Macedonia

Зелениот пазар на Мицкоски | iPortal

iPortal - пред: 23 мин

Неколку прашања се наметнуваат по вчерашната изјава на лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски по повод неуспешниот обид да се постигне договор околу датумот за одржување избори и по втората лидерска средба кај претседателот Пендаровски: Каква ...

360 степени - пред: 4 часа

Откако по вчерашната лидерска средба, СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ излегоа со различни ставови кога треба да се одржат предвремените парламентарни избори, двете најголеми партии и денеска продолжија со меѓусебни обвинувања.

Frontline - пред: 3 часа

динствена можност да се одржат изборите е 22 дена после завршување на вонредната состојба, а препораките од сите институции од кои Мицкоски бараше став за да има храброст да излезе на избори, ОБСЕ, Комисијата за заразни болести, ДИК ги доби вчера и ...

24Инфо - пред: 4 часа

Од демократски, здравствен и економски аспект е неодговорно сега кога стивнува епидемијата и кога се создаваат услови за одржување на избори тоа да не го направиме. –истакна генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски на гостувањето во емисијата ...

Сител - пред: 5 часа

Исплашен од изборен пораз Христијан Мицкоски продолжува да се однесува крајно неодговорно и незрело. Мицкоски и ВМРО ДПМНЕ прават се' само за да не се соочат со волјата на граѓаните. За Мицкоски, не значат ништо заклучоците од комисијата за заразни ...

Фокус - пред: 17 часа

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, после денешната лидерска средба рече дека во повеќе од 50 држави во светот се одложени изборите. Притоа, одговарајќи на новинарско прашање дали може да каже еден пример од овие земји во кои нема активен ...

Frontline - пред: 17 часа

Блок вести во 21 часот. Заев : Избори ќе има пред летото, нема бегство од одговорност! Како што веќе слушнавте за жал не се постигна договор да се организираат избори во првиот соодветен термин, иако сите податоци и аргументи укажуваат дека се ...

360 степени - пред: 21 часа

Словачка, која лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, ја посочи како пример за држава која слично како и Македонија нема функционални институции во актуелната криза, а ги одложила изборите, сепак, има и парламент, и влада и одржани избори.

А1 On - пред: 22 часа

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по средбата со лидерит на политичките партии кај претседателот Пендаровски, кажа дека предложил три датуми за избори, и тоа, 23 и 30 август и 30 септември.

iPortal - пред: 19 часа

Уште една невистина од серијалот “Сите бисери на Христијан Мицкоски” денеска се распрсна како меур од сапуница во дворот на претседателската вила на Водно, на прес-конференцијата одржана после неуспешната лидерска средба.

360 степени - пред: 22 часа

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ го отвори и прашањето за преиспитување на регистрацијата за гласање во дијаспората, рече дека за спроведување на изборите на ДИК ѝ се потребни од 35 до 50 дена и тврди дека Заев поставувал ултиматуми на лидерската средба Три ...

Фокус - пред: 21 часа

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев по лидерската средба прво ја коментираше изјавата на опозицискиот лидер, Христијан Мицкоски во која тој им се извини на граѓаните затоа што ги замарале граѓаните со датум за избори наместо да се грижат за нивното здравје.

Алсат-М - пред: 22 часа

Термините кои опозициската ВМРО-ДПМНЕ ги предложила за одржување на изборите се 23 и 30 август и 13 септември, рече партискиот лидер, Христијан Мицкоски по завршувањето на лидерската средба кај претседателот Пендаровски.

24 Вести - пред: 21 часа

ВМРО-ДПМНЕ на денешната лидерска средба во вила Водно предложила три термини за одржување на предвремените парламентарни избори: 23 и 30 август, како и 13 септември. Овие термини, како што изјави лидерот на партијата Христијан Мицкоски по средбата, ...

Фокус - пред: 22 часа

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по денешната лидерска средба им се извини на сите граѓани дека денеска наместо да зборувале за справување со корона вирусот, тие зборувале за датум за избори.

Фокус - пред: 22 часа

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски не даде конкретен одговор на прашањето дали ќе ги бојкотираат изборите, ако се закаже датум за избори кои на нив не им одговара. „Сметам дека политички треба да дојдеме до консензус, бидејчи на тој начин би ...

