Macedonia

Заев: Соговорникот што ме снимал е Александар Верушевски, летото 2016 | 360 степени

360 степени - пред: 16 мин

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, денеска одговарајќи на новинарско прашање за „бомбите“ кои се појавуваа изминатиот период рече дека тие каде што се слуша тој ги снимил Александар Верушевски, синот на Зоран Верушевски кој е екс директор на УБК, му беше ...

Сакам да кажам - тукушто објавено

Александар Верушевски, синот на советникот за национална безбедност на Владата Зоран Верушевски, е соговорникот на Зоран Заев на четири аудио снимки кои на 9 мај се појавија на каналот јутјуб од авторот „Бошко Буха“.

Независен - тукушто објавено

„ Александар Верушевски е лицето кое ме снимаше летото во 2016 година на ручек кај мене во Струмица. Разговорот јасно ми покажува кој е тоа “, рече денес лидерот на СДСМ Зоран Заев одговарајќи на новинарско прашање да го открие идентитот на човекот ...

Слободен Печат - пред: 1 час

На прашањето што доколку изборните резултати не бидат во полза на СДСМ Заев повторно потенцираше дека е убеден во победа, а откри и кое е лицето кое ги направил аудио снимките со него. Јас сум убеден дека ќе победиме.

Либертас - пред: 1 час

Снимката која беше објавена е направена од Александар Верушевски на ручек во ресторан во Струмица, одговори Заев на прашање на новинар за тоа кој е другиот соговорник. „Тој е мој пријател, но ете така одлучил така направил.

Фактор - пред: 41 мин

Зоран Заев, претседателот на СДСМ, на денешната прес-конференција изјави дека Александар Верушевски, синот на разузнавачот Зоран Верушевски, го снимал тајно на ручек кај него на гости во Струмица пред четири години.

AKO - пред: 24 мин

Синот на Зоран Верушевски, Александар, е лицето кое тајно ги снимило разговорите што неодамна беа објавени од опозициски портал, објави лидерот на СДСМ, Зоран Заев, денеска на прес конференцијата во неговата партија.

Локално - пред: 54 мин

Снимката која беше објавена е направена од Александар Верушевски на ручек во ресторан во Струмица, одговори Заев на прашање на новинар за тоа кој е другиот соговорник. -Александар Верушевски е лицето кое ме снимаше летото во 2016 година на ручек кај ...

Centar - пред: 45 мин

Снимката која беше објавена е направена од Александар Верушевски на ручек во ресторан во Струмица, одговори Заев на прашање на новинар за тоа кој е другиот соговорник. -Александар Верушевски е лицето кое ме снимаше летото во 2016 година на ручек кај ...

Фокус - пред: 39 мин

Снимката која беше објавена е направена од Александар Верушевски, на ручек во ресторан во Струмица, одговори денеска лидерот на СДСМ, Зоран Заев, на новинарско прашање, кој е другиот соговорник од снимката.

Курир - пред: 39 мин

Снимката која беше објавена е направена од Александар Верушевски на ручек во ресторан во Струмица, одговори лидерот на СДСМ, Зоран Заев на прашање на новинар за тоа кој е другиот соговорник.

+инфо - пред: 36 мин

Одговарајќи на новинарско прашање кој е другиот соговорник на снимката која што беше објавена, Заев откри дека таа е направена од Александар Верушевски на ручек во ресторан во Струмица. – Александар Верушевски е лицето кое ме снимаше летото во 2016 ...

Нова ТВ - пред: 36 мин

Снимката која беше објавена е направена пред четири години од Александар Верушевски на ручек во ресторан во Струмица, одговори лидерот на СДСМ, Зоран Заев на денешната прес-конференција на прашање на новинар за тоа кој е другиот соговорник.

24Инфо - пред: 31 мин

Снимката која беше објавена е направена од Александар Верушевски на ручек во ресторан во Струмица, одговори лидерот на СДСМ, Зоран Заев на прашање на новинар за тоа кој е другиот соговорник кој се слуша во „бомбите“ објавени неодамна на Јутјуб.

Сител - пред: 29 мин

Зоран Заев, претседателот на СДСМ, на денешната прес-конференција изјави дека Александар Верушевски, синот на разузнавачот Зоран Верушевски, го снимал тајно на ручек кај него на гости во Струмица пред четири години.

Press24 - пред: 25 мин

Зоран Заев, претседателот на СДСМ, на денешната прес-конференција изјави дека Александар Верушевски, синот на разузнавачот Зоран Верушевски, го снимал тајно на ручек кај него на гости во Струмица пред четири години.

Мак. Весник - пред: 20 мин

Снимката која беше објавена е направена од Александар Верушевски на ручек во ресторан во Струмица, одговори Заев на прашање на новинар за тоа кој е другиот соговорник. „Тој е мој пријател, но ете така одлучил така направил.

Телма - пред: 20 мин

Зоран Заев, претседателот на СДСМ, на денешната прес-конференција изјави дека Александар Верушевски, синот на разузнавачот Зоран Верушевски, го снимал тајно на ручек кај него на гости во Струмица пред четири години.

Football news:

Carragher on the Premier League: Liverpool can repeat success, but need transfers
In Romania, the 19-year-old goalkeeper hit two penalties, but both times the referee asked to Interrupt. The Keeper threw a fit and left
Solskjaer on De Gea: He won the Premier League, the FA Cup, the Europa League, the League Cup, but it's not enough
Vidal scored 8 goals with 23 shots on target. He has the highest percentage in La Liga
Jorge Valdano: Barcelona is not a title contender now. Messi can't do everything
Joaquin on the 550th game in La Liga: Proud to be caught up with the legend Raul
Bartomeu on Neymar: I don't think PSG will put anyone on the market