Macedonia

Заев и Анѓушев прогнозираат дупка во буџетот од 2 милијарди евра | МКД

МКД - пред: 39 мин

Поранешниот премиер Зоран Заев синоќа во интервју за емисијата „360 степени“ изјави дека во македонскиот буџет недостигаат две милијарди евра, при што додаде дека тоа не треба да се крие и дека тоа треба да го знаат граѓаните.

ТВ21 - пред: 18 часа

Економската криза што неминовно следи поради состојбата со корона вирусот ќе има низа негативни последици во многу сектори. Економските експерти велат дека исклучително важно е каков ќе биде одговорот на Владата и креаторите на економските политика ...

Канал5 - пред: 20 часа

​Поранешниот вицепремиер за економски прашања, Кочо Анѓушев ја потврди катастрофалната кондиција во која се наоѓа буџетот на Република Македонија. Тој го потврди она за што ВМРО-ДПМНЕ изминатите три години предупредуваше и истакна дека буџетската ...

Press24 - пред: 23 часа

Кризата предизвикана од коронавирусот е многу полоша и многу пожестоко ќе се одрази врз економијата од финансиската криза пред 10-ина години после распадот на берзите и финансиските импликации што ги имаше врз банките во Америка кога се прелеа низ ...

Магазин - пред: 22 часа

Во емисијата Клик плус на ТВ 21, поранешниот вицепремиер за економски прашања Кочо Анѓушев посочи дека Коронавирусот донесе сериозна криза во земјава. Според Анѓушев, кризата предизвикана од коронавирусот е многу полоша и многу пожестоко ќе се ...

Економијата сега треба да ја одржиме жива, па после кризата да ја лекуваме, смета довчерашниот вицепремиер за економски прашања Кочо Анѓушев. -Исто како и пациентите, ние прво треба да ги одржиме живи, а нема да останат значи неповредени, ќе бидат ...

Во вечерашната емисија на ТВ21 „Клик плус“ поранешниот вицепремиер Кочо Ангушев во врска со предложените мерки од страна на Зоран Заев за кратење на платите на администрацијата, истакна дека во буџетот ќе фалат 2 милијарди евра пари -Вистинското ...

Кочо Анѓушев, екс вицепремиерот за економија во владата на Зоран Заев вечерва за тв 21 рече дека од 3,7 милијарди евра како што е проектиран годинашниов буџет, од кризата од корона вирусот, на државата ќе и фалат дури 2 милијарди евра .

Поранешниот вицепремиер Кочо Анѓушев во „Click Plus“ на ТВ21 посочи дека оваа корона криза е многу полоша и пожестоко ќе се одрази на економијата од финансиската криза од пред 10 години со распадот на ...

Поранешниот вицепремиер Кочо Анѓушев во „Click Plus“ на ТВ21 порача дека добра е мерката на лидерот на СДСМ, Зоран Заев. „Многу е важно на компаниите да им се помогне да преживеат“, додаде ...

Кочо Анѓушев во „Click Plus“ на ТВ21 истакна дека не е прашање дали ќе се намалат платите, туку дали воопшто ќе има пари за ...

Кочо Анѓушев, поранешен вицепремиер, во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 посочи дека нема да има пари, затоа потребно е Владата побрзо да обезбеди средства. „Владата треба да најде извор на финансирање и тоа ќе биде сега многу тешко затоа што ...

Поранешниот вицепремиер Кочо Анѓушев во „Click Plus“ на ТВ21 порача дека прво треба да ја одржиме економијата жива, па после да ја лекуваме. „Економијата да се додржи во жива состојба за да може после кризата да биде лекувана“, посочи ...

Екс вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев во вечерашното вклучување во „КликПлус“ на ТВ 21 изјави дека во ситуација на пандемија од коронавирусот „важно е да се одржи во жива состојба економијата, за да потоа биде лекувана“.

Поранешниот вицепремиер Кочо Анѓушев во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 посочи дека после оваа коронакриза парите ќе станат многу важен ресурс во целиот свет, но не поважен од ...

