Lithuania

Šešios ES narės perspėtos dėl judėjimo per šalių sienas varžymų

Pirmadienį tokius perspėjimus gavo Belgija, Danija, Suomija, Švedija, Vengrija ir Vokietija. Joms išsiuostuose laiškuose pabrėžiama „laisvo judėjimo ir tiekimo grandinių fragmentacijos ir sutrikdymo“ rizika, žurnalistams sakė Komisijos atstovas Christianas Wigandas.

ES vykdomosios valdžios institucija susirūpinusi, kad šių šalių taikomos priemonės viršija prieš keturis mėnesius priimtas rekomendacijas, kuriomis siekta nustatyti „proporcingą“ balansą tarp pastangų sulėtinti koronaviruso plitimą ir išlaikyti laisvą judėjimą tarp Bendrijos narių.

Perspėtos narės turi sureaguoti į šį perspėjimą iki ateinančios savaitės pabaigos, o jeigu to nepadarytų, prieš jas teoriškai galėtų būti pradėtos ES teisės pažeidimo procedūros.

Tačiau Vokietija atmetė kaltinimus, kad jos sprendimas griežtai apriboti susisiekimą su Austrijos Tirolio regionu, taip pat su Čekija ir Slovakija kertasi su ES taisyklėmis.

„Atmetu kaltinimą, kad mes nesilaikėme ES teisės“, – Briuselyje sakė Vokietijos Europos reikalų ministras Michaelis Rothas.

Pasak jo, Vokietija priėmė šį „sunkų“ sprendimą baimindamasi užkrečiamesnių koronaviruso variantų plitimo, taip pat dėl fakto, kad Vokietija yra „tranzito šalis Europos Sąjungos viduryje“.

EK laiške Vokietijai, su kuriuo susipažino naujienų agentūra AFP, sakoma, kad Vokietija taiko ne visas išimtis, numatytas ES rekomendacijose, taip pat atkreipė dėmesį, kad nauji koronaviruso variantai Čekijoje ir Slovakijoje neplinta intensyviau negu kai kuriose kitose Bendrijos šalyse.

Taip pat buvo atkreiptas dėmesys į Vokietijos tarnybų reikalavimą, kad atvykstančių asmenų pažymos apie atliktus COVID-19 testus būtų išrašytos anglų, vokiečių, prancūzų arba italų kalbomis. Komisija pažymėjo, kad čekiškos arba slovakiškos pažymos taip pat turi būti priimamos.

Laiške sakoma, kad ES siekia „išsaugoti bendrosios rinkos funkcionavimą neramiu ekonominiu laikotarpiu, taip pat apsaugoti šeimų gyvenimą tokiu metu, kai socialiniai kontaktai, neskaitant branduolinės šeimos, yra reikšmingai suvaržyti“.

Ch.Wigandas sakė: „Tikime, kad rasime sprendinius su atitinkamomis šalimis narėmis nesiimdami teisinių priemonių, nes tai gali ilgai užtrukti.“

ES lyderiai ketvirtadienį ir penktadienį planuoja aptarti epidemiologinę padėtį bloke per vaizdo ryšiu organizuojamą pasitarimą.

Football news:

Keane on Brunu's words about statistics: A lot of nonsense. I don't understand why players care about the words of experts
Conte in front of Atalanta: They are aware of their strength, there are strong players-on the bench, too. It will be difficult
Gerrard's Rangers have won the Scottish championship ahead of schedule. This is their first title in 10 years
Pep Guardiola: Solskjaer is a great coach, Manchester United is getting harder to beat every year
Fowler on Salah: If he wants to leave, he should sell. Like Coutinho. The money was taken by van Dijk and Alisson
More than a photo! Today, the future of Messi is being decided
Solskjaer on the match with City: Butterflies in the stomach, blood boils, you prepare with a thought: This is a challenge for me