Lithuania

Pietų Azijos link slenkant smarkiam ciklonui evakuojami milijonai žmonių

Audra Amphan turėtų atnešti 185 km per valandą greičio vėjus ir kelių metrų aukščio bangas, kai trečiadienio popietę ar vakare pasieks rytų Indiją ir Bangladešą, perspėjo sinoptikai.

Bangladešiečių valdžia nerimauja, kad stichija bus galingiausia nuo 2007 metų, kai šalį nuniokojo ciklonas Sidr. Tuomet gyvybių neteko apie 3 500 žmonių, dauguma kurių nuskendo per potvynius.

Jaunesnysis nelaimių valdymo ministras Enamuras Rahmanas antradienį sakė, kad tarnybos jau evakavo kelis tūkstančius žmonių iš žemiau esančių rajonų.

„Evakuosime iki 2,2 mln. žmonių ir stengsimės, kad aukų skaičius būtų lygus nuliui“, – naujienų agentūrai AFP sakė E.Rahmanas.

Anot jo, siekiant užtikrinti socialinį atstumą, atsižvelgiant į koronaviruso pandemiją, prieglaudų skaičius buvo padvigubintas pasitelkus mokyklų patalpas; jose privaloma dėvėti kaukes.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Audra Amphan slenka Pietų Azijos link

AFP/„Scanpix“ nuotr./Audra Amphan slenka Pietų Azijos link

„Taip pat parengėme prieglaudose izoliavimo patalpas užsikrėtusiems pacientams“, – pridūrė jis.

Tuo metu Bangladešo Barisalio provincijos pareigūnas Yaminas Chowdhury pareiškė, kad pakrančių apsaugos tarnyba padeda sugrąžinti tūkstančius žmonių iš atokių salų.

Žvejybos laivams buvo liepta sugrįžti prie krantų, buvo uždaryti visi uostai ir žuvų iškrovimo stotys.

„Bangladešo pakrančių gyventojai susidūrė su neįmanomu pasirinkimu“, – pareiškime pažymėjo Snigdha Chakraborty iš humanitarinės pagalbos organizacijos „Catholic Relief Services“ (CRS).

„Esamuose evakuacijos prieglobsčiuose yra nedaug vietos, o dėl COVID-19 karantinuoti žmonės gali nepasiryžti palikti savo mažiau tvirtus namus ir persikelti į centrinę, ir galbūt perpildytą, prieglaudą“, – sakė ji.

Ji perspėjo apie „artėjančias niūrias dienas“, kai gali būti prastos sanitarinės sąlygos ir mažiau galimybių naudotis švariu vandeniu bei gauti medicininės pagalbos.

Dėl karantino daugelis žmonių taip pat neteko pajamų ir yra priversti gyventi iš santaupų, pridūrė S.Chakraborty.

Football news:

Mourinho's classic plan for big matches worked perfectly. Arteta's crude Arsenal is a convenient target
Bartomeu on Xavi in Barca: There is a time for everything. We are not looking for a coach right now
Mourinho about the Europa League: Ask Hamilton if he wants to win Formula 2
Manchester City will play in the Champions League. CAS has accepted the appeal
Carragher on the Premier League: Liverpool can repeat success, but need transfers
In Romania, the 19-year-old goalkeeper hit two penalties, but both times the referee asked to Interrupt. The Keeper threw a fit and left
Solskjaer on De Gea: He won the Premier League, the FA Cup, the Europa League, the League Cup, but it's not enough