Поранешниот вицепремиер Кочо Анѓушев во „Click Plus“ на ТВ21 истакна дека се повлекол од Владата за да се врати таму каде што ...

-Јас по 3. јануари откако се повлеков од функцијата оставив владата да си ја работи својата работа. Денес зборувам од позиција на стопанственик, тоа што го работам долго време. Сите не изненади ситуацијата со корона вирусот, рече поранешниот ...

-Државата побргу да се задолжи додека сеуште има ресурси во светот, бидејќи сите ќе имаат потреба од средства и истите нема да бидат расположливи така лесто, рече поранешниот вицепремиер за економски прашања Кочо Анѓушев во вечерашното вклучување во ...

Поранешниот вицепремиер Кочо Анѓушев во „Click Plus“ на ТВ21 порача дека добра е мерката на лидерот на СДСМ, Зоран Заев. „Многу е важно на компаниите да им се помогне да преживеат“, додаде ...

Поранешниот вицепремиер за економски прашања Кочо Анѓушев во вечерашното вклучување во „КликПлус“ на ТВ 21 изјави дека во ситуација на пандемија од коронавирусот „важно е да се одржи во жива состојба економијата, а потоа биде лекувана“.

Поранешниот вицепремиер за економски прашања Кочо Анѓушев вечерва за гостувањето во ТВ 21 рече дека од 3,7 милијарди евра како што е проектиран годинашниов буџет, од кризата од корона вирусот, на државата ќе и фалат дури 2 милијарди евра .

Економијата сега треба да ја одржиме жива, па после кризата да ја лекуваме, смета довчерашниот вицепремиер за економски прашања Кочо Анѓушев. Поранешниот вицепремиерот за економија во Владата на Зоран Заев, Кочо Анѓушев во гостување за ТВ 21 истакна ...

Поранешниот вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев вечерва во „Клик Плус “ на ТВ 21 изјави дека во ситуација на пандемија од коронавирусот државата треба побргу да се задолжи додека се уште има ресурси во светот, бидејќи сите ќе имаат ...

Поранешниот вицепремиер за економски прашања Кочо Анѓушев во врска со предложените мерки од страна на поранешниот премиер Зоран Заев за кастрење на платите на јавната дминистрација, истакна дека во Буџетот за годинава ќе недостигаат две милијарди ...

Република - пред: 1 ден

Поранешниот вицепремиер за економски прашања Кочо Анѓушев во врска со предложените мерки од страна на поранешниот премиер Зоран Заев за кастрење на платите на јавната дминистрација, истакна дека во Буџетот за годинава ќе недостигаат две милијарди ...

PressingTV - пред: 1 ден

Поранешниот вицепремиер за економски прашања Кочо Анѓушев во врска со предложените мерки од страна на поранешниот премиер Зоран Заев за кастрење на платите на јавната дминистрација, истакна дека во Буџетот за годинава ќе недостигаат две милијарди ...

CivilMedia - пред: 23 часа

„Кризата предизвикана од коронавирусот е многу полоша и многу пожестоко ќе се одрази врз економијата од финансиската криза пред 10-ина години после распадот на берзите и финансиските импликации што ги имаше врз банките во Америка кога се прелеа низ ...

Вечер - пред: 23 часа

Кризата предизвикана од коронавирусот е многу полоша и многу пожестоко ќе се одрази врз економијата од финансиската криза пред 10-ина години после распадот на берзите и финансиските импликации што ги имаше врз банките во Америка кога се прелеа низ ...

iPortal - пред: 22 часа

Кризата предизвикана од коронавирусот е многу полоша и многу пожестоко ќе се одрази врз економијата од финансиската криза пред 10-ина години после распадот на берзите и финансиските импликации што ги имаше врз банките во Америка кога се прелеа низ ...

Независен - пред: 22 часа

Фото: Б. Грданоски Кризата предизвикана од коронавирусот е многу полоша и многу пожестоко ќе се одрази врз економијата од финансиската криза пред 10-ина години после распадот на берзите и финансиските импликации што ги имаше врз банките во Америка ...

