели шефицата на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, Вилма Русковска.

Football news:

Manchester City arranged a championship corridor for Liverpool
Mohamed Salah: I hope to stay in Liverpool for a long time
La Liga President: Many try to justify failures on the field by talking about rest and schedule
Rivaldo on Griezmann: I Don't understand why the world champion and multi-million dollar transfer only comes out at the last minute
The Doctor Sociedad: The Youngster from serious injury. We are not currently considering the option of surgery
Klopp made Liverpool Champions. Now it's your turn: the game Showsport
Daughter of the owner of Valencia: This is our club and we can do whatever we want with it. Don't the fans understand?