+инфо - пред: 22 часа

Сакам да им се извинам на сите граѓани поради тоа што денеска наместо да зборуваме за заштитата на здравјето на граѓаните, ние зборуваме за избори кои би можеле да го загрозат здравјето на народот, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, ...

Независен - пред: 21 часа

Фото: Б. Грданоски – Не сум видел до сега политичар кој вака се плаши од својот народ – рече Заев, откако констатира дека заради лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска нема консензус за датум за избори.

Слободен Печат - пред: 22 часа

Предложивме три термини, на крајот на август и почетокот на семптември, односно ги предложивме 23 и 30 август и 13 септември, за кои сметаме дека се датуми кога пандемијата ќе нема толкав интензитет- рече Мицкоски.

Независен - пред: 22 часа

Фото: Б. Грданоски Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по завршувањето на лидерската средба кај претседателот Стево Пендаровски, се извини на сите граѓани, што денеска место да разговараат за заштита на здравјето, тие разговарале за избори.

Frontline - пред: 21 часа

Мицкоски не може да бира дали ќе оди на избори, неговата партија во секој случај ќе се најде на гласачкото ливче. Мицкоски единствено може да бира дали ќе води кампања или не“, напиша Николовски.

Frontline - пред: 21 часа

Не сум видел политричар со ваков страв од сопствените граѓани, изjaви претседателот на СДСМ, Зоран Заев по лидерската средба. Неодговорноста и незрелоста и мислењето само на партиската фотелја на Христијан Мицкоски во ВМРО-ДПМНЕ доведе до тоа да ...

Centar - пред: 21 часа

Нема да дозволиме еден незрел и неодговорен партиски профитер како Мицкоски да ја турка земјата во здравствена, економска и политчка неизвесност и криза, соопшти генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски.

Frontline - пред: 22 часа

„Ме разочара извештајот на Kомисијата за заразни болести, бидејќи во 4 точки било пишано тоа што веќе сме го слушнале порано, да носиме маски, да држиме дистанца“, рече Мицкоски. Сето тоа што како ВМРО ДПМНЕ денеска го кажавме, се водеше од фактот ...

Фактор - пред: 22 часа

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по лидерската средба се извини на граѓаните затоа што наместо да зборуваат за здравјето на луѓето, тие зборуваат за избори. Вели дека имале многу нови правни дилеми околу изборите.

Centar - пред: 22 часа

Христијан Мицкоски се извини затоа шо имало лидерска средба, па Христијан Мицкоски бараше нова лидерска средба. Бог да чува, искоментира Зоран Заев, лидер на СДСМ попладнево на изјавата на Мицкоски.

Телма - пред: 1 ден

Лидерот на опозиционата ВМРО–ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на лидерската кај претседателот Пендаровски предложил избори на крајот на летото, дознава Телма. Ставот на Мицковски бил дека така би било најбезбедно и би де се добила реална слика за ...

Реакција на прес-конференција на Владимир Нелоски од ВМРО-ДПМНЕ ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски продолжуваат со деструктивното однесување и политиканство, тие имаат проблем секогаш кога парите се насочуваат кај гаѓаните, Се противеа и кога растеше ...

Предлогот на Заев за одржување на брзи избори крајот на јуни била неговата убеденост дека пандемијата со Корона вирусот е стабилизирана, дека јуни е месец во кој не е премногу топло, како и претпоставката дека на есен се очекува втор бран на ширење ...

Партиите забрзано се подготвуваат за избори, но неизвесноста околу датумот за можно одржување на изборите, како и начините под кои би се одвивала предизборната кампања, гои диктира и подготвувањето и објавувањето на изборните програми.

„СДСМ како одговорна партија во ова време на пандемија има три приоритети -заштита на здравјето на граѓаните, брза трансформација на економијата и функционални институции, како гарант на демократијата.

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за Канал 5 меѓудругото вели според него со новиот сет економски мерки на Владата предвремените парламентарни избори би можеле да се одложат за септември.

Ако го анализираме она што денеска беше кажано од страна на техничкиот премиер, Оливер Спасовски, можеме да дојдеме до заклучок дека денеска тој септември го проектираше како месец коога треба да се одржат изборите, изјави претседателот на ...

