Lithuania

Padėti Armėnijai kovoti su koronavirusu išvyko lietuvių medikų komanda

Padėti kovoti su COVID-19 iššūkiais susiduriančiai Pietų Kaukazo valstybei vyksta operacijų štabui vadovausiantis SAM patarėjas Marius Čiurlionis, Ekstremaliųjų situacijų operacijų valdymo centre dirbantys kariškiai, keli gydytojai ir slaugytojai.

„Lietuva šiuo metu turėdama jau gerą situaciją, galėdama šiek tiek lengviau atsikvėpti suformavo medikų, štabo darbuotojų komandą, kurie šiandien išskrenda į Armėniją tam, kad praktiškai padėtų ten sergantiems pacientams, tiek pasidalintų patirtimi, kurią mes patys įgijome valdydami COVID-19 krizę“, – išlydėdamas misiją Zokniuose penktadienio rytą kalbėjo sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Į misiją Armėnijoje vyksta trijų Lietuvos ligoninių medikai – Santaros, Kauno klinikų ir Panevėžio respublikinės ligoninės gydytojai ir slaugytojai. Taip pat – karo medikas, karo logistas.

„Pradedant medikais – noriu jiems labai padėkoti, nes tai yra savanoriai, niekas jų nevertė skristi į šią misiją, tai yra žmonės, kurie apsisprendė patys. Tikrai tai yra rizikingas dalykas, puikiai suprantam, kad skristi į židinį, kur liga vis dar tebeplintanti, yra ir rizika, ir profesinė rizika. (...) O štabo darbuotojai, tai yra tie, kurie prabuvo štabe, dirbo nuo ryto iki vakaro neskaičiuodami laiko nuo pat krizės valdymo pradžios, turi visą informaciją, ką mes darėme, kaip Lietuva elgėsi, apie kiekvieną detalę“, – kalbėjo ministras.

Pradedant medikais – noriu jiems labai padėkoti, nes tai yra savanoriai, niekas jų nevertė skristi į šią misiją.

Anot jo, Lietuva taip pat siunčia 30 tūkst. testų, medikai gabenasi ir jiems reikalingos įrangos, apsaugos priemonių.

„Toks mažas būrys, labai tikiu, galės parodyti kolegoms Armėnijoje elementarias svarbiausias taisykles, kaip reikia naudotis asmens apsaugos priemonėmis, kaip organizuoti epidemiologinę pagalbą, kaip suskirstyti pamainas ir visas tas pamokas gerąsias, ką mes esame išmokę Lietuvoje“, – penktadienį sakė Santaros klinikų vadovas Feliksas Jankevičius.

Armėnijos ambasadorius Tigranas Mkrtčianas savo ruožtu dėkojo už suteikiamą pagalbą, pabrėždamas, kad Lietuva pirmoji šalis, atsiliepusi į prašymą atsiųsti gydytojų, padėti kovoti su koronavirusu, nes situacija Armėnijoje vis dar sudėtinga.

Armėnijoje, Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenimis, nustatyti 18033 koronavirusinės infekcijos atvejai, 302 žmonės mirė.

„Tai pirmasis tokio tipo humanitarinės pagalbos projektas Lietuvos istorijoje, jis atitinka Armėnijos šalies poreikius ir buvo realizuotas labai greitai. Nuo idėjos atsiradimo iki konkretaus realizavimo praėjo šiek tiek daugiau nei dvi savaitės. Reakcija buvo labai greita ir skubi“, – pažymėjo Užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo departamento vadovė Rasa Kairienė.  

Anot jos, prie šios pagalbos misijos finansavimo prisideda ir Švedijos vyriausybė.

Medikus į Armėniją nuskraidinsiatis ir šeštadienį grįžtantis Lietuvos kariuomenės lėktuvas „Spartan“ pargabens 12 asmenų, norinčių grįžti į Lietuvą.

Kaip BNS sakė užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus atstovė Rasa Jakilaitienė, į Lietuvą bus repatrijuojamos trys Armėnijoje nuolat gyvenančios šeimos ir vienas laikinai per pandemiją likęs verslininkas.

Football news:

Van der Vaart on Maguire: he tells his wife every day: I screwed up, but I still get paid a lot
Agent de Bruyne: Kevin is not thinking about leaving Manchester City. 90% of news is nonsense
Ronaldo is the king of alcohol. I was out with Vieri, begging for beer from the media, and I figured out how to drink in front of the coach
MLS is back: almost 9 minutes of protest against racism and a giant virtual adidas logo in the center of the field
Solskjaer on MATIC: I'm Glad he stayed. We need experience in a team with children who run around
Germany manager Bierhoff: Havertz is a player for Real Madrid
Buffon's agent: Gianluigi should become a coach. He can lead Juve