logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Lithuania

Gaisrai Rusijoje sustabdė medienos pramonę

Rusijos Sibire kilus miško gaisrams medienos perdirbimo įmonės stabdo gamybą ir skaičiuoja nuostolius.

Milijonai hektarų degančių miškų privertė Irkutsko srities medienos perdirbimo įmones nutraukti veiklą – regione įvesta ypatingoji padėtis.

„Kadangi paskelbta ypatingoji padėtis, į mišką įvažiuoti ir ten dirbti kažkokius darbus yra uždrausta. Įmonės yra išsinuomavę aikšteles, už kurias moka pinigus, bet sutarčių pagrindu jos savo sąskaita dar ir gesina gaisrus“, – rašo portalas „lesprom.com“.

Aleksejaus Želnevo, Nacionalinės miško pramonės asociacijos „Rusiškas miškas“ prezidento, teigimu, prastovos prasidėjo liepos viduryje ir kasdien padėtis tampa vis labiau įtempta, įmonės patiria nuostolių. Daugelis gamybininkų stabdo savo veiklą, kadangi perdirbo visas turėtas atsargas, sandėliai tušti.

„Tiekimas dėl ypatingosios padėties nutrūkęs, įmonės yra sumažinę darbo apimtis. Pavyzdžiui, jeigu anksčiau buvo dirbama trimis pamainomis, tai pereita prie vienos arba dviejų pamainų, paleisti žmones, išsaugant jų darbo užmokestį“, – aiškina A. Želnevas.

Savaitės pradžioje oficialiai pranešta, kad Sibire buvo užregistruotas 301 gaisras, iš viso jau yra išdegę virš 2,7 mln. ha miško.

„Gaisrų gesinimas buvo nutrauktas, kadangi ugnis negresia ekonomikai svarbiems objektams ar gyventojams, o išlaidos jų gesinimui viršija prognozuojamą žalą“, – nurodo portalas „iz.ru“.

Dėl miško gaisrų ypatingoji padėtis yra paskelbta Irkutsko, Krasnojarsko bei Jakutijos srityse ir dalyje Buriatijos regiono.

Gauk nemokamą PRAMONĖS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:
Svarbiausios dienos naujienos trumpai:

Rašyti komentarą
All rights and copyright belongs to author:
Themes
ICO