Lithuania

Iranas užgrobė britų tanklaivį

Jungtinės Karalystės vyriausybė pareiškė gilų susirūpinimą dėl Hormūzo sąsiauryje sulaikyto su šios šalies vėliava plaukusio tanklaivio. Iranas teigia, kad sulaikytasis laivas pažeidė tarptautines laivybos taisykles.

Jungtinė Karalystė incidentą pavadino „nepriimtinu“, o Jeremy Hunt‘as, dabartinis JK užsienio reikalų ministras, įspėjo apie galimas „rimtas pasekmes“, jeigu situacija nedelsiant nebus išspręsta, pranešė BBC.

Irano revoliucinė gvardija pranešė penktadienį užėmusi Hormūzo sąsiauryje JK tanklaivį „Stena Impero“. Laivą „konfiskavo revoliucinė gvardija Hormozgano uostų ir jūrų laivybos organizacijos prašymu, kai jis plaukė per Hormūzo sąsiaurį, už tai, kad jis nesilaikė tarptautinių jūrų laivybos taisyklių“, pranešė Irano revoliucinės gvardijos tinklalapis „Sepahnews“.

Su JK vėliava plaukiojantis tanklaivis „buvo palydėtas į krantą ir perduotas minėtai organizacijai teisinei procedūrai ir reikalingiems tyrimams surengti“, sakoma tinklalapyje, rašo AFP-BNS.

Kaip rodo jūrų laivybos stebėsenos portalo „MarineTraffic“ duomenys, „Stena Impero“ apie savo buvimo vietą pastarąjį kartą pranešė netoli Larako salos apie 21 val. vietos (19 val. 30 min. Lietuvos) laiku.

Švedijos kompanija „Stena Bulk“ teigia, kad jai priklausantis tanklaivis, plaukė per Hormūzo sąsiaurį ir buvo „tarptautiniuose vandenyse“, kai jį „užpuolė nenustatyti maži laivai ir sraigtasparnis“. Laivas laikėsi visų navigacijos ir tarptautinių taisyklių.

Erikas Hanellis „Stena Bulk“ vadovas pranešė, kad užgrobtojo laivo komandą sudaro 23 jūreiviai iš Indijos, Rusijos, Latvijos ir Filipinų.

Įtampa Persijos įlankoje auga

Tai jau ne pirmas atvejis, kai Iranas bando perimti britų tanklaivį, įtampai Persijos įlankoje augant.

Liepos pradžioje Gibraltare buvo sulaikytas Irano naftos tanklaivis, įtariamas gabenęs naftą į Sirijos perdirbimo gamyklą.

Liepos 10 d. penki ginkluoti Irano laivai, priklausantys Islamo revoliucinės gvardijos korpusui, nesėkmingai puolė britų tanklaivį. Tačiau jį lydėjęs karališkojo laivyno karo laivas „HMS Montrose“ užpuolikus privertė atsitraukti.

JAV kaltina Iraną birželio 13 d. netoli Hormūzo sąsiaurio užpuolus du naftos tanklaivius – japonų „Kokuka Courageous“ ir su Maršalo salų vėliava plaukusį „Front Altair“. O ketvirtadienį pranešta, kad JAV karinis jūrų laivynas Hormūzo sąsiauryje numušė Irano bepilotį orlaivį.

Birželio mėn. Irano raketa numušė amerikiečių bepilotę skraidyklę.

Sekite pirmuosius automobilių testavimo įspūdžius, naujienas, dalinkitės savo nuomone ir patirtimi „Facebook“ puslapyje „VŽ Transportas“

Gauk nemokamą TRANSPORTO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:
Svarbiausios dienos naujienos trumpai:

Rašyti komentarą

Football news:

Pique on La Liga: Barca do not like to fall behind, but we have made every effort to change the situation
Pep Pro 0:1 with Southampton: city liked the Game, but it's not enough to win
Mandzukic is Interesting to Fenerbahce and Galatasaray. It is also claimed by Loco and Milan
Messi wants to finish his career at Barca. Bartomeu believes that Leo will not leave in a year
Gasperini about Atalanta: we Want to reach the Champions League and break the club's record for points in Serie A
Hames can leave Real Madrid for the Premier League for 25 million euros. A year ago, Atletico and Napoli offered 45-50 million euros for him. Real Madrid Midfielder Hames Rodriguez is likely to change clubs at the end of the season
Gattuso on Napoli: We must develop a winning mentality