Ако ние денеска ја гледаме состојбата со бројот на инфицирани и тие кои го губат својот живот, и ја спроедиме со онаа состојба кога се воведоа мерките ќе дојдеме до заклучок дека состојбата е букваллно идентична, а од овој заклучок можат надлежните ...

Христијан Мицкоски или не ги прочитал објевните пакет мерки или дефинитивно има проблем со разбирање на економијата. Мицкоски има проблем секогаш кога парите завршуваат назад кај граѓаните, за него тоа е несфталиво, затоа што со години е учен парите ...

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вели дека нема друго објаснување освен дека промовираните мерки на Владата се за поткуп на гласачите пред избори. Ова е ништо повеќе од еден обичен поткуп на граѓаните.

Сите параметри и официјални податоци од надлежните институции покажуваат дека епидемијата е ставена под контрола и дека создадени се услови за одржување на предвремените парламентарни избори согласно протоколите за заштита, смета СДСМ.

На лидерската средба очекувам разум, трезвеност и свесност за реалната ситуација, ние за една недела од последната лидерска средба имаме 170 нови заболени и десетина луѓе кои ги загубија животите.

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, коментирајќи ги денешните економски мерки на Владата, вели дека тие не можат да се спроведат до крајот на јуни. Со овие мерки, според Мицкоски изборите би можеле да се одложат за септември.

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вестите на „Канал 5“ денеска рече дека нема друго објаснување освен дека промовираните мерки на Владата се за поткуп на гласачите пред избори. рече Мицкоски.

Во услови кога Франција и другите напредни земји бараат постигнување на политички консензус помеѓу политичките чинители и исполнување на здравствените критериуми за да одат на избори, СДСМ и по цена на животите на граѓаните сака да оди на избори.

За разлика од Зоран Заев кој очајнички бара брзи избори за да си го ублажи претстојниот изборен пораз, Мицкоски води грижа за здравјето на граѓаните, реагира опозициската ВМРО-ДПМНЕ на прес-конференцијата на портпаролката на СДСМ Богданка Кузеска ...

Во услови кога Франција и другите напредни земји бараат постигнување на политички консензус помеѓу политичките чинители и исполнување на здравствените критериуми за да одат на избори, СДСМ и по цена на животите на граѓаните сака да оди на избори.

Сите параметри и официјални податоци од надлежните институции покажуваат дека епидемијата е ставена под контрола и дека создадени се услови за одржување на предвремените парламентарни избори согласно протоколите за заштита.

ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски нема да дозволат Заев и СДСМ да тргуваат со човечки животи Во услови кога Франција и другите напредни земји бараат постигнување на политички консензус помеѓу политичките чинители и исполнување на здравствените критериуми за да ...

Соопштение на СДСМ: Сите параметри и официјални податоци од надлежните институции покажуваат дека епидемијата е ставена под контрола и дека создадени се услови за одржување на предвремените парламентарни избори согласно протоколите за заштита.

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски смета дека, ако се следи она што денеска го изјави премиерот Оливер Спасовски на пресентацијата на третиот пакет економски мерки, изборите би можеле најрано да се одржат во септември.

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за Канал 5 ТВ за денешните мерки предложени од Владата изјави дека техничкиот премиер, Оливер Спасовски го проектирал септември како месец кога треба да се одржат изборите.

Ако го анализираме она што денеска беше кажано од страна на техничкиот премиер, Оливер Спасовски, можеме да дојдеме до заклучок дека денеска тој септември го проектираше како месец коога треба да се одржат изборите, изјави претседателот на ...

Ако го анализираме она што денеска беше кажано од страна на техничкиот премиер, Оливер Спасовски, можеме да дојдеме до заклучок дека денеска тој го проектираше септември како месец кога треба да се одржат изборите, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ...

Football news:

Zinedine Zidane: People always talk about Real Madrid, because This is the most important club in history
Lukas Podolski: Sane hasn't reached the top level yet. He needs to play for the national team, win the Euro or the world Cup
Police arrested a 12-year-old boy in the case of threats against Zaa
These people are sick. They need help. The fear and loathing of the North London Derby
Farfan's goal could not be counted: before that, the referee called from the goal, and CHorluka just took the ball and ran forward with it
Son has scored 10+ goals for Tottenham in the Premier League four seasons in a row
Milan are Interested in the striker of Lille Osimana