Опсервер - пред: 22 часа

– Кризата предизвикана од коронавирусот е многу полоша и многу пожестоко ќе се одрази врз економијата од финансиската криза пред 10-ина години после распадот на берзите и финансиските импликации што ги имаше врз банките во Америка кога се прелеа низ ...

Нова ТВ - пред: 22 часа

Кризата предизвикана од коронавирусот е многу полоша и многу пожестоко ќе се одрази врз економијата за разлика од финансиската криза пред десетина години по распадот на берзите и импликациите што ги имаше врз банките во САД кога се прелеа низ целиот ...

Frontline - пред: 21 часа

Мислам дека оваа криза ќе ја афектира економијата многу пожестоко, бидејќи станува збор за многу пошироко опфатно влијание врз економијата и дека ќе треба да се влечат многу мудри потези за да може да се подигне економијата.

Expres - пред: 20 часа

Во синоќешното гостувањена ТВ 21, поранешниот вицепремиер за економски прашања, Кочо Анѓушев, пресметал дека од 3,7 милијарди евра како што е проектиран годинашниов буџет, од кризата од корона вирусот, на државата ќе и фалат дури 2 милијарди евра .

Слободен Печат - пред: 20 часа

Загрижува дупката од 2 милијарди евра во буџетот и признанието на Манчевски дека нема да има ниту за плати. Поранешниот вицепремиер за економски прашања, Кочо Анѓушев, го потврди она за што ВМРО-ДПМНЕ изминатите три години предупредуваше и истакна ...

Курир - пред: 20 часа

Поранешниот вицепремиер за економски прашања, Кочо Анѓушев ја потврди катастрофалната кондиција во која се наоѓа буџетот на Република Македонија. Тој го потврди она за што ВМРО-ДПМНЕ изминатите три години предупредуваше и истакна дека буџетската ...

Либертас - пред: 20 часа

Поранешниот вицепремиер за економски прашања, Кочо Анѓушев ја потврди катастрофалната кондиција во која се наоѓа буџетот на Република Македонија. Тој го потврди она за што ВМРО-ДПМНЕ изминатите три години предупредуваше и истакна дека буџетската ...

Опсервер - пред: 19 часа

Поранешниот вицепремиер за економски прашања, Кочо Анѓушев ја потврди катастрофалната кондиција во која се наоѓа буџетот на Република Македонија. Тој го потврди она за што ВМРО-ДПМНЕ изминатите три години предупредуваше и истакна дека буџетската ...

Република - пред: 18 часа

Поранешниот вицепремиер за економски прашања, Кочо Анѓушев ја потврди на Република Македонија. Тој го потврди она за што ВМРО-ДПМНЕ изминатите три години предупредуваше и истакна дека буџетската дупка изнесува неверојатни 2 милијарди евра.Не само ...

PressingTV - пред: 18 часа

Поранешниот вицепремиер за економски прашања, Кочо Анѓушев ја потврди катастрофалната кондиција во која се наоѓа буџетот на Република Македонија. Тој го потврди она за што ВМРО-ДПМНЕ изминатите три години предупредуваше и истакна дека буџетската ...

MakPress - пред: 12 часа

Поранешниот вицепремиер за економски прашања, Кочо Анѓушев ја потврди катастрофалната кондиција во која се наоѓа буџетот на Република Македонија. Тој го потврди она за што ВМРО-ДПМНЕ изминатите три години предупредуваше и истакна дека буџетската ...

Football news:

There is a real chance that 50-60 clubs will go bankrupt. The owner of Huddersfield about the consequences of the pandemic
Valverde about the game with Manchester City: we Want to play so that we can go further. Real is ready to do anything for this
Great selection from Roma: KAFU opens up in the box and waits for a pass, but instead Totti and Batistuta score masterpieces
Sabitzer has been exposed to coronavirus in April
In the 90s, the Russian club played in the Finnish championship: the players carried cigarettes, the President went on the field. It ended because of the default
Flick about Holand: it is the first season, so it is too early to compare it with Levandovsky
Felix sprained a knee ligament in training. This is his 3rd injury of the season at Atletico